کاهش تورم باعث تقویت خانه سازان می شود زیرا معامله گران در شرط بندی های BoE تجدید نظر می کنند


اخبار و تحلیل FTSE

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید فرصت‌ها در Q3 کجاست

سازندگان خانه به داده های تورم در بریتانیا بهتر از حد انتظار پاسخ می دهند

حرکت دلگرم‌کننده دیروز در کاهش نرخ تورم مرکزی، یک نفس راحت برای شهروندان بریتانیایی پس از مبارزه برای تحت کنترل درآوردن فشارهای قیمتی گسترده‌تر به وجود آورد. چاپ اصلی CPI 6.9٪ در مقایسه با رقم مورد انتظار 7.1٪ نشان دهنده یک پیروزی کوچک در طرح بزرگتر چیزها است، اما نشان می دهد که تورم در جهت درستی است.

خانه‌سازان یکی از ذینفعان اصلی چاپ تورم ملایم‌تر بودند، زیرا خرمالو و توسعه بارت بهبود قابل‌توجهی را در قیمت سهام مربوطه خود تجربه کردند. خریداران بالقوه پس از مشاهده نرخ بالای 6 درصد وام مسکن، قبل از تعهد به تامین مالی بلندمدت باید دو بار فکر کنند. افزایش این روحیه باعث می شود که بخش املاک و مستغلات نسبت به سایر شرکت های بزرگ بریتانیا عملکرد بهتری داشته باشد، به غیر از بخش مواد که شاهد پیشرفت های اندکی هستند.

عملکرد بخش FTSE (17-20 ژوئیه)

image1.png

منبع: Refinitiv data تهیه شده توسط ریچارد اسنو

بازیابی FTSE بر دو مانع بزرگ در جانشینی سریع غلبه می کند

دیروز، FTSE حدود 1.8 درصد افزایش یافت تا نه تنها بالاتر از مقاومت خط روند بلندمدت بلکه بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه بسته شود. 200 SMA تا حد زیادی به عنوان یک شاخص از روند بلندمدت در نظر گرفته می شود – که اکنون که قیمت ها به حرکت صعودی ادامه داده اند، برای صعودهای FTSE نوید خوبی است.

مقاومت فوری به 7640 می رسد، سطحی که در زمان نگارش این مقاله آزمایش می شود و به دنبال آن سطح 7710 که قیمت ها را در ژانویه و می سال جاری حمایت می کرد، قرار گرفت.

نمودار روزانه FTSE 100

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

اصول اولیه جوش ها را بیابید

شرط‌های افزایش نرخ معکوس بازارها

بعد از با افزایش غیرمنتظره 50 واحد پایه بانک انگلستان در ژوئن، بازارها تا حد زیادی به احتمال 50 واحد در ثانیه افزایش قیمت داشتند، به ویژه پس از اینکه میانگین درآمد ژوئن 7.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. از زمان چاپ دیروز اصلی CPI، تصویر اساساً معکوس شده است و اکنون بازار پیش‌بینی می‌کند در آگوست با احتمال حدود 70 درصد، 25 bps افزایش کمتری داشته باشد. پیش از این، شانس های خوش بینانه افزایش نرخ بهره از پوند استرلینگ حمایت می کرد که بر شاخص تاثیر گذاشت. با شانس افزایش نرخ و کاهش پوند، FTSE با استقبال خوبی روبرو شد.

بانک مرکزی انگلستان (BoE) احتمال افزایش نرخ بهره بر اساس بازار

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع