AUD/USD با وجود رکورد مازاد تجاری چین در SMA 20 روزه با مشکل مواجه شد


دلار استرالیا، AUD/USD، چین، تراز تجاری، چشم انداز فنی – نکات گفتگو

  • احساسات بازار آسیا و اقیانوسیه علیرغم آمارهای اقتصادی خوب از چین عقب مانده است
  • شهر ییوو چین پس از شناسایی موارد کووید، شاهد قرنطینه نسبی است
  • AUD/USD تلاش می کند تا خود را بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه حفظ کند

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

داده‌های تجاری بهتر از حد انتظار چین که ناشی از رشد صادرات قوی است، ممکن است سوختی برای صعود بازارها در جلسه امروز آسیا-اقیانوسیه فراهم کند. چین در ماه ژوئیه 101.26 میلیارد دلار مازاد به ثبت رساند که پیش‌بینی اجماع 90 میلیارد دلاری را پشت سر گذاشت. افزایش 18 درصدی صادرات – که به عنوان نماینده ای برای تقاضای اقتصاد جهانی در نظر گرفته می شود – به مازاد چین کمک کرد تا به رقم بی سابقه ای برسد. با این حال، واردات با سرعت 2.3 درصدی نسبت به سال گذشته افزایش یافت که انتظارات تحلیلگران را برای افزایش 3.7 درصدی در سال ناامید کرد و نشان داد که مصرف داخلی چین همچنان نرم است.

دلار استرالیا امروز صبح در مقایسه با دلار آمریکا اندکی کاهش یافته است، علیرغم آمارهای مثبت اقتصادی. AUD/USD هفته گذشته بیش از 1% سقوط کرد زیرا گرین بک به آخر هفته پس از گزارش داغ حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده که نشان داد بیش از نیم میلیون شغل در ماه جولای اضافه شده بود، نرخ بیکاری را از 3.6% به 3.5% کاهش داد. بازار کار همچنان قوی، تز “فدرال رزرو” بازار را تضعیف کرد، که توسط مبادلات شاخص یک شبه نشان داد که نشان داد شرط‌های افزایش نرخ فدرال رزرو در سال 2023 محکم شده است.

شهر ییوو چین واقع در استان ژجیانگ پس از شناسایی چندین مورد مثبت کووید، قرنطینه نسبی را اعلام کرد. مرکز اصلی تولید، دسترسی به شهر و خروج از آن را محدود کرده و همچنین باشگاه‌های ورزشی و رستوران‌ها را بسته است. اگر چه کارخانه ها باز می مانند با این حال، اگر موارد به افزایش ادامه دهند، ممکن است تغییر کند. استراتژی “صفر کووید” چین برای احساسات گسترده تر بازار حیاتی است.تیاو طولانی تر به قوت خود باقی می ماند، آسیب های داخلی بیشتری را تهدید می کند به دومین کشور بزرگ جهان تحمیل می کند اقتصاد.

در همین حال در ایالات متحده، قانونگذاران بخش مهمی از دستور کار رئیس جمهور جو بایدن را تصویب کردند، احتمال دارد علامت گذاری آخرین قانون اساسی قبل از میان دوره ای ایالات متحده انتخابات اواخر امسال شروع شود.رای تهدید می کند دموکرات ها اکثریت در کنگره صورتحساب تمرکز بر سیاست زیست محیطی و شامل نزدیک به نیم میلیارد دلار هزینه برای انرژی و آب و هوا است-مربوط معیارهای. همچنین محدودیت اعتبار مالیاتی خودروهای برقی (در صورتی که در آمریکای شمالی ساخته شده باشند) را حذف می کند، که باید برای شرکت های EV مستقر در آمریکا تقویت شود. به طور گسترده تر، این اقدام می تواند بودن باد دمی برای فلزاتی که به شدت در خودروهای برقی استفاده می‌شوند، مانند مس، کبالت و لیتیوم.

رویدادهای قابل توجه برای 8 آگوست:

فیلیپین – شاخص قیمت خرده فروشی سالانه (آوریل)

اندونزی – اعتماد مصرف کننده (ژوئیه)

نیوزلند – انتظارات تورمی کسب و کار (سه ماهه سوم)

ژاپن – نظرسنجی اکو ناظران (ژوئیه)

تایوان – تراز تجاری (ژوئیه)

چشم انداز فنی AUD/USD

قیمت‌های AUD/USD بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه به دنبال چندین تلاش روزانه برای شکستن به زیر MA کلیدی هستند. اگر خرس‌ها موفق شوند پایین‌تر را سوراخ کنند، ممکن است قیمت‌ها به حدود 0.6700 بازگردند، جایی که شکست Falling Wedge در ماه گذشته آغاز شد. شاخص قدرت نسبی (RSI) اخیراً به زیر نقطه میانی خود کاهش یافته است، یک سیگنال حرکت نزولی.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار aud

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع