0.9850 با توجه به جلسه ECB ثابت می ماند


  • یورو/دلار آمریکا تحت فشار زیر 0.9850 منطقه.
  • ادامه یافت دلار قدرت برای محدود نگه داشتن سود.
  • بانک های مرکزی اروپا افزایش بالقوه 75bp ممکن است برای جلوگیری از کاهش جدید YTD کافی نباشد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

یورو/دلار آمریکا پس زمینه بنیادی

EUR/USD به ماهیت بلاتکلیفی خود در صبح امروز در هفته ای که شاهد مبارزه جفت ارز برای هر جهت مشخصی بود، ادامه داد. در حالی که گاوها و خرس‌ها به نبرد خود ادامه می‌دهند، این جفت نسبتاً محدود باقی مانده است زیرا مجموعه‌ای از رویدادهای داده‌های کلیدی در هفته آینده در پیش است.

این جفت ارز از زمان چاپ CPI آمریکا در هفته گذشته از جهش برخوردار بود، با این حال بازگشت دلار در این هفته شاهد کاهش هر گونه حرکت صعودی بود. دلار از افزایش انتظارات مربوط به نرخ وجوه فدرال رزرو منتفع شده است، در حالی که بازارها اکنون در اوج نرخ حدود 5 درصد قیمت گذاری شده اند، از 4.75 درصد در هفته گذشته. این امر همراه با افزایش بازدهی خزانه‌داری، پیشنهاد دلار را حفظ کرده است، زیرا سرمایه‌گذاران هنوز دلار را به عنوان پناهگاه ترجیحی خود می‌دانند.

قدرت سنج ارز

image1.png

منبع: FinancialJuice

به نظر می رسد هفته پیش رو یک نوسان تازه به بازار بیاورد زیرا ما مجموعه ای از رویدادهای داده های کلیدی را داریم. نشست سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا (ECB) برای 27 اکتبر برنامه ریزی شده است، در حالی که انتظار نمی رود که بانک مرکزی دوره خاموشی خود را از دیروز آغاز کرد. علیرغم نگرانی‌ها از رکود اقتصادی در منطقه، اعداد تورم اخیر همراه با اظهارات یواخیم ناگل، سیاست‌گذار بانک مرکزی اروپا، که گفته بود تورم احتمالاً طی 12 ماه آینده به تدریج کاهش خواهد یافت، کمکی به اوضاع نمی‌کند. بازارها همچنان با افزایش 75 واحدی در جلسه سیاست گذاری هفته آینده قیمت گذاری می کنند که بعید به نظر می رسد این جفت ارز از چاپ پایین YTD جدید جلوگیری کند.

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

نمودار روزانه EURUSD – 21 اکتبر 2022

رابط کاربری گرافیکی، نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

از منظر فنی، می‌توانیم عدم تصمیم‌گیری را در عملکرد قیمت مشاهده کنیم، زیرا پس از ایجاد یک بالاترین قیمت پایین‌تر در پشت CPI ایالات متحده، این جفت نتوانست بالاترین سطح را ایجاد کند و مقاومت در اطراف منطقه 0.9850 را پیدا کرد.

خط روند نزولی بلندمدت همچنان در بازی باقی می ماند زیرا با 50-SMA همسو می شود در حالی که قیمت توسط یک الگوی مثلث متقارن فشرده می شود که با کاهش قیمت بیشتر مرتبط می شود. با توجه به میزان رویدادهای داده در هفته آینده که می تواند کاتالیزور برای شکست را فراهم کند، بدون شک علاقه و نوسانات در این جفت افزایش خواهد یافت.

یک شکست به سمت نزول می تواند منجر به چاپ پایین YTD جدید با نزدیک شدن به پایان ماه شود. از طرف دیگر، یک شکست صعودی باید ناحیه 0.9850 و همچنین خط روند نزولی را قبل از اینکه برابری به بازی بازگردد، پاک کند.

استراتژی های معاملاتی و مدیریت ریسک

اقدام قیمت

پیشنهاد شده توسط زین وودا

سطوح کلیدی درون روزی که ارزش تماشا را دارند:

مناطق پشتیبانی

•0.97000

•0.96320

•0.95360

مناطق مقاومت

•0.98500

•1.00000

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های فصلی معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی به‌ویژه برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع