ASX 200 با AUD ضعیف تر، پتانسیل برگشت سنگ آهن افزایش می یابد


AUD/USD، AUS 200، تجزیه و تحلیل سنگ آهن

  • رویکرد اندازه گیری شده از RBA، سر استرالیا را پایین تر می بیند
  • قیمت سنگ‌آهن در حال حاضر بالاست و الگوی معکوس بالقوه سر و شانه در حال ظهور است
  • شاخص AUS 200 با توجه به AUD ضعیف تر و گزارش های سود مثبت بالاتر می رود
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید فرصت‌ها در Q3 کجاست

رویکرد اندازه‌گیری شده توسط RBA، تجارت استرالیا را پایین‌تر می‌بیند

بانک مرکزی استرالیا (RBA) در اوایل ماه جاری تصمیم گرفت تا نرخ های بهره را در حالت تعلیق نگه دارد و دلیل اصلی ثابت نگه داشتن نرخ ها را کندی اقتصاد و تورم نسبتا آرام عنوان کرد. پیام متوازن همچنین اشاره کرد که ممکن است به تشدید بیشتر نرخ‌های «به وضوح محدودکننده» نیاز باشد.

به نظر می رسد AUD/USD در حال کاهش اثرات کاهش شدید دلار است و تقریباً نیمی از حرکت قبلی را دنبال می کند. امروز، قیمت‌ها زیر سطح تاثیرگذار قبلی 0.6780 معامله می‌شوند، جایی که نزدیک شدن به زیر این نقطه، میانگین متحرک ساده 200 (SMA) و 0.6680 را نشان می‌دهد که به طور تصادفی به عنوان خط میانی محدوده معاملاتی گسترده‌تر عمل می‌کند که تا حد زیادی از مارس امسال تا حد زیادی شامل اقدامات قیمتی بوده است. سال

خط سبز نشان دهنده تفاوت بین بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله استرالیا و ایالات متحده است که همبستگی قابل توجهی با عملکرد قیمت در حال آشکار شدن دارد. با توجه به اینکه RBA در حال حاضر متوقف شده است و ایالات متحده در هفته آینده 25 واحد پایه دیگر را پیش بینی می کند، کاهش بیشتر AUD/USD را نمی توان رد کرد.

نمودار روزانه AUD/USD

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

با کاهش اشتهای چین برای فلزات صنعتی، اصول اولیه برای استرالیا بدتر شده است. این کشور آسیایی با بازگشایی اقتصاد در طول رکود رشد جهانی دست و پنجه نرم می کند، که بر اساس داده های سه ماهه دوم گزارش شده در ابتدای این هفته که نشان دهنده رشد ضعیف تر از حد انتظار بود، مشهود است.

قیمت سنگ آهن ادامه دارد، اما تا چه مدت؟

قیمت سنگ آهن، اصلی‌ترین صادرات استرالیا اخیراً افزایش یافته است، اما ظهور یک الگوی معکوس بالقوه سر و شانه، وضعیت موجود را تهدید می‌کند. از آنجایی که رونق اقتصادی استرالیا ارتباط نزدیکی با چین دارد، نظارت بر ریسک رویدادهای برنامه ریزی شده برای هر دو کشور منطقی است. درباره ارتباط استرالیا و چین از طریق رابطه هسته-محیط بیشتر بخوانید.

نمودار روزانه سنگ آهن، IG

image2.png

منبع: آی جی تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما چه چیزی را برای سهام در سه ماهه سوم ذخیره کرده اند

شاخص ASX 200 امروز کمی بالاتر معامله می شود، به دلیل یک هفته تجاری عالی و گزارش های درآمد مثبت ایالات متحده که در حفظ ریسک پذیری جهانی موثر بوده است. کاهش ارزش دلار استرالیا احتمالاً حمایتی را برای این شاخص فراهم می کند. پس از بسته شدن بازار ایالات متحده امروز، نتفلیکس و تسلا قرار است به‌روزرسانی‌های معاملاتی سه ماهه دوم خود را منتشر کنند – که بینشی از اولین سهام سنتی «فناوری بزرگ» ارائه می‌کند. مقاومت در 7400 با پشتیبانی در 7205 قرار دارد. Bolstering 7205 SMA 200 است.

نمودار روزانه ASX 200

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع