کاهش قیمت مس به دلیل داده های ضعیف تر چین، نگرانی های تقاضا


اخبار و تحلیل مس

  • داده های نرم چین و کاهش تقاضای مس، بهبود را زیر سوال می برد
  • سطوح فنی که باید در هنگام تجزیه و تحلیل پتانسیل ادامه نزولی برای مس در نظر گرفته شود
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

معاملات برتر سه ماهه دوم شناسایی شده توسط تحلیلگران ما را بخوانید

مس اغلب به عنوان یک شاخص اقتصادی پیشرو در نظر گرفته می شود زیرا تقاضا برای این فلز در طول یک رشد اقتصادی افزایش می یابد و در طول رکود کاهش می یابد. مس مشخص شده است، اما استنتاج های مشابهی را می توان با نگاه کردن به معیار فلزات صنعتی گسترده مانند شاخص فلزات صنعتی S&P GSCI، که در زیر مشاهده می شود، انجام داد.

نمودار روزانه فلزات صنعتی S&P GSCI

image1.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

پس از لذت بردن از روند صعودی عظیم در طی بهبود جهانی و بازگشایی، قیمت فلزات تثبیت شد اما یک بار دیگر کاهش یافت.

داده های نرم تر چین و کاهش تقاضای مس، بازیابی را زیر سوال می برد

قیمت مس در این هفته پس از اینکه چین آمار واردات و صادرات کمتر از ستاره ای را اعلام کرد، کاهش یافت. در روز چهارشنبه، چین فاش کرد که واردات این کشور در ماه آوریل به شدت کاهش یافت در حالی که صادرات با سرعتی کندتر افزایش یافت و نشان داد که بازگشایی دومین اقتصاد بزرگ جهان آنطور که تحلیلگران انتظار داشتند، ندارد. علاوه بر این، تقاضای چین برای مس کاهش یافته است که ممکن است در واکنش به کاهش تقاضای کل باشد که در حال حاضر در حال وقوع است، زیرا اقتصادهای بزرگ همچنان کاهش رشد را در محیطی با نرخ بهره بالا تجربه می کنند.

سطوح فنی برای تماشای مس

قیمت مس مدتی است که به کاهش شدیدتر اشاره می کند و منتظر یک کاتالیزور است. از زمانی که در ژانویه امسال به بالاترین سطح خود رسید، قیمت ها در حال کاهش بوده اند و به اوج های پایین تر و در بیشتر موارد به پایین ترین سطح ها رسیده اند.

حرکت اخیر پایین تر نشان داد که برخی از آنها با افت دیروز که بر افت روز چهارشنبه افزوده است، پیروی می کنند. 8442 با سهولت نسبی تصویب شد و قیمت‌ها را به سطح بعدی حمایت در حدود 8188 رساند، جایی که به نظر می‌رسد قیمت‌ها در آستانه آخر هفته حمایتی پیدا کرده‌اند. اگر حرکت نزولی باید ادامه یابد، بسته شدن به زیر 8188 طبیعتاً 7865 را به عنوان منطقه حمایت بعدی در کانون توجه قرار می دهد.

با توجه به فروش زیاد، تعجب آور نیست که RSI سیگنال «فروش بیش از حد» را به نمایش گذاشته است – که اغلب منجر به عقب نشینی کوتاه مدت قبل از ارزیابی حرکت بعدی توسط معامله گران می شود. مقاومت در سطح پشتیبانی قبلی، در 8442 ظاهر می شود.

نمودار روزانه مس (IG)

image2.png

منبع: آی جی تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع