1.2300 هندل ثابت می ماند زیرا بازارها قبل از جلسه FOMC نفس می کشند


GBP/USD قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی به روز شده سه ماهه اول برای دلار آمریکا را دانلود کنید

بیشترین خوانده شده: چشم انداز فنی GBP/USD: محدوده کوتاه مدت دست نخورده

GBP/USD پیشینه اساسی

کیبل نتوانست هیچ زمینه ای را که دیروز به دلار تسلیم شده بود، بازیابی کند، زیرا حرکت جانبی قیمت در دوره های آسیایی و اولیه اروپا غالب بود. فروش دیروز در پوند/دلار آمریکا باعث شد که این جفت ارز در سطح 1.2300 پیش از یک روز بزرگ در بخش داده و اقتصاد کلان حمایت شود.

صبح امروز شاهد انتشار داده‌های قیمت مسکن در سراسر بریتانیا از بریتانیا بودیم که رشد قیمت‌ها همچنان در حال کاهش بود. رابرت گاردنر، اقتصاددان ارشد سراسری، در اظهار نظر در مورد این ارقام، اظهار داشت که ژانویه شاهد کاهش بیشتر قیمت ماهانه 0.6 درصدی بود در حالی که رشد سالانه قیمت مسکن از 2.8 درصد در دسامبر به 1.1 درصد کاهش یافت و قیمت ها اکنون 3.2 درصد کمتر از اوج ماه اوت است. با این حال، نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای وجود داشت که نرخ‌های وام مسکن در حال عادی شدن هستند، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا بازار مسکن شروع به بهبود کرده است یا خیر. طبق گزارش بانک انگلستان، موافقت خرید خانه همچنان کاهش یافت و خریداران بالقوه از افزایش هزینه خدمات وام مسکن معمولی به دلیل افزایش نرخ‌های وام مسکن خسته شده‌اند. آقای گاردنر هشدار داد که بازیابی شتاب در کوتاه مدت دشوار خواهد بود زیرا بادهای معکوس اقتصادی همچنان قوی هستند و احتمالاً درآمدهای واقعی کاهش می یابد و پیش بینی می شود که بازار کار با کوچک شدن اقتصاد تضعیف شود.

image1.png

منبع: جامعه ساختمان سراسری

در چیزی که می توان آن را “چهارشنبه پیاده روی” نامید، بریتانیا با مهمترین روز فعالیت صنعتی خود در یک دهه اخیر روبرو است. داونینگ استریت به مردم هشدار داد که اعتصابات هماهنگ می تواند باعث ایجاد اختلال قابل توجهی شود زیرا تا 500000 کارمند دولتی، معلمان و راننده قطار به طور همزمان به دلیل شغل، حقوق و شرایط از خانه خارج می شوند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله GBP/USD

رویداد بزرگ روز بدون شک جلسه FOMC بعداً با فدرال رزرو است که انتظار می رود نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد. بدون پیش‌بینی‌های اقتصادی به‌روز شده در این جلسه، شرکت‌کنندگان بازار بدون شک بر بیانیه سیاست و اظهارات پاول رئیس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی در مورد مسیر حرکت رو به جلو تمرکز خواهند کرد.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی

با نگاهی به ادامه روز، می‌توانیم در آستانه اقدام جانبی قیمت باشیم زیرا فعالان بازار در مورد مشارکت قبل از جلسه FOMC مردد هستند. الگوی دو رویه در روزانه همچنان در بازی باقی مانده است، اما دیروز نتوانست الهام بخش شکستن محدوده باشد. یک کنفرانس مطبوعاتی تندرو از طرف پاول، رئیس فدرال رزرو، می‌تواند آزمایش پایین‌ترین محدوده قیمت 1.22600 و احتمالاً شکستن پایین‌تر را تسهیل کند. هر نظری در مورد توقف در صعودها یا یک پیام دووی می‌تواند باعث شود که ما دسته روانشناختی 1.25000 را آزمایش کنیم و به طور بالقوه بالاتر بشویم. یک هفته کلیدی برای چشم انداز بلندمدت GBPUSD.

پوند/دلار آمریکا نمودار روزانه – 1 فوریه 2023

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

داده های احساس مشتری IG: نزولی

IGCS نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروشی در حال حاضر در پوند/دلار آمریکا کوتاه هستند و 53 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که GBP/USD ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع