1.2600 نگه داشتن شرکت به عنوان چشم گاو نر یک کاتالیزور تازه


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD پیشینه اساسی

GBPUSD تا کنون در این هفته بین سود و زیان در نوسان بوده است و مطابق با ماهیت محدود بازارها بوده است. جلسه آسیایی شاهد افزایش اندکی برای کابل بوده است، زیرا یک دوره جدید کاهش ارزش دلار در آستانه انتشار داده های CPI ایالات متحده افزایش یافته است.

نمودار قدرت ارز قوی ترین: یورو ضعیف ترین: JPY

image1.png

منبع: FinancialJuice

خود دلار با بن بست سقف بدهی ایالات متحده که حمایت کوتاه مدت از دلار را فراهم کرده است، نزدیک به پایین ترین حد در چند ماه اخیر بوده است. گفتگوهای دیروز جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان، به بن بست رسید. بلاتکلیفی ادامه دار در مورد سقف بدهی همچنان بر احساسات تاثیر می گذارد که به دلار آمریکا کمک کرده است تا درخواست تجدید نظر کند. هر گونه واکنش تند بازارها می تواند منجر به فروش سهام و افزایش تقاضا شود که می تواند به حمایت از دلار آمریکا با طلا و ین ژاپن نیز ادامه دهد.

ایالات متحده امروز داده های تورم ماه آوریل خود را با اجماع برای افزایش 0.4 درصدی ماهانه با پیش بینی چاپ سالانه 5 درصد منتشر خواهد کرد. انتظار می رود نرخ تورم اصلی با 0.1 درصد کاهش به 5.5 درصد کاهش یابد. نگرانی هایی در مورد انتشار CPI ایالات متحده وجود دارد زیرا داده های مشاغل هفته گذشته افزایش متوسط ​​درآمد ساعتی را نشان می دهد. افزایش تورم می تواند باعث شود که فعالان بازار احتمال کاهش نرخ بهره را در نیمه دوم سال 2023 دوباره ارزیابی کنند و دلار را حمایت کنند. پس از نشست هفته گذشته FOMC، بازارها در اوایل ماه جولای کاهش نرخ را اعلام کردند، اما از آن زمان به بعد بازارها شاهد کاهش نرخ در اوایل ماه سپتامبر بودند، تغییر کرد.

image2.pngرابط کاربری گرافیکی، توضیحات برنامه به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

فردا، تصمیم بانک انگلستان (BoE) برای نرخ را داریم که باید مقداری نوسان برای جفت‌های GBP ایجاد کند. انتظار می‌رود بانک مرکزی فردا 25 واحد در ثانیه افزایش یابد، زیرا تورم همچنان قوی است. با این حال، به نظر می‌رسد که اکثر این موارد با راهنمایی‌های رو به جلو و نظرات سیاست‌گذاران BoE که احتمالاً تأثیر بیشتری خواهند داشت، انجام می‌شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

چشم انداز فنی و افکار نهایی

در بازه زمانی روزانه GBPUSD شمع روزانه از دیروز نشانه ای از عدم تصمیم گیری رایج در بازارها در حال حاضر است. یک شمع دوجی در بازه زمانی روزانه بسته می‌شود، زیرا کابل بین سود و زیان نوسان داشت و روز را بالای دسته 1.2600 بسته شد.

GBPUSD صعودی باقی می ماند، اما RSI نیز در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد. روند درون روزی نیز پس از یک رالی متوسط ​​یک شبه با فرصت‌های محدود در آستانه انتشار CPI صعودی باقی می‌ماند. شکستن بالاتر از بالاترین سطح اخیر در 1.2660 می تواند یک حرکت شدید به سمت دستگیره 1.3000 ایجاد کند، زیرا ما به ترتیب فقدان مقاومتی بین دستگیره های 1.2660 و 1.3000 داریم.

من مایلم قبل از ادامه صعود صعودی با آزمایش سطح 1.2500 شاهد اصلاح عمیق تری باشم که احتمالاً فرصت ریسک به پاداش بهتری را برای طولانی مدت فراهم می کند. بسته شدن روزانه شمع زیر دسته 1.2470 ساختار صعودی را باطل می کند.

سطوح کلیدی که باید مراقب آنها بود

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

GBP/USD نمودار روزانه – 10 مه 2023

image4.png

منبع: TradingView

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع