4 تا استراتژی معامله با اندیکاتور مووینگ اوریج Moving Average

سلام من حامد هستم و به وبسایت آموزش فارکس و باینری آپشن من خوش آمدید. سلام دوستان. در این مطلب قصد دارم 3 استراتژی را به شما معرفی کنم که فقط بر اساس اندیکاتور مووینگ اوریج Moving Average کار می کنند. در هر معامله حداکثر 5 درصد کل سرمایه خود را وارد کنید. سه موقعیت ورود به معامله CALL فراهم شده است که هر سه با سود به کار خود پایان داده اند. در تصویر زیر روند اصلی صعودیست ، پس تنها بر معامله CALL تمرکز می شود. SMA یکی از چند نوع موینگ اوریج می باشد که در تحلیل تکنیکال بسیار معتبر و قابل استفاده است. علاوه بر آن خود مووینگ اوریج نقش حمایت و مقاومت را بازی می کند. 3. کندل بعدی (سومی) وارد معامله PUT می شویم. در صورتیکه بروکر شما این امکان را در محیط معاملاتی فراهم کرده باشد، تایم فریمی که در آن کندل ها را مشاهده می کنید 10 دقیقه و اکسپایر تایم معامله نیز 10 دقیقه می باشد.

در این استراتژی از ترکیب دو SMA به منظور استخراج اطلاعات ارزشمند از نمودار بهره گرفته می شود. باید صبر کنیم تا EMA10 ، دو EMA دیگر را قطع کند تا وارد معامله بشیم. با تمام شدن زمان تشکیل کندل سوم معامله CALL هم به کار خود پایان می سایت فارکس دیلی دهد. 1. کندل نزولی (اولی) از بالا به SMA20 می رسد و آن را لمس می کند. 1. وقتی که SMA 10 (خط نارنجی) SMA30 را از پایین به سایت فارکس دیلی بالا قطع کرد. سیگنال call وقتی صادر می شود که EMA10 دو EMA25 و EMA50 را رو به بالا قطع کند. توجه شود که برای این استراتژی دو SMA30 با رنگ قرمز و SMA4 با رنگ آبی پررنگ نیاز می باشد (رنگ سلیقه ایست). برای هر SMA رنگ متفاوت انتخاب کنید. به هر حال هر سیستمی ممکنه خطا داشته باشه که با نظم و مدیریت سرمایه صحیح میشه سود دائم بدست آورد. قرار بر این نیست که هر بار که این استراتژی سیگنال ورود داد یعنی هر بار که EMA10 دو EMA دیگه را خنثی کرد، شروع یه روند جدید باشه و ما از ابتدا تا انتهای اون روند سود کنیم. اگه سیگنال درست باشه سود خیلی خوبی میده. تا اینجا خیلی خلاصه گفتیم.

در این سیستم شما فقط نیاز به EMA دارید با دوره های 10 و 25 و 50 . یعنی مدت زمان معامله ی شما به اندازه یک کندل است. 3. کندل بعدی (سومی) وارد معامله CALL می شویم. ممکنه کراس صورت بگیرn و تریدر وارد بشود و خیلی زود دوباره کراس عکسش اتفاق بیافتد. هنگامی که کندل ها به بالای SMA20 می روند، روند صعودی در نظر گرفته می شود (البته نه به این صورت که تازه به بالای SMA20 آمده باشند بلکه ظاهر نمودار نشان دهنده ی صعودی بودن روند باشد). در غیر این صورت هر دو را روی 5 دقیقه تنظیم کنید. در این استراتژی جهت دار بودن بازار بسیار مهم است. همانطور که می دانید مانند دیگر استراتژی های فارکس و باینری به مدیریت سرمایه نیز باید توجه شود. 1. کندل صعودی (اولی) از پایین به SMA20 می رسد و آن را لمس می کند. تایم فریم مورد نظر برای مشاهده چارت 1 دقیقه ای می باشد و اکسپایر تایم معامله 5 دقیقه است. این را گفتم که یک نگاه کلی تری نسبت به چارت داشته باشید و سیستم خودتان را کامل تر کنید. میانگین متحرک ها دوره هاشون را روی 10 و 30 تنظیم کنید.

دو تصویر زیر نحوه ورود معامله بر اساس مارتینگل را تا سه مرحله نشان می دهد. جفت ارز اصلی برای انجام معامله بر روی آن EURUSD می باشد. وارد معامله CALL می شویم. این روش برای معامله بلند مدت 30 دقیقه یا بالاتر طراحی شده است. استفاده از این استراتژی در بازار صعودی یا نزولی نتایج بهتری می دهد. در روند صعودی تمرکز بر معاملات CALL و در روند نزولی تمرکز بر معاملات PUT می باشد. هنگامی که کندل ها به پایین SMA20 می روند، روند نزولی در نظر گرفته می شود.(البته نه به این صورت که تازه به زیر SMA20 آمده باشد بلکه ظاهر نمودار نشان دهنده صعودی بودن روند باشد). به این صورت که اگر یک معامله با ضرر به کار خود پایان داد، سرمایه اولیه معامله بعدی به میزانی انتخاب می شود که در صورت سود، زیان معامله قبلی را پوشش دهد. الان که این مقاله را می نویسم ، معمولا تریدهای 30 دقیقه ای انجام میدم، چون امار برای من نشون داده که معامله های بلند مدت تر موفق تر هم هستند. با توجه به یکسان بودن تایم فریم نمایش کندل ها و اکسپایر تایم، کنترل آرامش در کنار عمل سریع و به موقع در این استراتژی مهم به شمار می رود.