AUD/USD با ظهور مجدد ترس‌های کووید شانگهای، خط روند رو به رو می‌کند


دلار استرالیا، AUD/USD، کووید، روغن، قیمت غذا، بسته نمودار RBA – نکات صحبت

چشم انداز روز چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه

سرمایه گذاران یک شبه در بحبوحه نوسانات معاملاتی در نیویورک به سمت دارایی های بهشت ​​هجوم آوردند. سهام ایالات متحده روز خود را با زیان های شدید آغاز کرد اما در پایان افزایش یافت زیرا کاهش بازده اوراق بهادار به کاهش فشار بر ارزش گذاری ها کمک کرد. بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری به پایین ترین سطح خود از ماه می کاهش یافت. سرمایه‌گذاران در بحبوحه نشانه‌هایی مبنی بر اینکه تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد، روی اوراق قرضه افزایش می‌یابند که با کاهش شرط‌بندی‌های بازار برای افزایش نرخ‌های آینده فدرال رزرو منعکس شده است.

با افزایش ترس از رکود، قیمت نفت به شدت کاهش یافت. معامله‌گران انرژی شرط می‌بندند که تقاضا پس از تعطیلات شلوغ ایالات متحده که معمولاً تعداد سفرهای نزدیک به رکورد را به همراه دارد، به اوج خود رسیده است. افزایش ارزش دلار یکی دیگر از معضلات قیمت انرژی بود. علاوه بر این، پس از گزارش‌هایی مبنی بر موارد متعدد Covid-19 از اوایل هفته، دور جدیدی از آزمایش‌های انبوه در شانگهای چین راه‌اندازی شد. با توجه به چشم انداز افزایش محدودیت ها در صورت ادامه افزایش موارد، ممکن است احساسات منطقه ای را برای جلسه امروز کاهش دهد. با این حال، کاهش ارزش دلار استرالیا در برابر دلار ممکن است ادامه یابد.

با ادامه کاهش قیمت شیر، دلار نیوزلند با بادهای مخالف روبه‌افزونی مواجه است. شیر یک صادرات عمده برای اقتصاد کیوی است و ارز آن را در برابر نوسانات قیمتی بزرگ در این کالا آسیب پذیر می کند. شاخص قیمت تجارت جهانی لبنیات نیوزیلند صبح امروز پس از کاهش 1.3 درصدی دو هفته پیش، 4.1 درصد کاهش یافت. این حرکت در دفتر خاطرات، بازتاب فعالیت‌هایی است که در بازار گسترده‌تر کالاهای مبتنی بر مواد غذایی مشاهده می‌شود، با کاهش بیشتر بازار غلات یک شبه. معاملات آتی ذرت و گندم یک شبه در نیویورک نزدیک به 5 درصد کاهش یافت.

بسته نموداری بانک رزرو استرالیا امروز طبق معمول پس از تصمیم گیری در مورد نرخ، از بین می رود. داده ها در تجزیه و تحلیل تصمیم اخیر RBA و مسیر احتمالی آن به سمت جلو مفید خواهد بود، اما احتمالاً دومین کمانچه را نسبت به روند ریسک بازار بازی می کند. اخبار خارج از چین در مورد قرنطینه احتمالاً بیشترین خطر را برای معامله گران به همراه خواهد داشت.

رویدادهای مهم 6 جولای:

  • هنگ کنگ: S&P Global PMI (JUN)
  • استرالیا – بسته نمودار RBA
  • تایوان – نرخ تورم (JUN)

برای مشاهده تقویم کامل اقتصادی امروز اینجا کلیک کنید

پیش بینی فنی AUD/USD

AUD/USD یک خط روند اصلی را تهدید می کند که در صورت شکسته شدن می تواند شاهد کاهش بیشتر قیمت ها به سطوح اولیه سال 2020 باشد. گاوها به دنبال افزایش قیمت برای حفظ حمایت هستند، با کاهش میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) به عنوان مقاومت بالقوه. MACD و RSI هر دو پایین تر از نقاط میانی مربوطه خود هستند.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع