AUD، NZD، CNH در تمرکز با شروع معاملات APAC در سه ماهه چهارم قبل از RBA


دلار استرالیا، AUD/USD، تعطیلات چین، نوسانات، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • احساسات بازار همچنان شکننده است، اما شروع جدید سه ماهه ممکن است خطر را تشویق کند
  • بازارهای چین در طول هفته به دلیل تعطیلات روز ملی تعطیل هستند
  • NZD/USD RSI به شرایط فروش بیش از حد ماهانه نزدیک می شود، بازگشت دوباره؟

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی جدید AUD سه ماهه چهارم ما را بررسی کنید!

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای جهانی سهام هفته گذشته کاهش یافتند و وال استریت هفته را با تورم داغ تر از حد انتظار به پایان رساند. شاخص‌های میانگین صنعتی داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک-100 در پایین‌ترین حد خود در سال 2022 بسته شدند و به ترتیب 1.71، 1.51 و 1.73 درصد افت کردند. شاخص دلار آمریکا DXY در روز جمعه تقریباً 0.5 درصد افزایش یافت، اگرچه ضررهای خود را در هفته حفظ کرد. شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) داغ‌تر از حد انتظار، شرط‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تقویت کرد و امیدهای محوری کوتاه‌مدت را خاموش کرد. PCE اصلی ایالات متحده در ماه آگوست از 4.7% اصلاح شده در سال به 4.9% افزایش یافت.

نقدینگی بازار آسیا-اقیانوسیه می تواند در روزهای آینده کمتر از حد معمول باشد و خطر نوسانات بالاتر را به همراه داشته باشد. بازارهای چین برای تعطیلات روز ملی این کشور که از 1 تا 7 اکتبر طول می کشد، بسته خواهند بود. این می تواند نوسانات را به یوان فراساحلی وارد کند که ممکن است به سایر ارزهای APAC از جمله دلار نیوزلند و دلار استرالیا سرازیر شود. معکوس‌های ریسک یک هفته‌ای NZD/USD نشان‌دهنده تقاضای بالاتر برای فروش در هفته گذشته بود، و همین مورد برای AUD/USD بود.

را بانک خلق چین (PBOC) هفته گذشته چندین حرکت انجام داد برای تقویت موقعیت یوان در جاهای دیگر، هفته گذشته، Nikkei 225 4.48 درصد سقوط کرد، شاخص Hang Seng 3.96 درصد کاهش یافت و ASX 200 1.53 درصد سقوط کرد. بانک مرکزی استرالیا (RBA) قرار است روز سه‌شنبه تصمیمی درباره نرخ بهره را اعلام کند. با توجه به معاملات آتی نرخ نقدی، شانس افزایش نرخ 50 واحدی در ثانیه 59.6 درصد است که معامله گران را بدون پیش بینی قاطع می گذارد.

با این حال، AUD ممکن است نوسانات شدیدی را در مورد تصمیم گیری نرخ مشاهده کند. البته، افزایش کوچک‌تر احتمالاً روی ارز تأثیر می‌گذارد، اگرچه AUD/USD احتمالاً از نظر فنی بیش از حد تمدید شده است، که ممکن است دارای نوسانات نزولی باشد. همچنین مقدار زیادی به دلار آمریکا بستگی دارد، ارزی که در چند ماه گذشته احساسات گسترده‌تری در بازار ایجاد کرده است، به‌ویژه با افزایش بیشتر شاخص DXY به بالاترین سطح در چند دهه اخیر، که نه تنها بر اقتصادهای بازارهای نوظهور بلکه بر اقتصادهای توسعه‌یافته نیز فشار وارد می‌کند.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

NZD/USD – پیش بینی فنی

در پایان سه ماهه، یک نمای ارتفاع بالا از NZD/USD مناسب به نظر می رسد. نمودار ماهانه نشان می دهد که شاخص قدرت نسبی (RSI) در آستانه عبور از مرز 30 است، منطقه ای که شرایط فروش بیش از حد را نشان می دهد. این تنها دو بار در طول بیست سال گذشته اتفاق افتاده است (در نمودار زیر با دایره های آبی نشان داده شده است). هر بار، قیمت‌ها بازگشت نسبتاً سریعی داشتند. این بدان معنا نیست که دوباره رخ خواهد داد، اما اگر تاریخ راهنما باشد، یک سیگنال مثبت است.

نمودار ماهانه NZD/USD

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

توصیه شده توسط توماس وست واتر

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع