یورو خسته می شود به سمت هفته ای پر از تورم؟


تجزیه و تحلیل EUR/USD و نکات صحبت

  • به نظر می رسد با ورود به هفته ای دیگر با سوالات بیشتر از پاسخ، قدرت یورو در حال محو شدن است.
  • CPI ایالات متحده تمرکز هفته است. آیا تورم از NFP ستاره ای حمایت می کند؟
  • نمودار روزانه می تواند در پرتگاه یک شکست گوه در حال افزایش باشد.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

پیش بینی بنیادی یورو: نزولی

یورو تقریباً افزایش یافته است 3% در برابر دلار آمریکا از سال تا به امروز با فشار قوی بانک مرکزی اروپا (ECB) جنگ طلب و فدرال رزرو نسبتاً کمتر تهاجمی. اوضاع جمعه گذشته زمانی تغییر کرد که گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) بار دیگر بازار کار فشرده در ایالات متحده را در کنار ارقام افزایش درآمد تقویت کرد. صحبت‌های محوری احتمالی از سوی فعالان بازار به دلیل تأکید بیشتر بر داده‌های تورم آتی (به تقویم اقتصادی زیر مراجعه کنید) سرکوب شده است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تورم آلمان هفته را به عنوان فشارسنج منطقه یورو به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا آغاز خواهد کرد. پیش بینی می شود که انتظارات کمی کمتر از چاپ مارس باشد. نقطه کانونی مطمئناً روی ایالات متحده خواهد بود و اینکه آیا فشار تورمی باقی می ماند یا خیر. چنین وضعیتی باعث حمایت از دلار آمریکا می شود و احتمالاً ترس های بیشتری را در مورد بحران جاری بانکی ایجاد می کند. ترس از رکود اقتصادی و رشد کندتر اقتصاد جهانی در پی خواهد داشت و احتمالاً در پناهگاه امن دلار نقش خواهد داشت. به طور خلاصه، گزارش CPI ایالات متحده بر روند هفته تسلط خواهد داشت و احساسات مصرف کننده PPI و میشیگان در هفته معاملات EUR/USD گرد می شود.

تقویم اقتصادی یورو/دلار آمریکا

image1.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

با نگاهی به قیمت گذاری بازار پول برای بانک مرکزی اروپا در زیر، بازارها پیش بینی های خود را از تقریباً کاهش داده اند. 70bps تا پایان سال به 33bps در حال حاضر. من فکر می‌کنم که این منعکس‌کننده شرایط نامطمئن اقتصاد جهانی و همچنین تزلزل یورو است که می‌تواند به روند صعودی آن پایان دهد.

احتمالات نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

image2.png

منبع: Refinitiv

تجزیه و تحلیل فنی

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال

الگوهای شمعدانی

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

اقدام روزانه قیمت یورو/دلار آمریکا نشان می‌دهد که این جفت در یک الگوی نمودار گوه در حال افزایش (مشکی) معامله می‌شود، اکنون پشتیبانی گوه را آزمایش می‌کند و زیر قیمت معامله می‌شود. 1.1000 دسته روانی حرکت صعودی اخیراً کاهش یافته است که با کاهش شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان داده شده است، علیرغم اوج های بالاتر EUR/USD. این به عنوان واگرایی نزولی/منفی شناخته می شود و اغلب به نزولی قریب الوقوع اشاره می کند. این چشم انداز در صورت شکستن قیمت ها و بسته شدن به بالای مقاومت گوه همزمان با قیمت بی اعتبار خواهد شد 1.1096 بالا تاب بخور

سطوح مقاومت:

  • 1.1185
  • 1.1096/مقاومت گوه
  • 1.1000

سطوح پشتیبانی:

داده های احساس مشتری IG: مختلط

IGCS نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر هستند کوتاه در EUR/USD، با 57% معامله گرانی که در حال حاضر موقعیت های فروش دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک رویکرد محتاطانه کوتاه‌مدت می‌رسیم.

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع