AUD/USD با افزایش قیمت سنگ آهن تقویت شد زیرا معامله گران به اعتماد مصرف کنندگان Westpac توجه می کنند


دلار استرالیا، AUD/USD، اعتماد مصرف کننده Westpac، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • بازارهای آسیا-اقیانوسیه پس از یک جلسه مختلط در وال استریت با شروعی دشوار روبرو هستند
  • اعتماد مصرف کننده Westpac استرالیا به عنوان یک خطر بالقوه برای AUD مورد توجه قرار گرفت
  • AUD/USD پس از افزایش یک شبه، SMA 50 روزه را دوباره دریافت می کند، اما حرکت شکننده به نظر می رسد

چشم انداز سه شنبه آسیا و اقیانوسیه

دلار استرالیا پس از افزایش بیش از 1 درصدی یک شبه، در جستجوی جهت در معاملات آسیا و اقیانوسیه است. سهام در وال استریت مختلط بسته شد. شاخص Nasdaq-100 (NDX) افت کرد و راسل 2000 با سرمایه کوچک افزایش یافت. افزایش قیمت نفت به حمایت از سهام انرژی کمک کرد و قیمت نفت خام WTI و نفت برنت بیش از 2 درصد افزایش یافت.

قیمت مس و سنگ آهن بالاتر است و به دلار استرالیا حساس به کالا کمک می کند. داده‌های تراز تجاری چین نشان می‌دهد که اشتهای دوباره برای بسیاری از کالاها در ماه جولای افزایش یافته است. گلدمن ساکس پیش بینی خود از قیمت نفت خام برنت برای سه ماهه سوم را از 110 دلار به 140 دلار کاهش داد. معامله گران انرژی منتظر گزارش های ماهانه اوپک و آژانس بین المللی انرژی در این هفته، همراه با داده های موجودی از API و EIA هستند.

OZ Minerals پیشنهاد ناخواسته BHP Group به ارزش 8.34 میلیارد دلار استرالیا را رد کرد. مدیرعامل OZ Minerals از این پیشنهاد تحت تأثیر قرار نگرفت، اما مشخص نیست که آیا BHP پیشنهاد خود را تعدیل خواهد کرد یا خیر. با این حال، به طور کلی، این یک نشانه مثبت برای صنعت مس است. کاهش اخیر قیمت ها به نفع موقعیت شرکت های بزرگتر است که احتمالاً سرمایه بهتری دارند.

هزینه های کارت خرده فروشی الکترونیکی نیوزلند در ماه جولای 0.2 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت. NZD/USD در ساعات نیویورک به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه خود رسید. حرکت بالاتر در قیمت سنگ آهن به حمایت از AUD کمک کرد، اما قیمت ها امروز با یک جلسه بالقوه نوسان مواجه می شوند و اعتماد مصرف کننده Westpac به زودی منتشر می شود. این شاخص از ژانویه کاهش یافته است و افزایش نرخ بهره اخیر RBA ممکن است احساسات را بیشتر کند.

رویدادهای قابل توجه برای 9 آگوست:

فیلیپین – تراز تجاری (ژوئن)

استرالیا – NAB Business Confidence

فیلیپین – نرخ رشد تولید ناخالص داخلی QQ (Q2)

تایلند – اعتماد مصرف کننده (ژوئیه)

ژاپن – حراج 30 ساله JGB

اندونزی – خرده فروشی سالانه (ژوئن)

چشم انداز فنی AUD/USD

AUD/USD پس از صعود از میانگین متحرک 50 روزه (SMA) از میانگین متحرک 50 روزه خود، دوباره معامله می شود. شکست بالای سطح 0.7036 ممکن است مسیری را برای سودهای بیشتر باز کند. با این حال، RSI و MACD، در حالی که مثبت هستند، شروع به تعدیل کرده اند. هدف عقب نشینی پشتیبانی از SMA های 20 و 50 روزه است.

نمودار روزانه AUD/USD

نمودار audusd

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع