1980 دلار Beckons اما آیا گاو نر آماده است تا کنترل را در دست بگیرد؟


طلا (XAU/USD) نکات کلیدی:

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی هفتگی طلا: برک‌آوت نمی‌تواند آغاز شود زیرا تکنیک‌ها سیگنال‌های مختلط فلش ​​می‌کنند

قیمت طلا پس از فروش در جلسه دیروز آمریکا که این فلز گرانبها را به زیر سطح 1950 دلار رساند، از جهش خوبی برخوردار شد. با این حال، این حرکت کوتاه مدت بود، زیرا فشار خرید بازگشت و در طول دوره آسیایی ادامه یافت و طلا در زمان نگارش مقاله به 1962 دلار در هر اونس رسید.

ایالات متحده 2Y و 10Y بازده

image1.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

فروش خرده فروشی ایالات متحده و درآمد پیش رو

به نظر می رسد طلا یک محدوده را به محدوده دیگر تغییر داده است، زیرا به نظر می رسد ما در مرحله دیگری از تثبیت بین دسته 1940 و 1963 دلار هستیم، که دومی بالاترین سطح هفته گذشته بود. از آنجایی که شاخص دلار (DXY) به مبارزه ادامه می‌دهد، احتمالاً طلا با هر فشاری به سمت نزولی حمایت می‌شود تا عمر کوتاهی داشته باشد، مشابه آنچه دیروز رخ داد. بازدهی ایالات متحده بسیار شبیه DXY بود که دیروز تلاش کرد قبل از ادامه حرکت نزولی خود با ایالات متحده 10Y در فاصله کوتاهی از شکستن پایین‌ترین سطح هفته گذشته در حدود 3.765%.

ایالات متحده امروز داده‌های خرده‌فروشی را منتشر می‌کند در حالی که درآمدهای ایالات متحده با شروع کار بانک آمریکا از سر گرفته می‌شود. درآمدهای مثبت امروز می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد زیرا ممکن است فعالان بازار به سهام/شاخص های ایالات متحده سرازیر شوند. داده‌های خرده‌فروشی می‌تواند به دلار با چاپی پایین‌تر از حد انتظار، حمایت موقتی ارائه دهد، زیرا بسیاری از خانه‌های سرمایه‌گذاری انتظار دارند که مصرف به میزان قابل توجهی کاهش یابد زیرا نرخ‌های بهره ایالات متحده بر مصرف‌کنندگان فشار می‌آورد. آیا برآوردها و پیش‌بینی‌ها صحیح خواهند بود و به DXY یک مهلت موقت ارائه می‌دهند؟

برای آخرین به‌روزرسانی‌ها و نسخه‌های درآمد ایالات متحده، جدید را ببینید تقویم درآمد DailyFX

نمای نزدیک از صفحه نمایش رایانه توضیحات به طور خودکار ایجاد شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، به نظر می رسد قیمت طلا با بسته شدن شمع روزانه روزانه به عنوان دوجی در یک منطقه کلیدی حمایت، برای صعود بیشتر آماده است. بسته شدن شمع روزانه در حدود 1960 دلار یا بالاتر، الگوی شمعدانی مورنینگ استار را نیز مشاهده می کند، که اشاره ای بیشتر به قیمت های بالاتر است.

با وجود این علائم، همانطور که در پیش بینی هفتگی من در آخر هفته ذکر شد، به نظر می رسد بازه زمانی هفتگی به نزولی بیشتر اشاره می کند، در حالی که در بازه زمانی روزانه بالا، اخیراً الگوی متقاطع مرگ داشته ایم زیرا MA 50 روزه به زیر 100 رسیده است. روز کارشناسی ارشد. نشانه ای از ماهیت بلاتکلیفی اخیر که در اقدام قیمت طلا نیز دیده ایم. بلاتکلیفی و سیگنال‌های ترکیبی از اقدامات فنی و قیمتی ممکن است نشان دهد که هرگونه حرکت بالقوه در این مرحله بدون هیچ تصویر واضحی از روند بلندمدت قیمت طلا کوتاه‌مدت است.

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 18 جولای 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

داده های احساسات مشتری IG

با نگاهی به داده های احساسات مشتری IG می بینیم که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند در طلا با 64% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، به این معنی که می‌توانیم شاهد ادامه کاهش قیمت طلا در پی یک صعود صعودی کوتاه مدت باشیم.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع