3 استراتژی ورود برای امتحان


نقطه ورود فارکس چیست؟

نقطه ورود فارکس سطح یا قیمتی است که معامله گر در آن وارد معامله می شود (خرید/فروش). تصمیم گیری در مورد نقطه ورود فارکس می تواند برای معامله گران پیچیده باشد زیرا ورودی های متغیر فراوانی که بازار فارکس را به حرکت در می آورد. این مقاله نحوه ورود به تجارت فارکس را پوشش می دهد و استراتژی های ورود زیر را شرح می دهد:

  • کانال های ترند
  • برک آوت ها
  • الگوهای شمعدانی

بهترین زمان برای ورود به معاملات فارکس چه زمانی است؟

بهترین زمان برای ورود به معاملات فارکس بستگی دارد بر روی استراتژی و سبک معامله. چندین رویکرد مختلف وجود دارد و سه موردی که در زیر مورد بحث قرار می‌گیرند، رویکردهای محبوبی هستند و قرار نیست همه روش‌های موجود باشند. به تحلیلگران DailyFX بپیوندید وبینارها تا ببینیم هر کدام از آنها چگونه به بازار نزدیک می شوند.

بهترین نقطه ورود برای تجارت فارکس

کشف کنید مزایای استفاده از دستورهای ورودی در معاملات فارکس

استراتژی ورود فارکس شماره 1

کانال های ترند

خطوط روند ابزارهای اساسی هستند که توسط تحلیلگران فنی برای شناسایی استفاده می شود حمایت و مقاومت سطوح در مثال زیر، قیمت به وضوح حرکت بالا و بالاتر پایین را نشان می دهد که نشان دهنده یک روند صعودی برجسته است. این امکان را برای تعیین یک سوگیری تجاری خرید در حمایت و کسب سود در مقاومت (نمودار زیر را ببینید). هنگامی که قیمت این سطوح کلیدی حمایت و مقاومت را شکست، معامله گران باید از شکست احتمالی یا برگشت روند آگاه باشند.

استراتژی ورود به فارکس بر اساس کانال های روند، هفتگی USD/ZAR چارت سازمانی:

نقاط ورود فارکس بر اساس کانال های روند

استراتژی ورود فارکس شماره 2

الگوهای شمعدانی

الگوهای شمعدانی ابزارهای قدرتمندی هستند که توسط معامله گران برای جستجوی نقاط ورودی و سیگنال های فارکس استفاده می شوند. الگوهایی مانند غرق کننده و ستاره دنباله دار اغلب توسط معامله گران با تجربه استفاده می شود. در مثال زیر، الگوی شمعدان چکشی را می توان به عنوان یک نقطه ورود ماشه معکوس در مشاهده کرد یورو/دلار آمریکا.

شناسایی چکش یا هر الگوی شمعدانی دیگر نقطه ورود به معامله را تایید نمی کند. نقاط ورودی به اندازه شناسایی الگوی شمعدان مهم هستند. امتیازات ورودی بیشتر الگوی کندل استیک را تایید می کند، بنابراین ریسک کمتری می کند و احتمال موفقیت بیشتری را به معامله گران می دهد.

الگوی شمعدان چکشی ورود تجارت، روزانه یورو/دلار آمریکا چارت سازمانی:

نقاط ورود فارکس بر اساس الگوهای شمعدانی

همانطور که در نمودار می بینید، شکل چکش به رنگ آبی دایره شده است. مشخص شده است که چکش معکوس‌های بالقوه را نشان می‌دهد، با این حال، بدون نوعی تأیید، الگو ممکن است نشان دهنده سیگنال نادرست باشد. در این حالت، ورودی پس از بسته شدن تأیید بالاتر از بسته شدن شمع چکشی مشخص شده است. این یک سوگیری قوی تر به سمت بالا به معامله گر و تایید الگوی شمعدان چکشی می دهد.

معامله گران اغلب به دنبال نشانه های متعدد اعتبار سنجی تجارت مانند اندیکاتورها در ارتباط با الگوهای کندل استیک، اقدام قیمت و اخبار هستند، اما برای هدف این مقاله، ما استراتژی های مختلفی را برای سادگی در اجزای سازنده آنها جدا کرده ایم.

استراتژی ورود فارکس شماره 3

برک آوت ها

استفاده از شکست به عنوان سیگنال ورود یکی از پرکاربردترین ابزارهای ورود معامله گران است. معاملات برک آوت شامل شناسایی سطوح کلیدی و استفاده از آنها به عنوان نشانگر برای ورود به معاملات است. اقدام قیمت تخصص کلیدی برای استفاده موفقیت آمیز از استراتژی های شکست است. اساس معاملات شکست‌آمیز شامل حرکت قیمت‌های فارکس فراتر از سطح مشخص شده است حمایت یا مقاومت.

به دلیل سادگی این استراتژی، نقاط ورود شکست برای معامله گران تازه کار مناسب است. مثال زیر یک سطح کلیدی از پشتیبانی (قرمز) را نشان می‌دهد که پس از آن یک شکست همراه با افزایش حجم رخ می‌دهد که بیشتر از حرکت به سمت پایین پشتیبانی می‌کند. ورود با یک استراحت ساده از پشتیبانی تحریک می شود. در موارد دیگر، معامله‌گران به دنبال یک شمع تأیید بسته خارج از سطح کلید مشخص شده هستند.

استراتژی ورود به فارکس بر اساس شکست، روزانه USD/JPY چارت سازمانی:

نقاط ورود فارکس بر اساس شکست

شاخص های محبوب ورود فارکس

محبوب ترین شاخص های ورود فارکس با استراتژی معاملاتی اتخاذ شده مرتبط است. شاخص ها به طور منظم به عنوان پشتیبان برای راهبردهای ورودی فوق الذکر استفاده می شوند.

جدول زیر برخی از بهترین شاخص های ورود به بازار فارکس و همچنین نحوه استفاده از آنها را نشان می دهد:

شاخص ورود

استفاده کنید

RSI

سیگنال های بیش از حد خرید و فروش بیش از حد را شناسایی می کند. موثرترین در بازارهای محدود و پرطرفدار.

میانگین متحرک (MA) متقاطع

با استفاده از چندین MA، معامله گران به دنبال متقاطع بین دوره های کوتاه و طولانی برای تولید سیگنال های ورودی هستند.

MACD

در بازارهای محدوده یا پرطرفدار بهترین کار را دارد. گرفتن نقاط متقاطع MACD در جهت روند موجود.

وارسی 4 تا از موثرترین اندیکاتورهای معاملاتی که هر معامله گر باید بداند.

استراتژی های ورود به فارکس: خلاصه

منبع