ین ژاپن در برابر دلار آمریکا سقوط کرد زیرا ژاپن با قیمت های بالاتر فولاد مواجه شد


ین ژاپن، USD/JPY، کووید، قیمت فولاد، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • بازارهای آسیا و اقیانوسیه تا آخر هفته با باد مخالف دلار آمریکا روبرو هستند
  • ین ژاپن در برابر دلار کاهش می یابد زیرا این کشور جزیره ای با هزینه های بالاتر فولاد مواجه است
  • USD/JPY با مقاومت اندکی قبل از بالاترین سطح سال 1998، به زمین های بالاتری نگاه می کند

چشم انداز روز جمعه آسیا و اقیانوسیه

سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه افزایش یافت و روند نزولی چند روزه را متوقف کرد. با این حال، با توجه به تقویت دلار آمریکا، ممکن است کمک چندانی به بازارهای آسیا و اقیانوسیه نکند. شاخص S&P 500 0.30% افزایش یافت، در حالی که Nasdaq-100 با رشد اقتصادی 0.02% در محدوده مثبت بسته شد. شاخص راسل 2000 با سرمایه کوچک عملکرد ضعیفی داشت و بیش از 1 درصد سقوط کرد زیرا کاهش قیمت نفت خام بر شاخص انرژی سنگین تأثیر گذاشت.

با افزایش بازدهی خزانه‌داری کوتاه‌مدت، گرین‌بک در برابر همتایان اصلی خود افزایش یافت. معامله‌گران نرخ‌ها شرط می‌بندند که فدرال رزرو در نشست FOMC این ماه 75 واحد افزایش نرخ بهره خواهد داد. یک جدول سالم از داده های اقتصادی در چند هفته گذشته به حمایت از این روایت کمک کرد. برآورد GDPNow فدرال رزرو آتلانتا برای رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم به 2.6 درصد در 1 سپتامبر افزایش یافت، از 1.6 درصد در 26 اوت. بر اساس نظرسنجی بلومبرگ.

شکاف سیاستی متفاوت بین بانک مرکزی ژاپن و فدرال رزرو به شدت بر ین تأثیر گذاشت و روند بهبود ژاپن را پیچیده کرد. بر اساس مصاحبه با یکی از مدیران شرکت، شرکت نیپون استیل در اواخر امسال قیمت‌ها را برای شرکت‌های داخلی ژاپن افزایش می‌دهد. تویوتا موتور، بزرگترین شرکت خودروسازی ژاپن، پس از اعلام نیپون، به سرعت افزایش فولاد خودرویی را که به مشتریانش می فروشد، اعلام کرد. کاهش ین واردات فلزات خارجی را به دلیل نرخ ارز غیراقتصادی می کند، به ویژه برای شرکت های کوچکتر.

قیمت سنگ آهن در چین در روز پنجشنبه تقریباً 5 درصد کاهش یافت زیرا شیوع کووید-19 در این کشور یک شهر دیگر را مجبور به قرنطینه کرد. چنگدو – شهری با بیش از 20 میلیون نفر در جنوب غربی چین – اواخر روز پنجشنبه قرنطینه چهار روزه را اعلام کرد. این بزرگترین قرنطینه کشور از نظر جمعیت از زمان تعطیلی شانگهای در آوریل است. دلار استرالیا حساس به چین در برابر دلار آمریکا کاهش یافت.

رویدادهای قابل توجه برای 02 سپتامبر:

فیلیپین – شاخص قیمت خرده فروشی (ژوئن)

ژاپن – حراج صورتحساب 3 ماهه

هند – ذخایر ارز خارجی (26/AUG)

چشم انداز فنی USD/JPY

USD/JPY برای اولین بار از سال 1998 به بالای 140 صعود کرد. با مقاومت کمی نزدیک، قیمت ها ممکن است در کوتاه مدت به افزایش خود ادامه دهند. یک واگرایی نزولی در نوسانگر قدرت نسبی (RSI) وجود دارد. پسوند فیبوناچی 161.8% هدف بعدی گاوها قبل از رسیدن به بالاترین سطح 1998 در 147.65 است. این پسوند Fib کمی بیش از 3٪ بالاتر است، که با توجه به عدم وجود مقاومت قابل توجه، در مورد میزان افزایش قیمت ها در کوتاه مدت تردید ایجاد می کند.

نمودار روزانه USD/JPY

نمودار usdjpy

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع