AUD/USD با نگاهی که معامله گران از تولید ناخالص داخلی چین گذشته است، جهش می کند


AUD/USD، تولید ناخالص داخلی چین، تولید صنعتی، خرده فروشی، محرک – نکات گفتگو

  • دلار استرالیا شاهد واکنش صعودی تاخیری در مورد تخلیه اطلاعات چین است
  • رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم برآوردهای 0.4 درصدی در سال را برآورده نمی کند
  • AUD/USD با هدف گرفتن پشتیبانی از Falling Wedge، بالاتر می رود

AUD/USD پس از اینکه چین نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه دوم را 0.4% سالانه گزارش کرد، نسبت به پیش‌بینی 1.0% نادیده گرفت، نسبتاً بالاتر است. کندی رشد ناشی از محدودیت‌های کووید است که کارخانه‌ها را تعطیل کرد و مردم را از مارس تا مه در خانه‌های خود محبوس نگه داشت. خرابی بخش املاک یکی دیگر از معضلات اقتصاد چین است و طبق گزارش ها، خریداران مسکن از پرداخت وام مسکن در بیش از ده شهر خودداری می کنند.

کاهش رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان ممکن است منجر به کاهش رتبه در پیش بینی های رشد جهانی شود. چشم انداز اقتصاد جهانی صندوق بین المللی پول قرار است در 26 ژوئیه به روز شود. در به روز رسانی آوریل خود، پیش بینی می شود چین در سال 2022 با 4.4 درصد رشد کند که بسیار کمتر از هدف 5.5 درصدی است که چین در نظر دارد. قیمت مس و سنگ آهن از ماه مه بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

پکن احتمالاً باید راه را روی اقدامات محرک برای حمایت از رشد باز کند. دولت های محلی برای افزایش فروش اوراق قرضه ویژه برای پروژه های زیرساختی تحت فشار هستند، اقدامی که ممکن است زمینه ساز کاهش قیمت فلزات باشد. به نظر می رسد سیاست گذاران چینی به جای کاهش نرخ، بر افزایش عرضه اعتبار متمرکز شده اند. صبح امروز نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله بدون تغییر در 2.85 درصد باقی ماند.

نشانه هایی از بهبود در داده های ژوئن وجود داشت. تولید صنعتی در ماه ژوئن به 3.9 درصد سالانه افزایش یافت که نسبت به 0.7 درصد در ماه می افزایش داشت. خرده‌فروشی در ژوئن 3.1% سالانه افزایش یافت که از -6.7% افزایش یافت و پیش‌بینی اجماع 0.3% را شکست. اگر چین رویکرد آرام‌تر و هدفمندتری را برای مهار شیوع کووید اتخاذ کند و اقدامات محرک افزایش یابد، آن‌گاه یک بازگشت اقتصادی در سه ماهه سوم سناریویی محتمل برای پیش‌بینی است. این ممکن است واکنش صعودی دلار استرالیا را توضیح دهد.

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD پس از یک جلسه نوسان یک شبه، حدود یک چهارم درصد افزایش یافت. قیمت‌ها به مقاومت گوه نزدیک می‌شوند، که با خط روند بالاتر از نوسان دسامبر 2021 همپوشانی دارد. شکستن بالاتر از مقاومت باعث تغییر میانگین متحرک ساده 20 روزه به تمرکز خواهد شد.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع