کاهش تورم منطقه یورو به پایین ترین حد فوریه 2022، پیشنهاد یورو/دلار آمریکا


نکات کلیدی فلش تورم هسته ای منطقه یورو:

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

تخمین زده می شود که نرخ تورم اصلی در منطقه یورو در ماه می به 5.3 درصد کاهش یافته است، نسبت به چاپ ماه گذشته 5.6 درصد. شاخص CPI اصلی که به استثنای قیمت انرژی، غذا، الکل و تنباکو است 0.3 درصد کاهش یافت و پایین‌ترین میزان خود از ژانویه را به ثبت رساند که قطعاً توسط بانک مرکزی اروپا مثبت تلقی می‌شود.

تصویر صفحه‌نمایش توضیحات تلفن به‌طور خودکار با اطمینان کم تولید می‌شود

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

انتظار می‌رود نرخ تورم سالانه در ماه مه 2023 به 6.1 درصد برسد که در مقایسه با 7.0 درصد در آوریل، بر اساس برآورد فوری Eurostat، اداره آمار اتحادیه اروپا، کاهش یافته است. این کمترین چاپ از فوریه 2022 است و کاهش قیمت مواد غذایی به ویژه برای مصرف کنندگان بانک مرکزی اروپا و منطقه یورو رضایت بخش خواهد بود. تجزیه مولفه ها نشان داد که این کاهش عمدتاً ناشی از کاهش 1.7 درصدی قیمت انرژی است که پس از افزایش 2.4 درصدی در آوریل انجام شده است. علاوه بر این، فشار هزینه‌ها برای غذا، الکل و تنباکو (12.5 درصد در مقابل 13.5 درصد)، کالاهای صنعتی غیر انرژی (5.8 درصد در مقابل 6.2 درصد)، و خدمات (5.0 درصد در مقابل 5.2 درصد) کاهش یافته است. علاوه بر این، نرخ تورم اصلی، بدون احتساب انرژی، غذا، الکل و تنباکو نیز بیش از پیش‌بینی کاهش یافت و به 5.3 درصد رسید.

image2.png

در همین حال، بازار کار همچنان قوی است و نرخ بیکاری به 6.5٪ مطابق با پیش بینی ها رسیده است. تعداد بیکاران با کاهش 33 هزار نفری نسبت به ماه قبل به 11 میلیون و 880 هزار نفر رسید که پایین‌ترین سطح از زمان شروع رکوردهای مشابه در سال 1995 است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله EUR/USD

پیامدها برای حرکت رو به جلو بانک مرکزی اروپا

با توجه به پیشینه اقتصادی کشورهای مختلف در منطقه یورو، کار بانک مرکزی اروپا همچنان دشوار است. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) اخیراً لفاظی عمدتاً جنگ طلبانه را اتخاذ کرده اند و سیاستگذار لوئیس دی گیندوس مجدداً تأکید می کند که داده های اخیر تورم مثبت است اما فاصله زیادی با هدف بانک مرکزی دارد.

تورمی که دو گیندوس به آن اشاره می کند چاپ امروزی نیست، بلکه داده های تورم دیروز فرانسه و آلمان است. تورم ایتالیا بالاتر رفت، اما چاپ های فرانسوی و آلمانی کاهش قابل توجهی را نشان دادند و PPI MoM فرانسه در -5.1٪ بود. در نهایت ممکن است اثرات افزایش نرخ را ببینیم زیرا به نظر می رسد “اثر تاخیر” روند خود را طی کرده است.

هنوز بعید است که با ورود به یک دوره کلیدی تابستانی، این داده ها بانک مرکزی اروپا را در جبهه افزایش نرخ بهره تحت تاثیر قرار دهد. تورم خدمات در منطقه یورو ثابت مانده است و با توجه به اینکه انتظار می رود گردشگری در ماه های تابستان به اوج خود برسد، این می تواند خطری صعودی برای تورم داشته باشد و ممکن است ارزش نظارت داشته باشد. اما یک نکته مثبت، کاهش شدید قیمت انرژی است که انتظار می رود با شروع هوای گرم در سراسر اروپا ادامه یابد. در مجموع، بانک مرکزی اروپا در حال حرکت به سمت جلو است که نشان می دهد پیش بینی در محیط کلان فعلی در سطح جهانی چقدر سخت شده است.

واکنش بازار

یورو دلار نمودار روزانه

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار با اطمینان متوسط ​​تولید می‌شود

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه EURUSD شاهد یک جهش 20 پیپ بالاتر به سمت دسته 1.0700 بود. تصویر بلندمدت EURUSD در حال حاضر کمی نامشخص است زیرا ما در اطراف یک منطقه پشتیبانی کلیدی درست زیر دسته 1.0700 حرکت می کنیم. شمع چکشی سه‌شنبه‌ها منطقه حمایتی را به سمت بهبودی صعودی برای EURUSD نشان می‌دهد که محقق نشد. هنوز نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد EURUSD می‌تواند جهش داشته باشد، زیرا هنوز شاهد بسته شدن شمع روزانه در زیر ناحیه پشتیبانی (بلوک صورتی در نمودار) نیستیم. RSI همچنین در قلمرو فروش بیش از حد خود بازگشته است که بدون شک نسبت به سطوح فعلی قیمت محتاط خواهد بود.

سطوح کلیدی که باید به آنها توجه داشت:

سطوح مقاومت:

  • 1.0700
  • 1.0750
  • 1.0810 (MA 100 روزه)

سطوح پشتیبانی:

  • 1.0635
  • 1.0575
  • 1.0500 (سطح روانی)

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع