AUD/USD با توجه به نزدیک شدن قیمت ها به کانال اخیراً تسلیم شده، داده های PMI چین را مشاهده می کند


دلار استرالیا، AUD/USD، PMI چین، احساسات بازار، پیش بینی فنی – نکات صحبت

  • حرکت ریسک وال استریت بازارهای آسیا و اقیانوسیه را در روز جمعه تهدید می کند
  • داده‌های PMI چین ممکن است به احیای احساسات APAC کمک کند اگر داده‌ها از تخمین‌ها پیشی بگیرند
  • چشم‌های AUD/USD اخیراً با راکد ماندن نوسانگرها محدوده کانال را تسلیم کردند

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

چشم انداز روز جمعه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای سهام آسیا-اقیانوسیه پس از سقوط یک شبه سهام ایالات متحده که منجر به کاهش 4.91 درصدی سهام اپل شد، در معرض خطر قرار گرفتند. چندین عضو فدرال رزرو، از جمله مری دالی و جیمز بولارد، چشم‌انداز جنگ‌طلبانه FOMC را شکست دادند، که باعث شد قیمت‌های آتی صندوق‌های فدرال رزرو پایین بیاید. معامله گران نرخ بهره احتمال 68 درصدی را برای افزایش 75 امتیازی فدرال رزرو در نشست 02 نوامبر می بینند. با این حال، شاخص دلار آمریکا DXY برای دومین روز کاهش یافت، اما احتمالاً پس از یک حرکت بزرگ در چند هفته گذشته، بخار را از بین برد.

دلار استرالیا پیش از انتشار آمارهای اقتصادی چین در کانون توجه قرار گرفته است. دفتر ملی آمار (NBS) قرار است داده‌های بخش‌های تولید و خدمات را در ساعت 01:30 UTC گزارش کند و تحلیلگران انتظار دارند که شاخص‌های مدیران خرید (PMI) از سیم‌ها در 49.7 و 52.4 عبور کنند. این رقم نسبت به 49.4 و 52.6 در ماه آگوست تغییر چندانی نخواهد داشت، اگرچه یک حرکت غیرمنتظره بالای 50 در بخش تولید ممکن است باعث افزایش قیمت سنگ آهن و سایر فولادهای صنعتی شود. این احتمالاً نوید خوبی برای کاهش AUD/USD خواهد بود.

سنج تولید Caixin PMI، یک PMI که بر شرکت‌های کوچک‌تر در مقایسه با داده‌های NBS تمرکز دارد، کمی بعد در ساعت 01:45 UTC عرضه می‌شود. یوان چین یک شبه در برابر گرین بک نزدیک به 1 درصد افزایش یافت، اما USD/CNH بالاتر از سطح 7 باقی می ماند و برگشت ریسک یک هفته ای نشان می دهد معامله گران همچنان نسبت به گزینه های تماس تعصب دارند. قیمت سنگ آهن در چین بیش از 5 درصد نسبت به بالاترین سطح ماه سپتامبر دو هفته پیش کاهش یافته است. دلار استرالیا در مقایسه با دیگر همتایان اصلی خود در عقب است و EUR/AUD به بالاترین سطح خود از جولای رسیده است.

در جاهای دیگر، ژاپن قرار است به‌روزرسانی ماه اوت را در مورد نرخ بیکاری خود چاپ کند و داده‌های تولید صنعتی و خرده‌فروشی برای همان دوره منتشر می‌شود. تحلیلگران پیش بینی می کنند که فروش خرده فروشی به 2.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که نسبت به 2.4 درصدی جولای افزایش یافته است. بانک مرکزی هند (RBI) آماده است تا نرخ پایه خود را به 5.9 درصد افزایش دهد. USD/INR در مسیر ثبت افزایش ماهانه حدود 2.5٪ است.

\

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

دلار استرالیا – پیش بینی فنی

دلار استرالیا، پس از ثبت پایین ترین سطح جدید در سال 2022 در این هفته در برابر دلار آمریکا، به سمت حمایت کانال بازگشته است. قیمت ها در اواخر هفته گذشته محدوده کانال را به سمت نزولی شکستند. اگر قیمت‌ها سطح حمایت قبلی را دوباره بگیرند (که ممکن است اکنون به عنوان مقاومت عمل کند)، ممکن است قیمت‌ها را در وضعیت بهتری قرار دهد.

AUD/USD – نمودار روزانه

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع