کاهش دلار به سمت گزارش مشاغل ایالات متحده


نکات و تجزیه و تحلیل NFP

  • گزارش NFP می تواند نقش مهمی در دستکاری تصمیم جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اعلام نرخ بهره بعدی داشته باشد.
  • داده‌های مشاغل ممکن است به سمت ضربان NFP متمایل شوند.
  • معاملات DXY در نقطه عطف کلیدی به دنبال راهنمایی رو به جلو است.

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

پیشینه اساسی USD

این گزارش آتی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه حاوی اطلاعات کلیدی در مورد وضعیت بازار کار ایالات متحده و همچنین تصمیم آینده فدرال رزرو برای نرخ بهره در اواخر این ماه است. در حال حاضر، بازارهای پولی قیمت گذاری می کنند 70% پس از آن که سخنرانان فدرال رزرو دیروز منتظر ماندن و دیدن روایت بودند، فرصتی برای افزایش نرخ بهره وجود دارد. انتشار قوی NFP می تواند سبد خرید اپل را ناراحت کند و انتظارات بازار خنثی تر را به میز بازگرداند.

ضمنی FED صندوق های آتی

image1.png

منبع: Refinitiv

برآوردها حاکی از آن است که به ترتیب آمارهای NFP و بیکاری اندکی ضعیف تر هستند، اما به هیچ وجه نشان دهنده تضعیف بازار کار نیست. افزایش کوچک پیش‌بینی‌شده برای دور کردن محیط بسیار انعطاف‌پذیر کافی نیست. همچنین بر معیار میانگین درآمد که به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، اما عامل اصلی افزایش پس‌زمینه تورم در ایالات متحده است، تمرکز خواهد شد – با توجه به اینکه اقتصاد عمدتاً مبتنی بر خدمات است.

دانش تجارت پایه

مبانی کلان

توصیه شده توسط وارن ونکتاس

تقویم اقتصادی USD (GMT +02:00)

image2.png

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

همانطور که گفته شد، سایر شاخص های مهم پیشرو از جمله تغییر اشتغال ADP و انتشار PMI تولید ISM باید در نظر گرفته شوند. اگرچه رقم ADP نشانه قابل اعتمادی برای NFP های اخیر نبوده است، اما همچنان یک ورودی حیاتی برای تحلیلگران بازار است. اگر از ضربان ADP به عنوان پیشروی برای NFP استفاده کنیم، ممکن است دوباره شاهد فراتر رفتن اعداد NFP واقعی از پیش بینی ها باشیم. علاوه بر این، ادعاهای قوی بیکاری لفاظی صعودی برای دلار را تکمیل کرده است و در حالی که برآوردهای نادرست PMI را تولید می کند، میزان اشتغال در بخش تولید به بالاترین سطح خود از آگوست 2022 رسیده است. در حال حاضر، به نظر می رسد بازارها این ارقام را رد کرده و دلار را پشت سر گذاشته است. اما فردا سوگیری جهتی کوتاه مدت برای DXY مشخص خواهد شد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

واکنش بازار آینده (دلار آمریکا)

<170 هزار 170 هزار تا 210 هزار > 210 هزار
دلار نزولی دلار خنثی دلار صعودی

تجزیه و تحلیل فنی

نمودار هفتگی شاخص دلار آمریکا

image3.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار هفتگی DXY بالا دارای عملکرد قیمت است که منطقه مقاومت خط روند بلندمدت (سیاه) را آزمایش می کند. بسته شدن شمع این هفته برای سوگیری جهت‌گیری کوتاه‌مدت در مورد اینکه آیا دلار می‌تواند روند نزولی را کاهش دهد و به سمت بالاتر حرکت کند، بسیار مهم خواهد بود. 105.00 دسته روانی

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

image4.png

نمودار تهیه شده توسط وارن ونکتاس، IG

نمودار روزانه نشان می‌دهد که این شاخص با توجه به شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطوح بیش‌خرید نزدیک می‌شود و ممکن است حاکی از کاهش ارزش دلار باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از متغیرهای اساسی در گزارش NFP به اوج خود می رسند تا هفته معاملاتی را به پایان برسانند.

سطوح مقاومت:

  • 105.00
  • 104.00/مقاومت خط روند

سطوح پشتیبانی:

با وارنون توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید:@WVenketas

منبع