4 شاخص معاملاتی موثر که هر معامله گر باید بداند


هنگامی که ماجراجویی معاملات فارکس شما آغاز می شود، احتمالاً با انبوهی از روش های مختلف برای معامله مواجه خواهید شد. با این حال، بیشتر فرصت های معاملاتی را می توان به راحتی تنها با یکی از چهار شاخص نمودار شناسایی کرد. هنگامی که بدانید چگونه از میانگین متحرک، RSI، استوکاستیک و اندیکاتور MACD استفاده کنید، به خوبی در راه اجرای طرح معاملاتی خود مانند یک حرفه ای خواهید بود. همچنین یک ابزار تقویتی رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بدانید هر روز چگونه معاملات را با استفاده از این اندیکاتورهای فارکس شناسایی کنید.

بهترین ایده های معاملاتی و پیش بینی های بازار را از DailyFX بیابید.

مزایای یک استراتژی ساده

معامله گران تمایل دارند وقتی در بازار فارکس شروع به کار می کنند، مسائل را بیش از حد پیچیده کنند. این واقعیت تاسف بار است اما غیرقابل انکار حقیقت دارد. معامله گران اغلب احساس می کنند که یک استراتژی معاملاتی پیچیده با بسیاری از قطعات متحرک زمانی که باید روی ساده نگه داشتن کارها تا حد امکان تمرکز کنند باید بهتر باشد. این به این دلیل است که یک استراتژی ساده امکان واکنش سریع و استرس کمتر را می دهد.

اگر تازه شروع کرده‌اید، باید به دنبال مؤثرترین و ساده‌ترین استراتژی‌ها برای شناسایی معاملات باشید و از آن رویکرد پیروی کنید.

نقل قول از لئوناردو داوینچی در مورد اینکه چرا سادگی بهترین است، که با استفاده از یک استراتژی ساده معاملات فارکس مرتبط است.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

31 اکتبر

( 02:10 GMT )

یک استراتژی را با استفاده از شاخص های جهت دار ساده کنید

چشم انداز هفتگی متقابل بازار

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

بهترین شاخص های فارکس را برای یک استراتژی ساده کشف کنید

یکی از راه‌های ساده‌سازی معاملات، از طریق یک طرح معاملاتی است که شامل شاخص‌های نمودار و چند قانون در مورد نحوه استفاده از آن اندیکاتورها است. با توجه به این ایده که ساده بهترین است، چهار شاخص آسان وجود دارد که باید با استفاده از یک یا دو در یک زمان برای شناسایی نقاط ورود و خروج معاملات با آنها آشنا شوید:

  • میانگین متحرک
  • RSI (شاخص قدرت نسبی)
  • تصادفی آهسته
  • MACD

هنگامی که یک حساب کاربری زنده معامله می کنید، یک برنامه ساده با قوانین ساده بهترین متحد شما خواهد بود.

استفاده از شاخص های فارکس برای خواندن نمودارها برای محیط های مختلف بازار

هنگام تعیین ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر، عوامل اساسی بسیاری وجود دارد. بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند به نمودارها به عنوان راهی ساده برای شناسایی فرصت های معاملاتی نگاه کنند – با استفاده از شاخص های فارکس برای انجام این کار.

وقتی به نمودارها نگاه می کنید، متوجه دو محیط رایج بازار خواهید شد. این دو محیط یا بازارهای محدوده ای با الف هستند سطح قوی از حمایت و مقاومت، یا کف و سقف که قیمت از بین نمی رود یا الف بازار پرطرفدار جایی که قیمت به طور پیوسته در حال افزایش یا کاهش است.

استفاده از تحلیل تکنیکال به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک معامله گر محیط های محدود یا روند روند را شناسایی کنید و سپس ورودی ها یا خروجی های با احتمال بالاتر را بر اساس خوانش آنها پیدا کنید. خواندن شاخص ها به سادگی قرار دادن آنها در نمودار است.

معامله با میانگین متحرک

یکی از بهترین شاخص های فارکس برای هر استراتژی، میانگین متحرک است. میانگین‌های متحرک، یافتن فرصت‌های معاملاتی در جهت روند کلی را برای معامله‌گران آسان‌تر می‌کند. هنگامی که بازار در حال افزایش است، می توانید از آن استفاده کنید میانگین متحرک یا میانگین متحرک چندگانه برای شناسایی روند و زمان مناسب برای خرید یا فروش.

میانگین متحرک یک خط رسم شده است که به سادگی میانگین قیمت یک جفت ارز را در یک دوره زمانی خاص اندازه گیری می کند، مانند 200 روز گذشته یا سال گذشته اقدام قیمت برای درک جهت کلی.

Forex را یاد بگیرید: نمودار روزانه GBPUSD – میانگین متحرک

نمودار روزانه GBPUSD که استفاده از میانگین متحرک را به عنوان شاخص فارکس برای اندازه گیری میانگین قیمت یک ارز در طول زمان نشان می دهد.

متوجه خواهید شد که یک ایده تجاری در بالا تنها با افزودن چند میانگین متحرک به نمودار ایجاد شده است. شناسایی فرصت‌های تجاری با میانگین‌های متحرک به شما امکان می‌دهد با وارد کردن زمانی که جفت ارز در جهت میانگین متحرک حرکت می‌کند، و زمانی که شروع به حرکت برعکس می‌کند، حرکت را ببینید و از آن مبادله کنید.

تجارت با RSI

شاخص قدرت نسبی یا RSI یک نوسان ساز است که در کاربرد آن ساده و مفید است. نوسانگرهایی مانند RSI به شما کمک می کنند تا تعیین کنید که چه زمانی یک ارز بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است، بنابراین احتمال برگشت آن وجود دارد. برای کسانی که دوست دارند «کم بخرند و بالا بفروشند»، RSI ممکن است شاخص مناسبی برای شما باشد.

نمودار روزانه EURAUD با نشانگر RSI ترسیم شده است تا قیمت های خروج یا ورودی بهتر برای معاملات فارکس را شناسایی کند.

RSI می تواند به همان اندازه در بازارهای روند یا در حال تغییر برای تعیین قیمت های ورودی و خروجی بهتر مورد استفاده قرار گیرد. وقتی بازارها جهت مشخصی ندارند و در نوسان هستند، می‌توانید سیگنال‌های خرید یا فروش را مانند آنچه در بالا مشاهده می‌کنید، بگیرید. هنگامی که بازارها در حال روند هستند، آشکارتر می شود که کدام جهت معامله شود (یک سود معاملات روند) و فقط زمانی می خواهید در جهت روند وارد شوید که اندیکاتور در حال بازیابی از افراط باشد.

از آنجایی که RSI یک نوسان ساز است، با مقادیر بین 0 تا 100 رسم می شود. ارزش 100 به عنوان بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود و بازگشت به سمت نزولی محتمل است در حالی که مقدار 0 بیش از حد فروش در نظر گرفته می شود و برگشت به سمت بالا امری عادی است. اگر روند صعودی کشف شده است، می‌خواهید قبل از بازگشت به مسیر روند، RSI را که از خوانش‌های زیر 30 معکوس می‌شود یا بیش از حد فروش رفته است، شناسایی کنید.

معامله با Stochastics

استوکاستیک آهسته یک نوسان ساز مانند RSI است که می تواند به شما کمک کند محیط های بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد را پیدا کنید و احتمالاً باعث برگشت قیمت می شود. جنبه منحصر به فرد از معامله با اندیکاتور تصادفی دو خط %K و %D برای سیگنال ورود ما است.

از آنجایی که نوسانگر دارای مقادیر یکسانی خرید یا فروش بیش از حد است، شما به سادگی به دنبال خط %K هستید تا از بالای خط %D از سطح 20 عبور کند تا سیگنال خرید جامد را در جهت روند شناسایی کنید.

نمودار 3 ساعته NZDUSD که استفاده از اندیکاتور تصادفی را برای اطلاع از استراتژی معاملات فارکس نشان می دهد.

تجارت با میانگین متحرک همگرایی و واگرایی (MACD)

MACD که گاهی به عنوان پادشاه نوسانگرها شناخته می‌شود، به دلیل استفاده از میانگین‌های متحرک، نمایشی بصری از تغییرات حرکت را ارائه می‌دهد، می‌تواند به خوبی در بازارهای روند یا محدوده استفاده شود.

پس از اینکه محیط بازار را به عنوان محدوده یا معامله شناسایی کردید، دو چیز وجود دارد که می‌خواهید برای استخراج سیگنال از این شاخص به دنبال آن باشید. ابتدا، شما می خواهید خطوط مربوط به خط صفر را تشخیص دهید که سوگیری جفت ارز به سمت بالا یا پایین را مشخص می کند. دوم، شما می خواهید به ترتیب برای خرید یا فروش، یک متقاطع یا عبور از زیر خط MACD (قرمز) به خط سیگنال (آبی) شناسایی کنید.

نموداری که یک خط MACD را نشان می دهد که سوگیری به سمت بالا یا پایین یک جفت ارز را مشخص می کند.

مانند همه اندیکاتورها، MACD بهتر است با یک روند مشخص یا بازار محدود به محدوده همراه شود. هنگامی که روند را شناسایی کردید، بهترین کار این است که از خط MACD در جهت روند استفاده کنید. وقتی وارد معامله شدید، می‌توانید قبل از متقاطع، توقف‌هایی را پایین‌تر از قیمت اخیر تعیین کنید و حد معامله را دو برابر مقداری که در معرض خطر هستید تعیین کنید.

نمودار 2 ساعته AUDCAD که در آن از اندیکاتور MACD برای آگاه کردن معامله گران از استراتژی معاملات فارکس استفاده می شود.

با راهنمای رایگان ما درباره تجارت فارکس بیشتر بیاموزید

اگر به دنبال افزایش دانش خود در معاملات فارکس هستید، ممکن است بخواهید یکی از ما را بخوانید راهنمای تجارت رایگان. این منابع عمیق هر چیزی را که باید در مورد آن بدانید را پوشش می دهد یادگیری تجارت فارکس مانند نحوه خواندن مظنه فارکس، برنامه ریزی استراتژی معاملاتی فارکس و تبدیل شدن به یک معامله گر موفق.

شما همچنین می توانید در ما ثبت نام کنید وبینارهای رایگان برای دریافت به روز رسانی اخبار روزانه و نکات معاملاتی از کارشناسان.

تجارت مبارک!

بعد: نحوه خواندن میانگین متحرک (41 از 63)

قبلی: یک اندیکاتور مفهومی از روند ندارد

شما ممکن است علاقه مند باشید…

3 چیز که آرزو می کنم وقتی شروع به معامله در فارکس کردم می دانستم

اصول اولیه نحوه کسب درآمد در معاملات فارکس

منبع