AUD/USD به دلار قدرتمندتر رسید، بادهای ژئوپلیتیکی پس از ناامیدی RBA


دلار استرالیا، AUD، NZD، گزارش مشاغل NZ، تایوان، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • دلار آمریکا در حالی افزایش یافت که سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان باعث افزایش ریسک می شود
  • مشکلات اقتصادی چین به شدت بر قیمت نفت تاثیر می گذارد
  • AUD/USD پس از رسیدن به هدف گوه به زیر SMA 50 روزه سقوط می کند

چشم انداز روز چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه

حرکت کاهش ریسک که یک شبه در نیویورک تشدید شد، ممکن است باعث شود که سهام آسیا و اقیانوسیه کاهش یابد. شاخص S&P 500 با کاهش 0.67 درصدی بسته شد و از روز دوشنبه زیان را افزایش داد. ورود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، برخی ریسک‌گریزی را برانگیخت، زیرا سرمایه‌گذاران نگران هستند که این سفر ممکن است تنش‌ها را بین واشنگتن و پکن افزایش دهد، شاید تا جایی که درگیری نظامی به یک خطر ملموس تبدیل شود.

پیامدهای ژئوپلیتیکی، دلار آمریکا را به عنوان پناهگاه امن بالا برد، به طوری که شاخص USD DXY تقریباً یک درصد کامل در طول معاملات نیویورک افزایش یافت. EUR/USD نزدیک به 1% کاهش یافت و سود حاصل از دو جلسه گذشته را کاهش داد. ین ژاپن یک بازنده بزرگ دیگر مقابل گرین بک بود. USD/JPY بیش از 1% افزایش یافت، اگرچه این متقاطع نسبت به اوج خود در ژوئیه چند دهه به شدت پایین‌تر است.

دلار استرالیا بدترین عملکرد را در برابر دلار آمریکا دارد. تاثیر بر AUD/USD ناشی از جریان‌های بهشتی است که دلار را تقویت کرده و ناامیدکننده است. تصمیم بانک مرکزی استرالیا برای نرخ گذاری که دیروز رخ داد. کاهش قیمت سنگ آهن در چین عامل دیگری است که احتمالاً بر دلار استرالیا تأثیر می گذارد. و البته، با توجه به موقعیت جغرافیایی استرالیا، سفر نانسی پلوسی به تایوان ممکن است باد مخالف دیگری ایجاد کند.

قیمت طلا یکی دیگر از قربانیان تقویت دلار بود. علیرغم نگرانی های ژئوپلیتیکی، از جمله مانورهای نظامی اعلام شده چین، طلای نقطه ای بیش از 0.5 درصد کاهش یافت. قیمت‌های نفت خام و نفت برنت از رشد اولیه خود تسلیم شدند و اندکی پس از زنگ بسته شدن وال استریت ثابت معامله شدند. موسسه نفت آمریکا (API) افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام برای هفته منتهی به 29 جولای را منتشر کرد.

شاخص ساخت و ساز گروه Ai استرالیا در ماه جولای از 46.2 در ژوئن به 45.3 کاهش یافت. دلار نیوزیلند پس از اینکه رقم اشتغال در سه ماهه دوم این کشور جزیره‌ای نشان داد که 0% چاپ در هر سال برای تغییر اشتغال نشان می‌دهد، کاهش یافت. به این ترتیب نرخ بیکاری به 3.3 درصد رسید، بالاتر از 3.2 درصد در سه ماهه اول. داده‌های ضعیف مشاغل ممکن است شرط‌های افزایش نرخ RBNZ را کاهش دهد و برخی از واکنش‌های منفی دلار کیوی امروز صبح را توضیح می‌دهد.

رویدادهای قابل توجه برای 03 اوت:

  • هنگ کنگ – S&P Global PMI (ژوئیه)
  • ژاپن – فینال PMI ترکیبی بانک جیبون (ژوئیه)
  • سنگاپور – S&P Global PMI (ژوئیه)
  • چین – Caixin Composite PMI (ژوئیه)

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) خود رسید و مسیری را برای نزول بیشتر باز کرد. شاخص قدرت نسبی (RSI) از زیر خط مرکزی خود عبور کرد و ریسک نزولی قیمت ها را تقویت کرد. افت به دسته 0.68، جایی که قیمت ها از Falling Wedge خارج شدند، ممکن است روی میز باشد. از طرف دیگر، گرفتن مجدد SMA 50 روزه به گاو نر کمک می کند تا دوباره انرژی بگیرد.

نمودار روزانه AUD/USD

audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع