گزارش CoT موقعیت پرجمعیت EUR/USD را تأیید می کند


اخبار و تحلیل EUR/USD

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران درباره یورو در سه ماهه دوم چه فکر می کنند

تورم آلمان انتظارات را برآورده می کند و بازده بانک مرکزی

تورم آلمان مطابق با انتظارات امروز صبح چاپ شد و منجر به حرکت بالاتر یورو/دلار آمریکا شد که تا حدودی از زمان نگارش این مقاله عقب‌تر شده است، حدود ساعت 9 صبح به وقت بریتانیا.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

نظرات کازیمیر، ناگل، اشنابل و کبوتر، استورنارس از بانک مرکزی اروپا (ECB) در چند روز گذشته به بحث اضافه شده است. از آنجایی که این چیزها رو به پیشرفت هستند، کسانی که در انتهای طیفی مانند ناگل و اشنابل قرار دارند ابراز داشته اند که برای کاهش تورم باید اقدامات بیشتری انجام شود و کاهش نرخ در آینده قابل پیش بینی بعید است. استورنارس تصمیم گرفت بر روی پیام متفاوتی تمرکز کند که بیان می‌کرد افزایش نرخ‌ها در سال 2023 به پایان خواهد رسید.

سطوح بهره فنی EUR/USD

پس از اشاره به کاهش سرعت حرکت صعودی در اطراف سطح 1.1075، EUR/USD با عقب نشینی الهام گرفته از بانک مرکزی اروپا، مقداری بخار را ترک کرد. پنج شنبه هفته گذشته بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت نرخ بهره را مطابق با اجماع (25 واحد در ثانیه) که قبلاً قیمت گذاری شده بود، افزایش دهد که منجر به افزایش سود در سطوح نسبتاً بالا برای این جفت شد.

از آن زمان، عقب نشینی از سطح اول حمایت در 1.0965 فراتر رفته است، که حاکی از بازگشت عمیق تر به سمت 10910 است. بسته شدن روزانه امروز برای تحلیل احتمال ادامه صعودی (نزدیک به بالای 1.0965) یا عقب نشینی عمیق تر (نزدیک به زیر 1.0965) مفید خواهد بود. پشتیبانی در 1.0910 با مقاومت 1.1075 قرار دارد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت کاهش قابل توجه نوسانات است که از طریق شاخص ATR بیان می شود، که پس از آشفتگی بانکی در ماه مارس به روند کاهشی خود ادامه می دهد. RSI به سمت حد وسط حرکت کرده است و امکان تلاش دیگری برای آزمایش مجدد بالاترین سالانه را باز می کند. شکست 1.0910 با حرکت متعاقب آن، طول عمر روند صعودی فعلی را زیر سوال می برد و ارزیابی بیشتر را تضمین می کند.

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

دلیل دیگری که چرا عقب نشینی در مورد تصمیم نرخ بانک مرکزی اروپا شتاب گرفته بود، به دلیل شلوغی طولانی مدت یورو/دلار آمریکا بود. نمودار زیر واگرایی بین موقعیت‌های بلند و کوتاه در بخش «پول هوشمند» مدیران سفته‌بازی پول را نشان می‌دهد. موقعیت طولانی به طور گسترده ای بیشتر از شورت است، و دری را به روی اصلاح فعلی باز می کند. با افزایش بازار، خرس های EUR/USD ارزش بیشتری برای معاملات کوتاه مدت بالقوه پیدا می کنند، با این حال، تا زمانی که روند معکوس تایید نشده باشد، سازنده ترین رویکرد در جهت روند غالب است.

گزارش تعهدات معامله گران برای یورو

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع