3 نوع تجزیه و تحلیل فارکس


– بازبینی شده توسط نیک کاولی، 25 جولای 2022

نکات بحث تکنیک های تحلیل فارکس:

  • سه نوع کلی از تحلیل فارکس وجود دارد که معامله گران برای پیش بینی حرکات بازار و تحلیل روندها استفاده می کنند.
  • معامله گران تمایل دارند از یک یا ترکیبی از روش های تحلیل FX برای تناسب با شخصیت و/یا سبک معاملاتی خود استفاده کنند.
  • شناسایی معاملات با استفاده از رویکرد تحلیلی در یک حساب عملی فارکس می تواند مفید باشد

چندین روش مختلف برای تجزیه و تحلیل وجود دارد بازار FX در انتظار معامله اگرچه ممکن است دسته بندی های تجزیه و تحلیل فراوان باشد، معامله گران باید تجزیه و تحلیل را به اندازه کافی ساده نگه دارند تا فرصت های معاملاتی خوب را شناسایی کنند.

این مقاله به بررسی سه تکنیک رایج تجزیه و تحلیل فارکس می پردازد: تجزیه و تحلیل بنیادی، تکنیکی و احساسات، و چگونگی کمک به شکل دادن به یک استراتژی معاملاتی. پس از آن، این به معامله گر فردی بستگی دارد که سعی کند بفهمد چه نوع تحلیلی برای سبک معاملاتی آن جا مناسب است.

3 نوع تکنیک تحلیل فارکس

3 نوع رایج تحلیل بازار فارکس:

1) اساسی

مبانی فارکس بیشتر حول محور نرخ بهره ارز متمرکز است. این به دلیل این واقعیت است که نرخ بهره تاثیر قابل توجهی بر بازار فارکس دارد. سایر عوامل اساسی مانند تولید ناخالص داخلی، تورم، تولید، فعالیت های رشد اقتصادی را شامل می شود. با این حال، خوب یا بد بودن سایر انتشارات اساسی، اهمیت کمتری نسبت به تاثیر آن انتشارات بر نرخ بهره آن کشور دارد.

معامله گرانی که در حال بررسی عرضه های اساسی هستند باید به خاطر داشته باشند که چگونه ممکن است بر حرکت آینده آن تأثیر بگذارند نرخ بهره. وقتی سرمایه‌گذاران در حالت ریسک‌جویی هستند، پول به دنبال بازدهی است (ارزهایی که نرخ بهره بالاتری ارائه می‌دهند)، و نرخ‌های بالاتر می‌تواند به معنای سرمایه‌گذاری بیشتر باشد. زمانی که سرمایه گذاران در ذهنیت نامطلوب ریسک قرار دارند، پس از آن پول بازدهی را ترک می کند ارزهای امن.

وب‌سایت DailyFX کمک‌های زیادی برای شناسایی اینکه چگونه یک انتشار بنیادی می‌تواند بر ارزش ارز تأثیر بگذارد، ارائه می‌کند. بررسی کنید تقویم اقتصادی برای رویدادهای این هفته

2) فنی

تحلیل تکنیکال فارکس شامل بررسی الگوهای تاریخچه قیمت برای تعیین زمان و مکان احتمال بالاتر است وارد یک معامله شوید و خروج از یک معامله. در نتیجه تحلیل تکنیکال در فارکس یکی از پرکاربردترین انواع تحلیل است.

از آنجایی که FX یکی از بزرگترین و نقدشونده ترین بازارها، حرکات نمودار از عمل قیمت به طور کلی سرنخ هایی در مورد سطوح پنهان عرضه و تقاضا می دهد. رفتارهای الگوی دیگر مانند اینکه کدام ارزها هستند روند قوی ترین را می توان با بررسی نمودار قیمت به دست آورد. نمونه ای از این را می توان در زیر مشاهده کرد GBP/USD نموداری که در آن دلار آمریکا در برابر پوند استرلینگ در حال تقویت است.

نمودار GBPUSD در تکنیک های تحلیل فارکس

سایر مطالعات فنی را می توان از طریق استفاده از شاخص ها. بسیاری از معامله گران استفاده از اندیکاتورها را ترجیح می دهند زیرا سیگنال ها به راحتی قابل خواندن هستند و این امر معاملات فارکس را ساده تر می کند.

تحلیل تکنیکال در مقابل تحلیل بنیادی در فارکس یک موضوع بسیار مورد بحث است. هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد که کدام نوع تحلیل بهتر است و معامله گران تمایل دارند از یکی یا ترکیبی از این دو در تحلیل خود استفاده کنند.

3) احساسات

فارکس احساسات یکی دیگر از روش های رایج تجزیه و تحلیل است. وقتی می بینید که احساسات در یک جهت قرار دارند، این بدان معناست که اکثریت قریب به اتفاق معامله گران از قبل به آن موقعیت متعهد هستند.

شاید بتوان با یک مثال این موضوع را بهتر توضیح داد. بیایید فرض کنیم که تعداد قابل توجهی از معامله گران و سرمایه گذاران از این روند صعودی هستند یورو. آنها فکر می کنند یورو بالاتر می رود. از آنجایی که مردم با معاملات خود رای می دهند، می توانیم از طریق DailyFX (که از IG Client Sentiment استفاده می کند) ارزیابی کنیم که یورو/دلار آمریکا احساسات نشان می دهد که اکثر معامله گران خریدار جفت ارز هستند.

تکنیک های تحلیل احساسات فارکس

از آنجایی که می دانیم مجموعه بزرگی از معامله گران وجود دارد که قبلاً خرید کرده اند، پس این خریداران به عرضه آتی فروشندگان تبدیل می شوند. ما می دانیم که زیرا در نهایت، آنها می خواهند تجارت را تعطیل کنند. که باعث می شود یورو به دلار آمریکا اگر این خریداران برگردند و بفروشند تا معاملات را تعطیل کنند، در برابر عقب نشینی شدید آسیب پذیر است.

معامله گران زیرک تر، احساسات خرده فروشی را در کنار احساسات در سطح سازمانی تجزیه و تحلیل می کنند. تحلیلگر ارشد DailyFX، تایلر ییل توضیح می دهد که چگونه معامله گران می توانند تجزیه و تحلیل گزارش تعهد معامله گران (CoT). برای سرنخ هایی در مورد چگونگی موقعیت بازار نهادی و نحوه پیاده سازی این تجزیه و تحلیل در تجزیه و تحلیل معاملات خود.

بیشتر بدانید تجارت احساسات از طریق DailyFX برای ارائه فرصت های معاملاتی بر اساس IGCS.

چگونه از تکنیک های فارکس در معاملات خود استفاده کنید

معامله گران می توانند از ترکیبی از هر سه نوع تحلیل بازار فارکس استفاده کنند. این می تواند توسط:

  • شناسایی روندهای بلند مدت با استفاده از تحلیل بنیادی
  • پین کردن نقاط ورودی ایده آل با استفاده از تحلیل تکنیکال و شاخص های همراه
  • استفاده از احساسات مشتری به عنوان آخرین چک باکس قبل از ورود به معامله.

برای مثال های عمیق از نحوه تجزیه و تحلیل روند بازار فارکس با سه تکنیک تحلیل ادامه دهید:

1) از اصول برای کمک به شناسایی روند بلندمدت استفاده کنید:

تحلیل الف تولید ناخالص داخلی کشورنرخ بهره و نرخ تورم بینشی در مورد قدرت اقتصاد آن کشور و در نتیجه واحد پول آن کشور ارائه می دهد. برای مثال، اگر ایالات متحده یک چرخه افزایش نرخ بهره را آغاز کند، دلار آمریکا جذاب به نظر خواهد رسید اگر سرمایه گذاران / معامله گران کافی دلار آمریکا بخرند، این امر ارزش دلار را تقویت می کند.

2) از تجزیه و تحلیل فنی مناسب برای ورود به بازار استفاده کنید:

با استفاده از تجزیه و تحلیل چند تایم فریم و شاخصی مانند MACD یا شاخص قدرت نسبی، معامله گران می توانند ورودی های ایده آل را در بازار مشاهده کنند.

3) احساسات مشتری را در نظر بگیرید:

معامله گران می توانند احساسات مشتری را با مشاهده تعداد خالص معامله گران تجزیه و تحلیل کنند بلند یا کوتاه، یا با معامله تفاوت در حرکات خالص کوتاه/بلند. با این حال، نکته اصلی این است که مشتریان خرد تمایل دارند برخلاف روندهای رایج معامله کنند، بنابراین، احساسات مشتری را به یک شاخص متضاد تبدیل می کنند.

مطالعه بیشتر برای ارتقای تجارت فارکس خود به سطح بعدی

  • اگر به تازگی سفر تجارت فارکس خود را شروع کرده اید، می توانید اصول اولیه را با رایگان ما بیاموزید جدید در فارکس راهنما.
  • ما همچنین طیف وسیعی از راهنمای معاملات برای تکمیل دانش فارکس و توسعه استراتژی شما.
  • تیم تحقیقاتی ما بیش از 30 میلیون معامله زنده را برای کشف آن تجزیه و تحلیل کرد ویژگی های معامله گران موفق. این ویژگی ها را به کار ببرید تا در بازار برتری پیدا کنید.

منبع