1.2350 کلید پشتیبانی برای ادامه صعودی


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

GBP/USD پیشینه اساسی

GBPUSD تا کنون هفته جذابی را پشت سر می گذارد و تا حد زیادی تحت تاثیر احساسات کلی بازار و DXY است. فقدان داده های مشخصی در مورد سند اقتصادی وجود دارد که به پوند هر نوع انگیزه ای بدهد زیرا احساسات بازار و تأثیرات آن بر دلار غالب است.

این موضوع امروز صبح ادامه پیدا کرد زیرا GBPUSD افزایش یافت و تقریباً کل فروش روز سه شنبه را که به پایین ترین سطح 1.2387 رسید، بهبود بخشید. احساسات یک شبه بهبود یافت زیرا به نظر می رسد بازارها از اینکه اخبار منتشر شده از First Republic Bank در ایالات متحده هیچ تأثیر پایداری بر احساسات نخواهد داشت یا باعث فروش مجدد سهام بانکی می شود راضی بودند. درآمدهای ایالات متحده که پس از بسته شدن ایالات متحده در روز گذشته منتشر شد نیز با توجه به اینکه دلار آمریکا با فروش مجدد مواجه شد، تقویت بیشتری ایجاد کرد. غول های فناوری ایالات متحده مایکروسافت و آلفابت (گوگل) درآمدهای خوبی را در سه ماهه اول گزارش کردند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

با توجه به اینکه موضوع هفته، احساسات کلی بازار و تأثیرات آن بر دلار آمریکا بوده است، من انتظار ندارم که این وضعیت تغییر کند. یک روز روشن در زمینه اقتصادی با داده های کالاهای بادوام ایالات متحده تنها نسخه قابل توجه. من پتانسیلی برای آزمایش مجدد اوج های اخیر توسط GBPUSD می بینم، در صورتی که احساسات بازار برای بقیه هفته خوش بین باشد. این همراه با یک روایت جنگ طلبانه پیرامون بانک مرکزی انگلستان (BoE) در پرتو داده های تورم هفته گذشته بریتانیا، باید پوند را پیش از نشست FOMC در هفته آینده حمایت کند.

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

در بازه زمانی روزانه GBPUSD پس از شروع عالی در جلسه اروپا، اکثریت فروش دیروز را به دست آورد و با قیمت 1.2475 معامله شد. تصویر فنی برای GBPUSD نسبتاً مبهم است، زیرا اخیراً احساسات بازار عامل اصلی آن بوده است.

دیروز شاهد بسته شدن شمع روزانه نزولی بودیم که بدترین روز برای این جفت در بیش از یک هفته گذشته بود. با این حال، به جای اینکه امروز را دنبال کنیم، شاهد بازگشت کامل این جفت بودیم که این جفت در آستانه آزمون مجدد سطح 1.2500 یک بار دیگر بود. آنچه حتی گیج کننده تر است این است که نشانه های اولیه شکل گیری الگوی سر و شانه در بازه زمانی روزانه (نمودار زیر را ببینید) و همچنین تلاقی مرگ در بازه زمانی H4 با عبور MA 50 روزه از زیر MA 100 روزه وجود داشت.

حرکت‌های اخیر در GBPUSD عمدتاً ناشی از احساسات کلی بازار با دامنه بین 1.2350 و 1.2550 بوده است که فرصت‌های بالقوه محدوده را فراهم می‌کند (برای اطلاعات بیشتر در مورد معاملات دامنه اینجا را کلیک کنید). بستن شمع روزانه در بالا یا پایین محدوده بالا یا پایین، کلیدی برای ادامه صعودی یا اصلاح عمیق تر به سمت نزولی است.

سطوح کلیدی که باید مراقب آنها بود

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

GBP/USD نمودار روزانه – 26 آوریل 2023

image2.png

منبع: TradingView

داده های احساسات مشتری IG

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر در GBP/USD کوتاه هستند و 59٪ از معامله گران در حال حاضر موقعیت های SHORT دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم که منجر به یک سوگیری صعودی کوتاه مدت می‌شود که می‌تواند بالا بودن YTD را در معرض تهدید قرار دهد.

دانش تجارت پایه

بررسی آموزشی DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع