AUD/USD تحت فشار به دلیل سقوط قیمت سنگ آهن به دلیل چشم معامله گران APAC بانک ژاپن


دلار استرالیا، AUD/USD، سنگ آهن، درآمد، احساسات، BoJ – نکات صحبت

  • با کاهش بازده اوراق قرضه، به نظر می‌رسد بازارهای آسیا-اقیانوسیه برای یک جلسه ترکیبی آماده هستند
  • انتظار می رود بانک ژاپن سیاست های فوق العاده سست را حفظ کند
  • کاهش شدید قیمت سنگ آهن بر دلار استرالیا تاثیر گذاشته است

چشم انداز روز جمعه آسیا و اقیانوسیه

به نظر می رسد سهام آسیا و اقیانوسیه برای پایان هفته برای یک جلسه معاملاتی ترکیبی آماده است. عقب نشینی در بازده اوراق قرضه دولتی نویدبخش خوبی برای شاخص های سهام است، اما درآمدهای ناامیدکننده فناوری از ایالات متحده ممکن است بر احساسات تأثیر بگذارد. سهام آمازون پس از اینکه نتایج سه ماهه سوم غول تجارت الکترونیک برآوردها را در معیارهای مختلف ناامید کرد، بیش از 15 درصد سقوط کرد.

انتظار می رود بانک ژاپن سیاست پولی فوق العاده سست خود را در اعلام سیاست امروز حفظ کند و اختلاف سیاست بین بانک مرکزی و اکثر همتایانش را گسترش دهد. این ممکن است بر ین فشار بیاورد. از زمانی که هفته گذشته به پایین ترین حد خود در چند دهه اخیر رسید، این ارز به حدود 146 در برابر دلار تقویت شده است. BoJ ممکن است پیش بینی های رشد را کاهش دهد و چشم انداز تورم خود را برای امسال و سال آینده افزایش دهد.

کاهش شدید قیمت سنگ‌آهن باعث شده است که ارزش دلار استرالیا به‌خاطر افزایش یابد. AUD/USD یک شبه اندکی بیش از 0.5% کاهش یافت اما در هفته مثبت باقی می ماند. بر اساس آمار گمرک، صادرات فولاد چین در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل حدود 20 درصد کاهش یافته است. کندی طولانی مدت در بخش املاک چین باعث کاهش تقاضا برای مواد تشکیل دهنده فولاد شده است. این یک باد مخالف بزرگ برای اقتصاد استرالیا است که به شدت به صادرات سنگ آهن متکی است. به نظر می رسد RBA متعهد به حرکت رو به جلو با کاهش سرعت افزایش نرخ است اعداد تورم شهریور داغتر از حد انتظار. قراردادهای آتی نرخ نقدی در جلسه سیاست گذاری هفته آینده 25 واحد بر ثانیه افزایش نرخ دارند.

AUD در مقابل نمودار سنگ آهن، aud-USd

نمودار ایجاد شده با TradingView

نرخ بیکاری ژاپن در سپتامبر و شاخص قیمت مصرف کننده توکیو (CPI) اکتبر در ساعت 23:30 UTC قرار است. بر اساس داده های ANZ-Roy Morgan، اعتماد مصرف کننده نیوزلند در ماه اکتبر در 85.4 ثابت ماند. شاخص قیمت تولیدکننده سه ماهه سوم استرالیا (PPI) و وام های بانکی سنگاپور برای ماه سپتامبر، سند اقتصادی این هفته را برای منطقه APAC به پایان می رساند. شاخص قیمت PCE ایالات متحده احتمالاً حرکت بزرگ بعدی بازار را دیکته خواهد کرد. تحلیلگران می بینند که رقم اصلی ماه سپتامبر نسبت به سال گذشته 5.2 درصد است که از 4.9 درصد در ماه اوت افزایش یافته است.

چشم انداز فنی دلار استرالیا

AUD/USD با مقاومت خط روند معامله می شود زیرا قیمت ها به دومین افزایش هفتگی متوالی چشم دوخته اند. شکستن بالاتر از خط روند می تواند چشم انداز قیمت را به خوبی نشان دهد، اما میانگین متحرک ساده 50 روزه یک مانع کوتاه مدت بالاتر از آن ایجاد می کند. MACD به سمت نقطه میانی خود در حال افزایش است که منعکس کننده حرکت سالم قیمت است. از طرف دیگر، یک برگشت پایین تر، پایین ترین سطح سال 2022 را تهدید می کند.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار فنی aud-usd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع