AUD/USD در کانال جانبی به دام افتاده است، CPI ایالات متحده می تواند نوسانات را در اواخر این هفته ایجاد کند


چشم انداز دلار استرالیا:

  • AUD/USD در ماه‌های اخیر فاقد اعتقاد جهت‌دار بوده است و این جفت در مرحله تثبیت گیر کرده است
  • در حالی که محدوده بازارها قابل پیش بینی است، معامله گران باید قبل از رویدادی با تأثیر بالا در تقویم احتیاط کنند: ایالات متحده تورم گزارش
  • این مقاله به سناریوهای فنی بالقوه برای استرالیا می پردازد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: EUR/USD با بارگیری مجدد خرس ها مچاله می شود، USD/JPY همچنان زخم های خود را می لیسد

AUD/USD از اوایل ماه مارس فاقد اعتقاد جهت گیری قوی بوده است و عمدتاً به سمتی معامله می شود، با حرکت بی عیب و نقص نرخ ارز در محدوده کانال جانبی – نشانه واضحی از تثبیت قبل از حرکت انفجاری بعدی.

بازارهای متغییر را می توان پیش بینی کرد و در برخی مواقع به راحتی معامله کرد، اما کل فرض این است که زمانی که قیمت دارایی پایه به سمت حمایت حرکت می کند در انتظار بازگشت یا کوتاهی در مقاومت برای آماده شدن برای عقب نشینی احتمالی، یک موقعیت طولانی ایجاد شود.

با نگاهی به نمودار روزانه استرالیا، استراتژی‌های بازه معاملاتی اخیراً مؤثر بوده‌اند، زیرا این جفت از حد بالایی (0.6800) و پایین (0.6500) بازه زمانی که بیش از دو ماه در آن محبوس بوده است، رعایت کرده است. در حالی که این راه‌اندازی هنوز می‌تواند کار کند، احتیاط لازم است، با افزایش نوسانات در روزهای آینده به دلیل یک رویداد پرتأثیر در تقویم اقتصادی: گزارش CPI ایالات متحده از آوریل.

داده‌های تورم ایالات متحده که قرار است چهارشنبه در ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی منتشر شود، می‌تواند باعث نوسانات وحشیانه بازار FX شود، بنابراین معامله‌گران باید در هنگام معامله خویشتن داری کنند و مهمتر از آن، برای پیش‌بینی بهتر سوگیری بازار در کوتاه‌مدت، به اقدامات قیمت توجه کنند. .

از نظر سناریوهای احتمالی، اگر AUD/USD از مقاومت 0.6800 رد شود، میانگین متحرک ساده 200 روزه و خط روند افزایشی که از پایین‌ترین حد اکتبر 2022 ادامه می‌یابد، خرس‌ها را دفع می‌کند، اما اگر قاطعانه خارج شوند، فروشندگان می‌توانند راه‌اندازی کنند. حمله به پایین ترین سطح 2023 نزدیک به 0.6575.

از طرف دیگر، اگر تثبیت عمل قیمت با شکستن مقاومت 0.6800 به سمت بالا منتهی شود، خریداران اضافی احتمالا وارد عمل شده و شرایط مناسبی را برای صعود به سمت 0.6880 ایجاد می کنند. در استحکام بیشتر، تمرکز به مقاومت دینامیکی در 0.7000 تغییر می کند.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 11% -14٪ -3٪
هفتگی -19٪ 61% 6%

نمودار فنی AUD/USD

تصویری حاوی اسکرین شات، خط، نمودار، شرح طرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار AUD/USD با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع