یورو (EUR/USD) آخرین – تغییر Hawkish ECB یورو را تقویت می کند


قیمت، نمودارها و تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • تغییر بانک مرکزی اروپا در هفته های آینده زیربنای یورو خواهد بود.
  • شاخص‌های PMI آلمان بهتر می‌شوند اما همچنان در قلمرو انقباض هستند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا دیروز گفت که بانک مرکزی اروپا (ECB) در ماه های آینده نرخ های بهره را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد تا با تورم ریشه دار مبارزه کند. بانک مرکزی اروپا در کنار وعده حفظ افزایش نرخ بهره تا زمانی که در سطوح «به اندازه کافی محدودکننده» برای اطمینان از بازگشت تورم به 2 درصد باشد، همچنین اعلام کرد که با فروش 15 میلیارد یورو بدهی دولت در ماه از خرید دارایی، شروع به کاهش سبد اوراق قرضه خود خواهد کرد. برنامه (APP) از ابتدای مارس سال آینده. موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا، اگر به طور کامل اجرا شود، نشان می‌دهد که ارز واحد در هفته‌های آتی جا برای حرکت بالاتر خواهد داشت.

آخرین اخبار یورو: نرخ های بانک مرکزی اروپا 50 واحد در ثانیه افزایش یافت، یورو/دلار آمریکا بالاتر رفت

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط S&P Global، شاخص‌های PMI فلش دسامبر آلمان امروز «رکود کم‌تری در فعالیت‌های تجاری در اقتصاد بخش خصوصی آلمان، با کاهش نرخ انقباض در بخش‌های تولید و خدمات» را نشان دادند. انتشار امروز انتظارات بازار را در سراسر جهان شکست داد. به گفته اس اند پی گلوبال، آخرین داده ها «تصویر کمتری تاریک» از اقتصاد آلمان را در پایان سال نشان می دهد و با وجود اینکه هنوز در منطقه انقباضی قرار دارد، «رکود مورد انتظار می تواند سطحی تر از آنچه در ابتدا تصور می شد باشد».

image1.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله EUR/USD

دیروز پس از نشست بانک مرکزی اروپا و کنفرانس مطبوعاتی، یورو در سراسر جهان افزایش یافت که تا حدی به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه در سراسر منطقه یورو بود. بازدهی با توجه به تغییر متعصبانه بانک مرکزی و اخباری مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا شروع به باز کردن پرتفوی اوراق قرضه APP خود از ابتدای ماه مارس خواهد کرد، حمایت شد. این حرکت بالاتر در بازدهی امروز ادامه دارد و بدهی ۱۰ ساله آلمان +۱۰ واحد در ثانیه به ۲.۱۸۵ درصد رسیده است، در حالی که بدهی دولت ۱۰ ساله ایتالیا ۱۸ واحد در ثانیه بالاتر است و به ۴.۳۴ درصد رسیده است.

image2.png

EUR/USD دیروز قبل از تثبیت سود در منطقه 106.50 به بالاترین سطح پس از ECB یعنی 107.36 رسید. تنظیمات فنی برای این جفت همچنان مثبت است و با توجه به اینکه پس‌زمینه بنیادی نیز به یورو مثبت تبدیل می‌شود، بالاترین سطح 1.0791 اواخر ماه مه، هدف بعدی این جفت قبل از شروع 1.0940-1.1000 است.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD 16 دسامبر 2022

image3.png

نمودارها از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -8٪ 1% -2٪
هفتگی -11٪ -4٪ -7٪

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد 37.10 درصد معامله‌گران لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.70 به 1 است. معامله گران نت شورت 2.47 درصد بیشتر از دیروز و 2.65 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته کوتاه تر هستند و ترکیب احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما یک سوگیری معاملاتی متضاد صعودی EUR/USD قوی تر.

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع