یورو در آستانه نشست های مهم فدرال رزرو و ECB در این هفته ثابت است. EUR/USD بالاتر؟


یورو، یورو/دلار آمریکا، دلار آمریکا، فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا، PMI چین، AUD/USD. نفت خام – نکات صحبت کردن

  • یورو با توجه به اینکه بازارها به دنبال تغییرات نرخ در این هفته هستند، حمایت کاهش یافت.
  • یک PMI قوی چین برای غلبه بر داده های محلی ضعیف برای استرالیا کافی نبود
  • فدرال رزرو، ECB و BoE در این هفته در صندوق عقب هستند. کجا خواهد شد یورو/دلار آمریکا به پایان برسد؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

یورو امروز به طور پیوسته وارد بازار اروپا می شود و به دنبال کسب چهارمین افزایش ماهانه متوالی پس از رسیدن به پایین ترین سطح 20 ساله در سپتامبر گذشته است.

از دست دادن ارزش دلار در سراسر جهان به دلیل تصورات مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است در رژیم سختگیرانه خود کمتر تهاجمی باشد، به این افزایش کمک کرده است.

حرکت صعودی یورو/دلار آمریکا همچنین برخی از بادهای منفی را از سوی بانک مرکزی اروپا (ECB) دریافت کرد که مبارزه با تورم را تشدید کرد.

فردا، فدرال رزرو موضع خود را اصلاح خواهد کرد و به دنبال آن بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه. بازارها به ترتیب 25 واحد پایه (bp) و 50 bp افزایش را پیش بینی می کنند.

به نظر می رسد که بازارها به طور کلی برای این رویدادهای کلیدی آماده می شوند، زیرا سهام APAC سه شنبه آرامی را پس از عملکرد درخشان ژانویه به اوج خود داشت.

وال استریت جلسه خود را با کاهش 1.96 درصدی نزدک به پایان رساند. معاملات آتی به شروع نرمی برای جلسه نقدی خود بعدا اشاره می کنند.

بازارهای ارز به استثنای دلار استرالیا نسبتاً ضعیف هستند. پس از ناامیدکننده فروش خرده فروشی داخلی و داده های اعتباری، کاهش یافت. این حرکت همچنین دلار کیوی را پایین آورد.

یک عدد قوی PMI چین برای ژانویه نشان داد که پس از اینکه حزب کمونیست در پایان سال گذشته اقتصاد را از محدودیت‌های کووید-19 رها کرد، احساسات افزایش یافت.

PMI تولیدی در ژانویه مطابق با پیش‌بینی‌های 50.1 بود و شاخص غیر تولیدی در 54.4 بود که به‌ویژه بالاتر از 52.0 پیش‌بینی‌شده بود. این ترکیب باعث شد تا PMI ترکیبی 52.9 در مقابل 42.6 قبلی باشد.

بازدهی خزانه داری با 3.50 درصد عقب نشینی اسکناس 10 ساله، روی سودهای یک شبه باقی ماند.

در جاهای دیگر، حماسه آدانی همچنان ادامه دارد، زیرا انتقاد شرکت‌ها هنوز بازارها را آرام نکرده است. از زمانی که یک سرمایه گذار فعال به نام Hindenburg Research، مجموعه ای از نگرانی ها را فهرست کرد، این شرکت حدود 70 میلیارد دلار از سرمایه بازار خود را از دست داده است.

نفت خام به دلیل نگرانی از انقباضات بانک‌های مرکزی در هفته جاری به پایین‌ترین حد خود در ۲ هفته اخیر سقوط می‌کند. قرارداد آتی WTI کمتر از 78 دلار آمریکا است در حالی که قرارداد برنت زیر 85 دلار آمریکا است. طلا نزدیک به 1920 دلار آمریکا نسبتا ثابت است.

مجموعه ای از داده های تورم، مشاغل و رشد در سراسر اروپا امروز منتشر می شود.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD در این ماه به بالاترین سطح 9 ماهه خود در 1.0927 رسید که نسبت به سطوح مقاومت تاریخی در 1.0936 و 1.0945 که به ترتیب نقطه شکست و اوج قبلی هستند، خجالتی بود. این سطوح ممکن است به مقاومت خود ادامه دهند.

قیمت تقریباً تمام میانگین متحرک ساده دوره (SMA) به جز SMA 10 روزه است. بازگشت به بالای آن ممکن است شاهد تحول حرکت صعودی باشد.

در جهت نزولی، حمایت می تواند در پایین ترین سطح و نقاط شکست قبلی 1.0787، 1.0774، 1.0766 و 1.0736 باشد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع