یورو سقوط کرد زیرا دلار آمریکا بازارها را بدون مداخله و فدرال هاوکز سوق داد


یورو، یورو/دلار آمریکا، دلار آمریکا، پوند/دلار آمریکا، فدرال رزرو، کاخ سفید، AUD، CNY – نکات صحبت

  • دلار آمریکا با افزایش بازدهی خزانه داری در برابر تورم فدرال رزرو افزایش یافت
  • با از بین رفتن ریسک ریسک پس از یک روز امید، سهام APAC کاهش یافت
  • همه نگاه ها به بانک های مرکزی برای راهنمایی یا مداخله به جلو است

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

در حالی که ترکیبی از لفاظی‌های فدرال رزرو و کاخ سفید بر تغییر شرایط بازارها تأثیر گذاشته است، یورو در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح 20 سال اخیر خود نزدیک شده است.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، یک شبه تصمیم فدرال رزرو برای کاهش فشارهای قیمتی را تکرار کرد و گفت: “انقباضات زیادی در راه است” و “ما یک مشکل تورم جدی در ایالات متحده داریم.”

او در ادامه از روح پل ولکر استفاده کرد و تاکید کرد که در دهه 1970 و اوایل دهه 80، 4 رکود طی 13 سال وجود داشته است. این به دلیل تورم بالا و بی ثباتی بود که در نهایت توسط آقای ولکر مهار شد.

نظرات جنگ طلبانه او مورد حمایت دیگر اعضای هیئت مدیره فدرال رزرو، ایوانز و کشکاری قرار گرفت. همه این لفاظی‌ها باعث شده است که بازدهی خزانه‌داری به سطوحی برسد که در دهه‌ها در برخی از بخش‌های منحنی دیده نشده بود. این اسکناس 10 ساله برای اولین بار از سال 2008 به بالای 4 درصد رسید. بازده اوراق قرضه دولتی در بازارهای توسعه یافته در سطح جهان از حرکت به سمت شمال پیروی می کند.

برایان دیز، مشاور اقتصادی کاخ سفید، توافقی از نوع توافق پلازا را نمی بیند، زیرا گمانه زنی ها در مورد هر گونه مدیریت ارز از سوی دولت را خنثی می کند.

EUR/USD به پایین‌ترین سطح روز دوشنبه رسید و زیر 0.9550 معامله شد، در حالی که GBP/USD نیز به دنبال سطوح پایین‌تر از روز اروپا است.

وضعیت یورو به دلیل خرابکاری احتمالی 3 خط لوله گاز روسیه خشمگین شده است و قیمت ها را بالاتر می برد.

صندوق بین المللی پول، اقدام محرک مالی دولت بریتانیا را که جمعه گذشته و در آخر هفته اعلام شد، مورد انتقاد قرار داد. هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلستان اظهار داشت که سیاست مالی نیازمند پاسخ مناسب سیاست پولی است.

یوان چین مجاز به معامله در سطوحی بود که از سال 2008 در برابر دلار آمریکا مشاهده نشده بود.

خرده‌فروشی استرالیا در ماه آگوست 0.6% بود، که کمتر از پیش‌بینی 0.4% بود، اما مانع از رسیدن AUD/USD به پایین‌ترین سطح 2 سال اخیر نشد.

USD/JPY دوباره به سمت 145 حرکت می کند و بازار منتظر هرگونه مداخله بانک ژاپن خواهد بود.

در محیط پرخطر، سهام APAC به دنبال پیشروی خوش‌خیم وال استریت حمام کرده‌اند. معاملات آتی به شروع نرمی برای جلسه نقدی آمریکای شمالی اشاره می کنند.

نفت خام با قرارداد آتی WTI نزدیک به 77.50 دلار در بشکه ثابت است در حالی که قرارداد برنت زیر 85.30 دلار است. طلا همچنان در حدود 1625 دلار در هر اونس ثابت است.

ایالات متحده داده های وام مسکن و موجودی ها را مشاهده خواهد کرد، اما سخنرانان بانک مرکزی دوباره در کانون توجه قرار خواهند گرفت. تمرکز روی اظهارات پاول رئیس فدرال رزرو خواهد بود.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD امروز به پایین ترین حد خود در 20 سال اخیر رسید و به زیر چندین سطح حمایت رسید و در حالی که در کانال روند نزولی باقی ماند.

باند پایینی آن کانال روند ممکن است پشتیبانی کند. در سمت بالا، مقاومت ممکن است در نقاط شکست 0.9864 و 0.9945 باشد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع