ین ژاپن با افزایش بازدهی خزانه داری تضعیف می شود و مثلث USD/JPY در کانون توجه قرار گرفته است.


ین ژاپن، USD/JPY، بازده خزانه، مثلث صعودی – جلسه توجیهی:

  • ین ژاپن ضعیف می شود تا اولین روز معاملاتی هفته را به پایان برساند
  • افزایش نرخ های خزانه داری همچنان بر ارز حساس به بازده فشار می آورد
  • USD/JPY شکست الگوی نمودار مثلث صعودی در کانون توجه است

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

ین ژاپن با افزایش بازدهی خزانه داری ضعیف می شود

ین ژاپن پس از اولین روز معاملاتی این هفته در برابر همتایان اصلی خود تضعیف شد. کاهش آن با افزایش بازدهی خزانه داری همزمان شد. نرخ 10 ساله به تازگی برای هفتمین روز متوالی افزایش یافته است که طولانی ترین روند پیروزی از آوریل 2022 است. همانطور که در چشم انداز این هفته ذکر شد، ین ژاپن نسبت به توسعه بازارهای اقتصادی و مالی خارجی حساس باقی خواهد ماند.

با توجه به اینکه بانک ژاپن یک سیاست پولی بسیار سست را حفظ می کند، این بدان معناست که بازدهی در جاهای دیگر بیشتر سرنوشت ین را تعیین می کند. در این مورد، خوش‌بینی اقتصادی مداوم در ایالات متحده به حمایت از بازده اوراق قرضه در 24 ساعت گذشته ادامه داد. در همین حال، به نظر می رسد بازارهای مالی امیدوارند که سیاستمداران ایالات متحده بتوانند پیش از نکول احتمالی، بر سر یک قرارداد سقف بدهی گرد هم آیند.

یک ریسک کلیدی برای ین ژاپن در این هفته احتمالاً از چاپ Core PCE Deflator ایالات متحده در روز جمعه ناشی می شود. این معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است. علائم بیشتر مبنی بر ثابت ماندن فشارهای قیمتی در بزرگترین اقتصاد جهان، مکث اعلام شده بانک مرکزی از آخرین نشست سیاستگذاری را تضعیف خواهد کرد. این می تواند بازده خزانه داری را بالا ببرد و بر نرخ اوراق قرضه جهانی تاثیر بگذارد.

با نگاهی به 24 ساعت باقی مانده، جلسه معاملاتی روز سه شنبه آسیا و اقیانوسیه فاقد ریسک رویداد اقتصادی قابل توجهی است. بعداً در روز، تعداد زیادی از داده‌های PMI ایالات متحده در ساعت 13:45 به وقت گرینویچ از سیم‌ها عبور خواهد کرد. اگر ارقام اولیه ماه می امیدوارکننده به نظر برسند، این می تواند بازده اوراق قرضه را بیشتر افزایش دهد و ین ژاپن را کاهش دهد. در همین حال، احساسات جاری بازار مالی ممکن است ین را در نوسان نگه دارد.

تجزیه و تحلیل فنی ین ژاپن

در نمودار روزانه، USD/JPY بار دیگر در تلاش است تا از سقف الگوی نمودار مثلث صعودی عبور کند. صعود به بالاتر می تواند راه را برای گسترش روند صعودی از ابتدای سال جاری باز کند. با این حال، RSI را به دقت زیر نظر داشته باشید. واگرایی منفی نشان می دهد که حرکت صعودی در حال محو شدن است. که گاهی اوقات می تواند قبل از یک چرخش بالاتر باشد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه USD/JPY

نمودار روزانه USD/JPY

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع