AUD/USD با داده های مثبت فروش خرده فروشی، CPI پیش رو افزایش یافت


قیمت AUDUSD، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله AUD/USD

بیشترین خوانده شده: با جهش بازدهی خزانه داری، دلار آمریکا برای به دست آوردن زمین تلاش می کند. برای دلار کجا؟

پس زمینه بنیادی AUDUSD

AUDUSD قیمت جدیدی را در جلسه آسیایی با آزمون مجدد سطح 0.6700 به دست آورد که به کمک ارقام فروش خرده فروشی بسیار بهتر از پیش بینی شده بود. داده‌های اولیه خرده‌فروشی MoM 0.2% در مقابل پیش‌بینی‌های 0.1% به دست آمد، اما افت شدیدی را نسبت به چاپ ژانویه 1.8% نشان داد. دلار استرالیا همچنین از بهبود احساس ریسک و شروع ضعیف هفته توسط دلار آمریکا سود برده است.

image1.png

منبع: اداره آمار استرالیا

چاپ خرده فروشی ممکن است نشانه ای از اثرات عقب مانده افزایش نرخ توسط بانک مرکزی استرالیا باشد و نشان می دهد که مصرف کنندگان عادت های خرج کردن خود را سخت تر می کنند. این موضوع باعث می‌شود که با توجه به چشم‌انداز جهانی و همچنین فضای داخلی، توقف RBA در نشست آتی ماه آوریل قانع‌کننده‌تر شود.

ما در تقویم این هفته با ریسک رویدادهای اقتصادی کمی روبرو هستیم که با داده‌های امروز اعتماد مصرف‌کننده CB ایالات متحده شروع می‌شود و همچنین GDP و نرخ تورم ترجیحی فدرال‌رزرو بر روی اعداد اصلی PCE که قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر شوند، شروع می‌شود. در بخش استرالیا، فردا اطلاعات CPI را در اختیار داریم که می‌تواند اعتبار بیشتری را به توقف RBA اضافه کند، در حالی که یک رقم بالاتر از حد انتظار می‌تواند شاهد محو شدن این شرط‌ها قبل از جلسه آوریل باشد.

image2.pngimage3.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

دلار آمریکا با بهبود احساسات شروع ضعیفی در هفته داشته است. ادامه این روند امروز می تواند منجر به ادامه افزایش دلار استرالیا در آستانه انتشار داده های تورم در فردا شود.

چشم انداز فنی AUDUSD از زمانی که در 10 مارس به پایین ترین سطح خود رسید، اوج های بالاتر و پایین تر را نشان می دهد. با این حال، قیمت در زیر سطح کلیدی 0.6700 باقی می ماند و در تلاش برای یافتن هر حرکتی بالاتر از آن است. MA 200 روزه در بالای دسته 0.6750 قرار دارد و اگر امروز قبل از انتشار داده های CPI، مقداری حرکت بالاتر از سطح 0.6700 پیدا کنیم، می تواند هر گونه افزایشی را محدود کند.

از طرف دیگر، رد 0.6700 امروز و بازدهی برای گاوهای دلاری می‌تواند شاهد بازگشت قیمت به سمت منطقه حمایتی 0.66250 و احتمالاً آزمون مجدد YTD در 0.6560 باشد.

AUD/USD نمودار روزانه – 28 مارس 2023

image4.png

منبع: TradingView

سطوح مقاومت کلیدی:

  • 0.6750 (200 روز کارشناسی ارشد)
  • 0.6830 (50 روز کارشناسی ارشد)

سطوح پشتیبانی کلیدی:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع