AUD/USD در میان احساسات نامطلوب بازار، بر داده‌های PMI چین بی‌تفاوت است


دلار استرالیا، AUD/USD، اقتصاد چین، PMI – نکات صحبت

  • پس از اینکه داده های اقتصادی چین از بین رفت، دلار استرالیا نگران نشد
  • شاخص PMI تولیدی چین در ماه آگوست کاهش یافت و امیدهای بازگشت اقتصادی را کمرنگ کرد
  • قیمت سنگ آهن حساس به AUD در چین در حال کاهش است زیرا دلار آمریکا قوی است

به نظر می رسد دلار استرالیا از اطلاعات مربوط به فعالیت کارخانه های چین که صبح چهارشنبه منتشر شد و نشان می دهد که فعالیت کارخانه های این کشور برای دومین ماه در ماه آگوست کاهش یافته است، تا حد زیادی نگران نشده است. اداره ملی آمار گزارش شده استانقباض برای شاخص مدیران خرید اوت (PMI)، که با غلبه بر پیش بینی اجماع بلومبرگ 49.2 در 49.4 سیم ها را پشت سر گذاشت..بازارهای سهام چین عمدتا پایین تر هستند پس از یک جلسه ضعیف در ایالات متحده.

بخش تولید چین آخرین بار در ماه ژوئن رشد کرد، اما به ندرت به 50.2 رسید – یک رشد تاریخی ضعیف برای بزرگترین صادرکننده جهان. رکود طولانی مدت در فعالیت های تولیدی ممکن است به این زودی ها بهبود نیابد، زیرا بانک های مرکزی در سراسر جهان سیاست های سخت گیرانه ای را در پیش گرفته اند. این احتمالاً تقاضای مصرف‌کننده را بیشتر کاهش می‌دهد، که کارخانه‌های چین را با سفارش‌ها تحت فشار قرار می‌دهد.

یوان فراساحلی به طور قابل توجهی ضعیف شده است، چیزی که معمولا صادرات را افزایش می دهد. این موضوع مسائل خاص خود را در مورد جریان سرمایه ارائه می دهد، اما موضوع اقتصادی مبرمتر داخلی است. شعله ور شدن های پراکنده اما مداوم کووید، دولت های محلی را وادار کرده است که اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع ویروس اعمال کنند. این اقدامات معمولاً بر فعالیت کارخانه‌ها و همچنین تقاضای داخلی تأثیر می‌گذارد و زنجیره تأمین را پیچیده می‌کند. این کشور همچنین به دلیل آب و هوای شدید با مشکلات مرتبط با انرژی مواجه است.

دولت مرکزی و بانک خلق چین (PBOC) اخیراً اقدامات حمایتی و برنامه‌ریزی را برای کمک به افزایش رشد اعتبار و مقابله با اثرات بحران املاک کشور افزایش داده‌اند، اما ممکن است خیلی دیر و خیلی کم باشد. سیاست گذاران می توانند وام دهی را تشویق کنند، اما بانک ها در حال حاضر از پیامدهای اقتصادی پیرامون اعطای وام املاک آسیب دیده اند.

علاوه بر این، کاهش نرخ‌های وام‌های معیار تنها حاشیه سود را بیشتر کاهش می‌دهد که منجر به نیاز به حمایت بیشتر دولت می‌شود. علیرغم پیش‌بینی‌های امروزی PMI، بعید است که معامله‌گران در کوتاه‌مدت اقتصاد چین را افزایش دهند. مطابق با این ارزیابی، قیمت سنگ آهن در چین کاهش یافته است که بر دلار استرالیا نیز تاثیر می گذارد.

نمودار 5 دقیقه ای AUD/USD

نمودار aud-usd چین

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع