کاهش قیمت‌های آتی نزدک 100 پس از اختلاط درآمدهای اپل، آمازون و گوگل


درآمد، اپل، آمازون، گوگل و نزدک 100 نقطه صحبت:

  • چشم انداز بازار: نزولی نزدک 100 نسبت به صعودی داو فهرست مطالب
  • آمازون و گوگل هر دو نتایج درآمدی متفاوتی را با هر دو شرکت ارائه کردند که کمتر از پیش‌بینی EPS تحلیلگران بود، اگرچه درآمدها ضرری نداشت.
  • اپل که دارای بزرگترین ارزش بازار در جهان بالای 2 تریلیون دلار است، در هر دو خط بالا و پایین از دست رفت. افزایش فشار بر چشم انداز روز جمعه نزدک

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بخش عمده ای از درآمد بخش های فناوری ایالات متحده پس از بسته شدن نیویورک در روز پنجشنبه منتشر شد. به دنبال ناامیدی از درآمدهای نتفلیکس در 19 ژانویه و اجرای ترکیبی متا در روز قبل، ما به سراغ گروه های به اصطلاح FAANG خواهیم رفت. ارزش بازار اپل 2.26 تریلیون دلار است و 11.8 درصد از وزن Nasdaq 100 را تشکیل می دهد. آمازون 1.04 تریلیون دلار و 6.7 درصد است. گوگل (الفبا) 602 میلیارد دلار و 3.9 درصد است. طبیعتاً، با توجه به وزن این بازیگران بزرگ، عملکرد شرکتی آنها وزن قابل توجهی در ثبات روند صعودی دارد که شاهد آن بودیم که در هفته‌های گذشته به شدت افزایش یافته است. اکنون، با عملکرد مختلط آنها در درآمد، ممکن است سؤالات در مورد جریان های بنیادی حامل این اشتیاق مورد توجه قرار گیرد.

توصیه شده توسط John Kicklighter

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

نمودار از معاملات آتی نزدک 100 با حجم (5 دقیقه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

چیزی که قابل توجه در انتشار درآمد بعد از ظهر پنجشنبه بود، عملکرد صعودی قوی آمازون، گوگل و اپل بود. به نظر می رسد که این افزایش از ترکیبی از پیامدهای تصمیم گیری نرخ FOMC در روز قبل ناشی شده است که باعث “اشتهای ریسک” و همچنین حرکتی دلسوزانه به متا (فیسبوک سابق) شد. این شرکت رسانه های اجتماعی EPS را از دست داد (1.75 دلار در مقابل 2.26 دلار پیش بینی شده) اما از درآمد (32.2 میلیارد دلار در مقابل 31.5 میلیارد دلار) شکست خورد و تایید خرید مجدد سهام قابل توجهی را اعلام کرد. افزایش META 23 درصد هزینه را به همراه داشت که به نظر می‌رسید بخش فناورانه تحت محاصره را تقویت کند. با این حال، یک پیشرفت فنی مهم مانند شکاف سهام گوگل به شدت بالاتر و نزدیک شدن به بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه یک حرکت تحریک آمیز بود که یک انحراف گمانه زنی به دیدگاه بازار اضافه می کرد.

نمودار گوگل با حجم و شکاف (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

درآمد اپل احتمالاً بدترین نسبت به انتظارات در بین این سه مورد بود. با توجه به وزنی که این سهم خاص در نزدک 100 دارد، باید همان چیزی باشد که کلان باید بیشترین دقت را قبل و در طول روز جمعه باز کند.

EPS (درآمد هر سهم): 1.88 دلار در مقابل 1.94 دلار مورد انتظار

درآمد: 117.2 میلیارد دلار در مقابل 121.9 میلیارد دلار مورد انتظار

نمودار اپل با حجم (5 دقیقه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای شرکت برتر تجارت الکترونیک آمازون، ترکیب بین خط بالا و پایین، فضای کمی برای شک و تردید برای گاوها و خرس ها فراهم کرد. این شرکت به‌ویژه با توجه به جایگاهش در تقاطع مخارج مصرف‌کننده که تحت تأثیر تورم و پیش‌بینی‌های رشد ضعیف در کنار رونق فناوری قرار دارد، جالب است.

EPS: 0.03 دلار در مقابل 0.17 دلار مورد انتظار

درآمد: 149.2 میلیارد دلار در مقابل 145.6 میلیارد دلار مورد انتظار

نمودار آمازون با حجم (5 دقیقه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

برای تایتان جستجوی گوگل، برداشت در واقع مطابق با پیش‌بینی اجماع تحلیلگران بود. با این حال، این ممکن است با توجه به افزایش قوی در جلسه گذشته و از دست رفتن سود هر سهم کافی نبوده باشد.

EPS: 1.05 دلار در مقابل 1.18 دلار مورد انتظار

درآمد: 76.05 میلیارد دلار در مقابل 76.07 میلیارد دلار مورد انتظار

نمودار گوگل با حجم (5 دقیقه)

image5.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

منبع