ین ژاپن ثابت بعد از CPI; USD/JPY، AUD/JPY، CAD/JPY، MXN/JPY قیمت اقدام


دلار آمریکا، دلار استرالیا، دلار کانادا، پزو مکزیک در مقابل ین ژاپن – چشم انداز:

  • USD/JPY پس از افزایش مجدد فشار قیمت در سراسر ژاپن در ماه گذشته، ثابت است.
  • اکنون تمرکز اصلی بر نشست هفته آینده BOJ است.
  • چگونه کلید JPY صلیب به نظر می رسد رفتن به هفته آینده؟

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

ین ژاپن ثابت بود حتی در حالی که فشارهای قیمتی در ژاپن در ماه گذشته در بحبوحه این دیدگاه رو به رشد که تورم در حال اوج گرفتن است، دوباره شتاب گرفت.

CPI اصلی کل کشور در ژوئن 3.3 درصد از 3.2 درصد در ماه مه افزایش یافت. شاخص تورم هسته مرکزی (که شامل غذا و انرژی نمی شود) از 4.3 درصد در ماه می به 4.2 درصد در سال گذشته کاهش یافت. این به دنبال گزارش تورم توکیو در ژوئن آهسته‌تر از حد انتظار است، زیرا عوامل فشار بر هزینه کاهش می‌یابد و فضایی را برای بانک ژاپن (BOJ) فراهم می‌کند تا در حال حاضر سیاست پولی فوق‌العاده آسان را ادامه دهد.

نمودار روزانه USD/JPY

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

انتظار می‌رود بانک مرکزی در جلسه هفته آینده تنظیمات سیاست خود را بدون تغییر نگه دارد، اما تمرکز اصلی بر پیش‌بینی‌های سه ماهه جدید و بحث‌های مربوط به حذف تدریجی سیاست بحث‌برانگیز کنترل منحنی بازده (YCC) پس از جمع‌بندی نظرات BOJ در نشست سیاست‌گذاری ژوئن به نقل از یکی از اعضای هیئت مدیره خواهد بود که بانک مرکزی باید در مورد تغییر عملکرد بازار و بهبود عملکرد YCC بحث کند.

کازوئو اوئدا، رئیس BOJ تاکید کرده است که بانک مرکزی هنوز تا رسیدن به هدف 2 درصدی خود فاصله دارد و فعلاً ادامه سیاست پولی فوق‌العاده نرم را تضمین می‌کند.

نمودار 240 دقیقه ای USD/JPY

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

USD/JPY: رالی ممکن است به زودی تمام شود

در نمودارهای فنی، USD/JPY به سقف همگرای قوی نزدیک می شود، از جمله میانگین متحرک 200 دوره، دوره 89، و لبه بالایی ابر ایچیموکو در نمودارهای 240 دقیقه ای. این مصادف است با 38.2٪ -50٪ اصلاحی پاییز از اوایل جولای. لغزش شدید این احتمال را افزایش داده است که روند صعودی USD/JPY از ابتدای سال 2023 در حال شکست است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به «شکاف‌هایی در روند نزولی ین ژاپن ظاهر می‌شوند» مراجعه کنید. تنظیمات قیمت USD/JPY، CAD/JPY، MXN/JPY، که در 21 ژوئیه منتشر شد. به نظر می‌رسد که آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح هفته گذشته 137.25 محتمل باشد.

نمودار هفتگی AUD/JPY

image3.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

AUD/JPY: سقف صعودی

AUD/JPY نتوانسته است سودهای خود را پس از افزایش شدید در اواسط ژوئن تا سقف حیاتی 98.40 در سال 2022 افزایش دهد. چرخش پایین تر شاخص قدرت نسبی 14 هفته ای (RSI) از سقف بالایی در 70، احتمال ضعف در تلاقی را افزایش می دهد، اگر تاریخ راهنما باشد (نمودار را ببینید). هر شکست به زیر سطح حمایت فوری در اواسط فوریه 93.00 می تواند نزولی را به سمت 89.00 نشان دهد.

نمودار ماهانه CAD/JPY

image4.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

CAD/JPY: عقب نشینی ممکن است

بازگشت ضعیف در RSI 14 ماهه حتی زمانی که CAD/JPY به بالاترین حد خود در اواخر سال 2022 بازگشته است، نشانه قوی این است که بازگشت متقاطع از آوریل در حال پایان است. CAD/JPY با مقاومت اولیه در 106.85 (50% اصلاح ریزش از پایان ژوئن)، و یک مانع قوی تر در 107.50 (61.8% اصلاحی) مواجه است.

نمودار ماهانه MXN/JPY

image5.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

MXN/JPY: خستگی رالی

واگرایی مومنتوم منفی (افزایش قیمت مرتبط با رکود در RSI 14 ماهه) نشان می دهد که رالی چند ماهه MXN/JPY در حال از دست دادن حرکت خود است زیرا یک مانع بزرگ را در بالاترین حد 8.72 در سال 2014 آزمایش می کند. به خصوص با توجه به تنوع کم بازار، حداقل نوعی ادغام محتمل است. برای جزئیات بیشتر، نگاه کنید به «شکاف‌ها در روند نزولی ین ژاپن ظاهر می‌شوند. USD/JPY، CAD/JPY، MXN/JPY قیمت تنظیمات، منتشر شده در 10 ژوئیه. کاهش به سمت میانگین متحرک 89 روزه (اکنون در حدود 7.85) را نمی توان رد کرد.

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع