100-Day MA پشتیبانی را به عنوان بازیابی چشم طلا ارائه می دهد


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله طلا

بیشتر بخوانید: EUR/USD، GBP/USD چشمگیر بازیابی در روز دوشنبه پس از معامله بدهی ایالات متحده با نقدینگی پایین

در حالی که شاخص دلار (DXY) صبح امروز به بالاترین سطح خود رسید، قیمت طلا در معاملات آسیایی کاهش یافت. XAU/USD از آن زمان در MA 100 روزه در حدود 1936 دلار در هر اونس در شروع جلسه اروپا پشتیبانی پیدا کرده است.

معاملات شاخص دلار و سقف بدهی

با توجه به تعطیلات بانکی دیروز در ایالات متحده و بریتانیا، فعالان بازار تردید دارند که واکنش نزدیک به توافق سقف بدهی ایالات متحده (در اصل) را زیر نظر داشته باشند. البته، این توافق هنوز باید توسط رهبران کاخ سفید و جمهوری خواه کنگره قبل از اینکه این لایحه به میز بایدنز، رئیس جمهور ایالات متحده برسد، تصویب شود. یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، روز جمعه با تغییر تاریخ از 1 ژوئن به 5 ژوئن، تاریخ جدیدی را برای یک نکول احتمالی ارائه کرد که به سیاست گذاران فضای کمی بیشتر برای حرکت دادن فرصت داد.

در این میان ممکن است خیلی چیزها اشتباه پیش بروند، با این حال مهمتر از آن، واکنش امروز بازارها خواهد بود، که می تواند معیاری از انتظارات پیش از اطلاعات مشاغل ایالات متحده در روز جمعه را ارائه دهد. دلار آمریکا نیز اخیراً با افزایش احتمال افزایش نرخ بهره صندوق فدرال رزرو برای نشست ژوئن فدرال رزرو، حمایت جدیدی دریافت کرده است. بازارها در حال حاضر با احتمال 56 درصدی برای افزایش 25 واحدی در ثانیه در ماه ژوئن قیمت گذاری می کنند، در حالی که یک هفته قبل 28 درصد افزایش یافته است. داده های NFP و مشاغل ایالات متحده در این هفته در پیش است و در صورتی که بازار کار به روند انعطاف پذیر خود ادامه دهد، می تواند منجر به افزایش احتمال افزایش نرخ شود.

image1.png

منبع: CME FedWatch Tool

امروز چیز زیادی در بازار وجود ندارد و انتظار می رود احساسات کلی به حرکت های بازار ادامه دهد. نکته برجسته در تقویم اقتصادی به شکل داده های CB Consumer Confidence خارج از ایالات متحده است.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی طلا و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، حرکت قیمت طلا برای مدتی حکایت از نزول بیشتر داشت زیرا بهبود احساسات و دلار قوی ترکیب کاملی را تشکیل می‌دادند. با این حال، شمع روزانه دیروز به عنوان یک چکش معکوس بسته شد که به یک تغییر احتمالی و جهش به سمت صعود امروز اشاره می کند.

پس از افت در جلسه آسیایی، جلسه اروپا شاهد اندکی عقب نشینی شاخص دلار (DXY) بود و XAUUSD از MA 100 روزه جهش کرد و در زمان نوشتن به 1945 دلار در هر اونس معامله شد. ادامه جهش امروز صبح سطح 1950 دلار را خواهد داشت تا قبل از اینکه به مقاومت در حدود 1957 و 1970 دلار نگاه کنیم. اگر گاوها کنترل را در دست بگیرند و رالی بخار جمع کند، MA 50 روزه در حال حاضر در اطراف دسته 1991 دلار قرار دارد.

از طرف دیگر، یک شکست به زیر قیمت 100 روزه در حدود مارک 1936 دلار می تواند منجر به بازبینی قیمت از دسته 1925 دلار قبل از تیک تیک پایین تر به سمت مارک روانی 1900 دلار شود. طلا جالب توجه است، زیرا قرارداد سقف بدهی می تواند منجر به کاهش تقاضای پناهگاه امن شود و این فلز گرانبها را تحت تاثیر قرار دهد. از سوی دیگر، دلار ضعیف‌تر می‌تواند از افزایش بیشتر حمایت کند، زیرا گاوها و خرس‌ها احتمالاً به تکاپو برای موقعیت خود ادامه می‌دهند.

سطوح کلیدی درون روز برای نگه داشتن چشم در

سطوح پشتیبانی:

  • 1936 (MA 100 روزه)
  • 1925
  • 1900

سطوح مقاومت:

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 30 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع