ین قوی‌تر و کاهش بیشتر ارزش سهام، الهام بخش عقب‌نشینی است


تجزیه و تحلیل Nikkei (ژاپن 225).

  • نیکی نیمه اول سال را با انبوه سرمایه گذاران خارجی با اندکی پشت سر نزدک به پایان می رساند
  • کاهش ارزش ین و ضربه ناشی از داده های ایالات متحده به ریسک اشتها باعث کاهش معاملات نیکی می شود
  • شکل گیری دوبله احتمالی برای Nikkei که نشان دهنده پتانسیل فروش طولانی مدت است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

دریابید که قیمت ین در سه ماهه سوم چگونه پیش بینی می شود

Nikkei با 1H در رده دوم قرار گرفت، با فاصله کمی پشت سر نزدک پر پرواز

Nikkei در نیمه اول سال 2023 یکی از بهترین شاخص‌های سهام در جهان بوده است که تنها توسط Nasdaq پرطرفدار و سنگین فناوری برتری داشته است. در واقع، Nikkei با افزایش 27.8 درصدی به پایان رسید.

عملکرد شاخص های اصلی از سال تا به امروز

image1.png

منبع: FT، بلومبرگ تهیه شده توسط ریچارد اسنو

گفته می‌شود که عملکرد فوق‌العاده به دلیل تعدادی بادهای دنباله‌دار است که مدیران دارایی‌ها را مجبور می‌کند در دیدگاه‌های خود در مورد سهام ژاپن تجدید نظر کنند. تداوم حمایت پولی از سوی آقای اوئدا، رئیس بی‌تغییر BoJ، محیطی با دسترسی کافی به اعتبار ایجاد می‌کند و کاهش ارزش ین ژاپن، سودآوری شرکت را بهبود می‌بخشد. مزیت اضافی تداوم کاهش ارزش ین این است که خرید سهام ژاپن را برای خریداران خارجی که واقعاً در بازار سهام محلی انباشته شده اند، ارزان تر می کند.

گزارش اخیر بانک آمریکا نشان داد که جریان ورودی به سهام ژاپن طی 5 هفته گذشته به 8.9 میلیارد دلار رسیده است. در همان دوره زمانی، جریان ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلان ایالات متحده به 12.9 میلیارد دلار رسید که بیشترین میزان در نزدیک به 8 ماه گذشته است، زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال برداشتن آخرین اونس از ارزش سهام هستند.

سطوح فنی Nikkei که باید در نظر گرفته شود

همانطور که از نمودار هفتگی قابل مشاهده است، Nikkei امسال به طور تصاعدی افزایش یافته است. حرکت صعودی در سطح کاملاً تعریف شده 33,772 متوقف شد – که حتی کوچکترین حرکتی بالاتر را مشاهده نکرد. از زمان آزمایش مجدد 33,772، شاخص فروخته شده است، و به یک دوره طولانی که شاخص در داخل و خارج از قلمرو اشباع خرید نوسان می کرد، پایان می دهد.

نمودار هفتگی نیکی

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

سه ماهه جدید فرصت های زیادی را به همراه دارد

به نظر می‌رسد ین قوی‌تر، که با اخبار مربوط به مشارکت گسترده در افزایش دستمزدهای امسال افزایش یافته است – که نشان‌دهنده عادی‌سازی سیاست‌های آینده است – به نظر می‌رسد بر گاوهای Nikkei تاثیر گذاشته است. در عین حال، مجموعه ای از داده های اقتصادی چشمگیر ایالات متحده (تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی به سمت بالا، PMI بهبود خدمات و داده های اشتغال ADP در روز گذشته) نشان می دهد که تداوم جنگ طلبانه فدرال رزرو هیچ وقفه ای ندارد.

اگر بخواهیم فروش طولانی‌تری ببینیم، نمودار روزانه کمک می‌کند تا در جهت قیمت‌ها و سطوح مورد علاقه اخیر بزرگنمایی کنیم. به طور طبیعی، پایین ترین نرخ نوسان اخیر 32,307، آزمون تورنسل را برای ادامه نزولی فراهم می کند، زیرا شاخص MACD نشان می دهد که حرکت در سمت فروشندگان باقی می ماند.

ظهور چیزی که به نظر می رسد یک رویه دوتایی است، نشان می دهد که نزولی بیشتر ممکن است. با بسته شدن شاخص در هفته پایین تر، پس از رشد اولیه در طی معاملات درون روز جمعه، تمرکز ما به داده های NFP ایالات متحده معطوف شده است زیرا این می تواند بر احساسات ریسک در شروع هفته آینده تأثیر بگذارد.

نمودار روزانه Nikkei

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع