AUD/USD در سطح فنی کلیدی با شروع معاملات APAC


دلار استرالیا، AUD/USD، تورم NZ، چین، Covid – نکات صحبت

  • تورم سه ماهه دوم نیوزلند 7.3 درصد افزایش یافته است
  • چین از افزایش تعداد مبتلایان به کووید در آخر هفته خبر می دهد
  • AUD/USD با آزمایش Falling Wedge قیمت ها شکست احتمالی را می بیند

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

تورم سه ماهه دوم نیوزلند با سرعت 7.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و از پیش بینی 7.1 درصدی بلومبرگ در سال گذشته سبقت گرفت. RBNZ هفته گذشته مجدداً نرخ ها را افزایش داد، که ششمین جلسه متوالی است که این کار را انجام می دهد. با وجود افزایش زودهنگام نرخ بهره توسط RBNZ، دلار نیوزیلند در ماه‌های اخیر به شدت در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. بادهای معکوس اقتصادی و جابجایی جهانی از دارایی های پرخطر به دلار کیوی آسیب رسانده است.

چین روز شنبه 691 مورد جدید ابتلا به کووید را گزارش کرد که بیشترین آن در استان های گانسو و گوانگشی ثبت شده است. 580 مورد از این موارد عفونت های محلی بودند که بالاترین میزان از 23 مه است. شانگهای شاهد افزایش موارد نیز بود، با افزودن و حذف محله های متعدد به وضعیت هشدار سطح بالا و متوسط. در صورت ادامه افزایش موارد، فلزات صنعتی ممکن است در این هفته تحت فشار بیشتری قرار گیرند.

هند امروز به رئیس جمهور بعدی خود رای می دهد، اگرچه آرا تا 21 ژوئیه شمارش نمی شود. گزینه اصلی برای پیروزی دروپادی مورمو از اتحاد ملی دموکراتیک به رهبری BJP است. هند تا حدودی توجه سرمایه‌گذاری برون‌ساحلی را به خود جلب کرده است، زیرا سرکوب سیاست چین همچنان سرمایه‌گذاران جهانی را تحت فشار قرار می‌دهد. چین ممکن است امروز شاهد عبور داده های سرمایه گذاری مستقیم خارجی باشد.

در جاهای دیگر، بریتانیا قرار است از یک موج گرمای تاریخی رنج ببرد که ممکن است تقاضای برق را افزایش دهد. این امر می تواند منجر به کاهش ضرر قیمت گاز طبیعی بریتانیا و اروپا نسبت به هفته گذشته شود. در همین حال، خط لوله نورد استریم 1 به عنوان گازپروم آفلاین است، اپراتور خط لوله منتظر توربین برای بازگشت از کانادا است، اگرچه وضعیت نامشخص است.

رویدادهای مهم 18 جولای:

  • سنگاپور – تراز تجاری (ژوئن)
  • استرالیا – مادر فروش خانه جدید HIA (ژوئن)
  • هند – انتخابات ریاست جمهوری

برای مشاهده تقویم کامل اقتصادی امروز اینجا کلیک کنید

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD ضررهای آخر هفته را کاهش داد و قیمت ها را به سمت مقاومت نزولی Wedge بالا برد. اگر قیمت‌ها بتوانند بالاتر از گوه نفوذ کنند، با یک حرکت اندازه‌گیری شده بالاتر از سطح مهم 0.7000 که از نظر روان‌شناختی ممکن است، یک شکست در کارت است. RSI در بازه زمانی 8 ساعته روز جمعه از نقطه میانی 50 عبور کرد که یک سیگنال نوسانگر صعودی بود.

نمودار 8 ساعته AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع