AUD/USD به هدف پس از گوه رسید. چشم گاو نر پیش از تصمیم بانک مرکزی


دلار استرالیا، AUD/USD، RBA، چین، پیش بینی فنی – نکات صحبت

  • دلار استرالیا علیرغم نشست ضعیف آمریکا و کاهش قیمت سنگ آهن افزایش یافت
  • تصمیم نرخ RBA و سفر روسای مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان خطراتی را به همراه دارد
  • قیمت‌های AUD/USD در هدف پس از گوه قرار گرفتند زیرا نوسان‌گرها سالم می‌مانند

چشم انداز سه شنبه آسیا و اقیانوسیه

پیش از تصمیم بانک مرکزی استرالیا در مورد نرخ امروز، دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا به طور کلی ضعیف تر شده است. سهام ایالات متحده یک شبه با اندکی کاهش بسته شد و شاخص S&P 500 0.28 درصد سقوط کرد. بازده اوراق قرضه با فروختن اوراق خزانه توسط معامله گران افزایش یافت و بر ارزش گذاری سهام فشار وارد کرد. نظرسنجی ISM PMI برای ماه ژوئیه انتظارات را پشت سر گذاشت و از 52.8 در مقابل 52.0 مورد انتظار عبور کرد، اما همچنان پایین ترین میزان از ژوئن 2020 است.

تنش‌های ژئوپلیتیکی با سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، در جریان است. سفر خانم پلوسی با محکومیت شدید رهبران سیاسی چین مواجه شده است. چین درباره عواقب این سفر هشدار داده است و برخی گمانه زنی می کنند که ارتش چین ممکن است طی این سفر هواپیما بر فراز جزیره پرواز کند. این احتمالاً واکنش بازار را با ریسک کاهش می دهد.

بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC) بیانیه ای را منتشر کرد که در آن حمایت خود را از بخش املاک بیمار این کشور تایید کرد. PBOC متعهد شد که حمایت و نقدینگی کافی ارائه دهد. این اقدام به دنبال یک سری تحریم‌های وام مسکن در سراسر کشور و ضعیف‌ترین وام‌دهی بخش املاک در تاریخ ژوئن انجام شد. قیمت سنگ آهن در چین به بالای 120 دلار رسید اما از آن زمان به حدود 117 دلار کاهش یافته است. ادامه افت ممکن است بر دلار استرالیا تاثیر بگذارد.

امروز، نرخ تورم کره جنوبی از مرز 6.3 درصد عبور کرده است که نسبت به سالانه 6 درصدی در ژوئن افزایش یافته است. شاخص قیمت خرده فروشی فیلیپین برای ماه مه و وام های مسکن استرالیا برای ماه ژوئن نیز به پایان می رسد. ژاپن در ساعت 03:35 به وقت گرینویچ حراج اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن (JGB) را برگزار می کند. تصمیم گیری نرخ RBA در ساعت 04:30 GMT انتظار می رود.

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD یک شبه بیش از 0.5 درصد افزایش یافت و از میانگین متحرک ساده 50 روزه خود جهش کرد. متقاطع اکنون در هدف پس از گوه 0.7036 قرار دارد و نوسانگرها همچنان حرکت سالمی را نشان می دهند. اگر گاوها به افزایش قیمت ها ادامه دهند، SMA 100 روزه می تواند یک هدف ملموس ارائه کند. روش دیگر، عقب نشینی به دنبال پشتیبانی در حدود SMA 50 روزه است.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار aud

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع