ین ژاپن عقب نشینی کرد زیرا دلار آمریکا علیرغم افت بدهی کاهش یافت. USD/JPY بالاتر؟


ین ژاپن، USD/JPY، دلار آمریکا، PBOC، Yellen، بایدن سقف بدهی ایالات متحده – نکات صحبت

  • این ین ژاپن دب پس از افزایش داخلی CPI و ارقام PPI
  • PBOC چین به نقدینگی اضافه کرد، اما بازارهای سهام در واکنش به این موضوع چندان عمل نکردند
  • سقف بدهی آمریکا باعث ایجاد نگرانی در بازارها شده است. آیا رانندگی خواهد کرد دلار آمریکا شمال؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله USD/JPY

ین ژاپن امروز دوباره کاهش یافت در حالی که دلار استرالیا و کیوی پس از رشدهای بزرگی که جمعه گذشته توسط دلار آمریکا مشاهده شد، اندکی تقویت شدند.

PPI ژاپن تا پایان آوریل بالاتر از انتظارات سالانه 5.8% نسبت به 5.6% پیش بینی شده بود. CPI ملی قرار است این پنجشنبه منتشر شود و نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کند که تعداد سرفصل سالانه 3.5 درصد باشد، از 3.2 درصد قبلی.

افزایش فشار قیمت ممکن است ادامه سیاست پولی سست بانک ژاپن را زیر سوال ببرد.

امروز، بانک خلق چین (PBOC) نرخ تسهیلات وام میان مدت (MLF) را بدون تغییر در 2.75 درصد گذاشت، اما 25 میلیارد یوان نقدینگی تزریق کرد.

علیرغم این اندازه گیری، بازارهای سهام APAC در روز دوشنبه حرکت چندانی نداشتند و معاملات آتی به یک شروع ثابت برای جلسه وال استریت اشاره می کنند. با این حال، شاخص TOPIX ژاپن نزدیک به اوج 30 ساله خود معامله می شود.

به نظر می رسد که موضوع سقف بدهی ایالات متحده احتمالاً تمرکز اصلی بازارها در این هفته باشد. در آخر هفته، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده به صراحت گفت که اگر کنگره نتواند آن را لغو کند، آسیبی به اقتصاد و بازارهای مالی وارد خواهد شد.

پرزیدنت جو بایدن خوشبین است که توافق انجام شود و انتظار می رود روز سه شنبه با کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان دیدار کند.

مجلس سنای آمریکا و مجلس نمایندگان هر دو تا روز پنجشنبه در حال برگزاری هستند. طبق برنامه رئیس جمهور، وی قبل از عزیمت تا روز چهارشنبه در واشنگتن خواهد بود.

اگر یک معامله تا پنجشنبه انجام نشود، تدارکات برای دستیابی به یک نتیجه رضایت بخش می تواند دشوارتر شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نفت خام پس از کاهش هفته گذشته، امروز دوباره افت کرد. قرارداد آتی WTI به زیر 69.50 دلار بشکه کاهش یافته است، در حالی که قرارداد برنت در زمان چاپ نزدیک به 73.50 دلار است.

طلا در بالای 2010 دلار در هر اونس نگه داشته شده است و بقیه مجموعه فلزات هفته را مثبت آغاز کرده اند.

با نگاهی به آینده، چندین سخنران از BoE، ECB و Fed وجود خواهد داشت که در حال عبور از سیم ها هستند، در حالی که نظرسنجی Empire State Manufacturing نقطه داده قابل توجهی برای بازارها خواهد بود.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

تحلیل فنی USD/JPY

USD/JPY امروز به افزایش هفته گذشته افزوده است زیرا بالاتر از دو خط روند صعودی باقی مانده است.

در حالی که از چندین میانگین متحرک ساده روزانه کوتاه مدت و میان مدت (SMA) عبور کرد، SMA های 200 و 260 روزه بالاتر از قیمت قرار دارند. این ممکن است نشان دهد که حرکت صعودی کوتاه‌مدت و میان‌مدت می‌تواند در حال تغییر باشد در حالی که سیگنال‌های حرکت بلندمدت هنوز این را تایید نکرده‌اند.

مقاومت ممکن است در قله های قبلی در 137.77، 137.91 و 138.18 باشد. در جهت نزولی، حمایت نزدیک به پایین ترین سطح اخیر یعنی 133.75، 133.50 و 133.00 قرار دارد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع