کاهش قیمت طلا به دلیل افزایش بازدهی و دلار قوی، چشم انداز صعودی در خطر است


پیش بینی قیمت طلا:

  • قیمت طلا (XAU/دلار آمریکا) برای سومین روز متوالی سقوط می کند و به پایین ترین حد خود از اوایل آوریل رسیده است
  • دلار آمریکا قدرت و افزایش بازدهی ایالات متحده، محرک های اصلی نزولی برای فلز گرانبها هستند
  • این مقاله به سطوح فنی کلیدی XAU/USD برای تماشا در آینده نزدیک می‌پردازد

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: EUR/USD در Meltdown Watch، Nasdaq 100 پس از شکست صعودی ثابت می ماند

قیمت طلا روز پنجشنبه با کاهش شدیدی روبرو شد و برای سومین جلسه متوالی سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود از ابتدای آوریل رسید. در معاملات اوایل بعدازظهر در نیویورک، XAU/USD 1.4 درصد کاهش یافت و به 1960 دلار رسید که به دلیل تقویت دلار آمریکا و افزایش سریع بازده اوراق قرضه به دنبال داده‌های کلان و اخبار دلگرم کننده مبنی بر پیشرفت کنگره آمریکا در مذاکرات برای افزایش سقف بدهی، کاهش یافت.

با تمرکز بر کاتالیزورهای امروز، ادعاهای بیکاری مربوط به هفته قبل و تولیدات تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا در ماه مه بسیار کمتر از آنچه پیش بینی می شد منفی بود، این دیدگاه را تقویت کرد که فعالیت های تجاری علیرغم بادهای مخالف متعدد، مانند تشدید استانداردهای وام دهی، تورم چسبنده و غیر قابل انعطاف، به طرز قابل توجهی انعطاف پذیر است. صحبت های رکود در رسانه های مالی را متوقف کنید.

با توجه به اینکه اقتصاد بهتر از حد انتظار باقی مانده است، بازار به تدریج کاهش قیمت تهاجمی را که برای نیمه دوم سال 2023 در عواقب فوری آشفتگی بخش بانکی ایالات متحده که در ماه مارس شروع شد، کاهش داده بود، کاهش می دهد. اگرچه با وجود برخی تردیدها، به نظر می رسد معامله گران دوباره شروع به موضع گیری برای رژیم نرخ بهره “بالاتر برای طولانی تر” کرده اند، که یک ریسک کلیدی برای فلزات گرانبها است.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه معامله طلا

به نظر می رسد خوش بینی نسبت به چشم انداز توافق برای افزایش سقف استقراض ایالات متحده و جلوگیری از نکول فدرال نیز به دارایی های امن از جمله طلا آسیب می رساند. برای زمینه، پس از اینکه کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، گفت که اتاق پایین کنگره می‌تواند در اسرع وقت هفته آینده به توافقی رأی دهد، احساسات تغییر کرد، که نشانه‌ای از این است که بحث‌ها در مسیر درست پیش می‌رود.

اگرچه فاندامنتال برای طلا تا حدودی سازنده باقی مانده است، وضعیت ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، اگر اقتصاد ایالات متحده بتواند ثبات پیدا کند و از رکود طفره رود، نرخ ها ممکن است برای مدت طولانی تر از آنچه در ابتدا تصور می شد بالا بمانند. این سناریو دارایی های بدون بازده را کاهش می دهد و دلار آمریکا را در این فرآیند تقویت می کند. به همین دلیل، معامله گران باید داده های دریافتی را در هفته ها و ماه های آینده زیر نظر داشته باشند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

تحلیل فنی قیمت طلا

پس از شکسته شدن زیر سطح حمایت خوشه ای در 1975 دلار، قیمت طلا به عقب نشینی خود سرعت بخشید و در روز پنجشنبه به ضعیف ترین نقطه خود در بیش از یک ماه گذشته سقوط کرد.

در حالی که به نظر می رسد کاهش اخیر یک حرکت اصلاحی در یک روند صعودی میان مدت باشد، اگر خرس ها بتوانند فشار بر بازار را حفظ کنند، چشم انداز می تواند منفی شود.

در صورت عقب نشینی بزرگتر، حمایت اولیه نزدیک به 1920 دلار ظاهر می شود که حد پایین تر کانال در حال افزایش در بازی از سپتامبر سال گذشته است. گاوها نمی‌خواهند قیمت‌ها این کف را زیر پا بگذارند، در غیر این صورت فروشندگان می‌توانند روی 1895 دلار، یعنی 38.2% اصلاح فیب در رالی سپتامبر 2022 و مه 2023، امتحان کنند.

از طرف دیگر، اگر گاوها کنترل قیمت را دوباره به دست بیاورند و جرقه بازگشتی را بزنند، مقاومت فنی در 1975 دلار و به دنبال آن قیمت روانی 2000 دلار قرار می گیرد.

نمودار فنی قیمت طلا

تصویری حاوی تصویر، متن، خط، نمودار شرح به طور خودکار تولید می‌شود

نمودار قیمت طلا با استفاده از TradingView ایجاد شد

منبع