کاهش ارزش دلار با روندهای ریسک همسو می شود، اما نرخ ها و پیش بینی های رکود چطور؟


S&P 500، Dollar، VIX Index، ISM، Employment و USDJPY نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 141.50; نزولی طلا زیر 1680
  • ریسک اشتها با افزایش چشمگیر 3.1 درصدی سه شنبه از S&P 500 به روند ماه جدید ادامه داد.
  • مبانی در تضاد جدی با پیشرفت بازار باقی می‌ماند و احتمالاً زمان زیادی است که هزینه سوداگرانه به واقعیت برسد.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

S&P 500 افزایش ریسک قابل توجهی را به همراه دارد و USDJPY مسائل را برجسته می کند

اعداد و ارقام دشوار است. تا کنون در این هفته – که اتفاقاً شروع ماه و سه ماهه نیز می باشد – دارایی های متمایل به ریسک از هزینه جدی برخوردار بوده اند. برای کسانی که تنها یک سوگیری طولانی مدت دارند و فقط منتظر سرنخ اشتهای ریسک هستند، افزایش قیمت بیش از حد کافی است. در مورد کسانی که شکاک ترند بدون تعهد جهت دار (مثل من)، این تجمع با شک و تردید جدی پوشانده شده است. بین هنجارهای فصلی برای نوسانات و مشارکت همراه با پس‌زمینه بنیادی نامطلوب، به نظر می‌رسد که روند صعودی حفظ شود. در این بین، شیدایی شدید و گسترده است. برای S&P 500 که من آن را معیاری «ناقص اما نشان‌دهنده» روند ریسک می‌دانم، رالی 3.1 درصدی روز سه‌شنبه به‌عنوان بزرگ‌ترین رشد جلسه از 18 می 2020 به ثبت رسید. هنگامی که با رالی روز دوشنبه جفت شد، پیشرفت دو روزه به یک نرخ باورنکردنی رسید. 5.7 درصد برای بزرگترین افزایش 48 ساعته از 7 آوریل 2020. و این تنها معیار احساسی برای افزایش نبود. شور و شوق با اندازه گیری ثابت انتقال بسیار گسترده شد. با این حال، ما هنوز در مراحل اولیه بهبودی عمیق هستیم.

نمودار S&P 500 با حجم، SMA 20 روزه و ROC 2 روزه (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

با نگاهی بیشتر به آینده، من معتقدم که حفظ افزایش علاقه صعودی بدون پس‌زمینه اساسی ملموس‌تر می‌تواند دشوار باشد. در جلسات افتتاحیه این هفته، خوش بینی شرکت کنندگان بزرگتر بازار چندان مورد حمایت قرار نگرفت. به یاد داشته باشید، بازار به طور مستقیم نشان دهنده درک گاهی اوقات اساسی از تاجر خرده فروشی نیست. اکثریت سرمایه ای که از طریق سیستم جریان می یابد توسط گروه هایی مانند بانک های مرکزی، بانک های تجاری بزرگ و صندوق هایی که تمایل به پیروی از اصول سنتی تری دارند، کنترل می شود. تعداد بسیار کمی از تقویم و سرفصل‌ها وجود دارد که آن جمعیت را به سمت اقتدار اخلاقی در مسیر بازار سوق دهد. در واقع، به نظر می رسد این نوسان با هشدارهای مربوط به رکود، فعالیت تهاجمی تر بانک مرکزی و حتی نگرانی های مربوط به ثبات مالی در تضاد باشد. باید هوشیار ماند و راه های بسیاری وجود دارد که بتوان آن فشار وجودی را دنبال کرد. USDJPY شاید نشان‌دهنده‌ترین معیار برای هر افت و خیز در اطمینان نباشد، اما ریسک‌ها به ویژه در این جفت ارز بالا هستند. تفاوت نرخ بهره و نابرابری رشد به نفع دیدگاه صعودی است در حالی که همبستگی با “ریسک” برای بحث باز است. با این حال، مقامات ژاپنی اساسا متعهد به مبارزه با فشار بر 145 در خطر اعتبار آنها هستند. در حال حاضر، دامنه این جفت ها بسیار کم است، اما این احتمالاً یک خطر شکست برای آینده قابل پیش بینی است.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

نمودار USDJPY با SMA 20 روزه و محدوده تاریخی 6 روزه (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

RBA، RBNZ و گمانه زنی نرخ فدرال رزرو با اقتصاد برای حمایت

در حالی که تمرکز اصلی من بر “شرایط” اطراف بازار (مشارکت، نوسانات، سوگیری احساسات، و غیره) است، نمی توان اهمیت روندهای اساسی را انکار کرد که می توانند توده ها را تحریک کنند. چند موضوع وجود دارد که باید تمرکز ما را حفظ کند. به نظر می رسد حدس و گمان نرخ بهره چنین موردی است. بانک مرکزی استرالیا (RBA) صبح روز سه شنبه اعلام کرد که نرخ پایه خود را تنها با 25 واحد پایه (bp) افزایش داده و به 2.60 درصد رسانده است. واکنش بازار از ASX 200 می‌تواند به صعود عمومی در احساسات جهانی مرتبط باشد، اما کسادی دلار استرالیا می‌تواند تصویر پیش‌بینی نرخ نسبی را نشان دهد. آیا زمانی که فدرال رزرو از آن پیشی می گیرد، این ارز همچنان یک «ارز حمل و نقل» برتر است؟ در همین حال، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) معیار خود را 50 bp – همانطور که انتظار می‌رفت – به 3.50 درصد افزایش داده است. واکنش کیوی قوی ترین بود… در برابر دلار استرالیا. اینها نقاط عطف مهمی هستند، اما چیزی بیش از کاهش نقش دو ارزی که تا حد زیادی به دلیل نرخ بازدهی بالاتر، در میان بزرگترین ارزها مشارکت داشته اند، انجام نمی دهند.

نمودار سیاست های نسبی پولی بانک های مرکزی بزرگ (ماهانه)

image3.png

نمودار ایجاد شده توسط John Kicklighter با داده های ISM

انتظارات نرخ نسبی موضوعی است که من به دنبال حرکت رو به جلو برای آن ادامه خواهم داد. این در مورد پیش بینی فدرال رزرو نیز صادق است که در آن معاملات آتی در حال حاضر با احتمال 67 درصد افزایش 75 واحدی دیگر در ماه آینده قیمت گذاری می شود. در این میان، پتانسیل رشد نیز ممکن است نقش بزرگتری برای جمعیت کلان آگاه تر داشته باشد. در این جلسه گذشته، ما در حال هضم برخی از داده های نگران کننده نیروی کار ایالات متحده بودیم. ارقام فرصت های شغلی JOLTs در ماه اوت به طور چشمگیری از 11.17 میلیون نقش به 10.05 میلیون کاهش یافت. این نقطه داده توجه جدی را در مورد ادعاهای اولیه بیکاری در روز چهارشنبه و جزء اشتغال گزارش بخش خدمات ISM (که تقریباً سه چهارم تولید و اشتغال ایالات متحده را پوشش می دهد) ایجاد می کند.

نمودار فرصت‌های شغلی ایالات متحده و کل خروج از JOLTs (ماهانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پایگاه داده اقتصادی فدرال رزرو سنت لوئیس با داده های BLS ایالات متحده

ریسک رویداد برتر برای تجارت چهارشنبه و چرا دلار در چهارراه موضوعی قرار می گیرد

اگر دیدگاه «فضیلت به شتاب» در مورد احساسات رو به جلو را کنار بگذاریم، معتقدم برخی از خطرات جدی در اطراف مبانی وجود دارد که به بدترین حالت فرو می‌روند. با کنار گذاشتن حدس و گمان نرخ بهره برای لحظه ای، سلامت اقتصادی یک موضوع کلیدی در جلسه چهارشنبه است. گزارش فعالیت بخش خدمات ایالات متحده از سوی ISM اهمیت خاصی دارد، اما تنها مورد توجه نیست. در پی ارقام JOLTs، جزء اشتغال این نظرسنجی و همچنین گزارش حقوق و دستمزد خصوصی ADP برای سپتامبر پیامدهای جدی دارند. شروع به دست آوردن کشش جدی در هر رشته از داده های ضعیف که نشان می دهد که به NFP های جمعه تغذیه می شود، برای ترس دشوار نیست. با توجه به ریسک جهانی تر، صندوق بین المللی پول قرار است پیش از پیش بینی هایی که احتمالاً هفته آینده انجام می شود، میزبان یک بحث زنده در مورد فصل های WEO در مورد شرایط اقتصاد جهانی پیرامون تورم و سیاست های آب و هوایی باشد. مراقب هشدارهای ظریف در مورد خطرات رکود باشید.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای 24 ساعت آینده

image5.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

وقتی صحبت از محرک اساسی اصلی در پشت سیستم مالی می شود، به نظر می رسد هیچ معیاری بهتر از دلار آمریکا برای تشخیص برتری وجود ندارد. گرین‌بک به‌طور محکم در تقاطع موضوعات کلیدی متحرک بازار پیش‌بینی نرخ نسبی، پتانسیل اقتصادی نسبی و احساسات عمومی قرار دارد. برای حدس و گمان نرخ بهره، فدرال رزرو در مقایسه با سایر همتایان اصلی خود همچنان در صدر جدول برای سطوح پایان سال و اوج نهایی قرار دارد. من نسبت به توانایی ایالات متحده برای جلوگیری از رکود در حال حرکت مشکوک هستم، اما تاکنون به نظر می رسد که سرمایه گذاران بین المللی با درجاتی از احترام به آن برخورد می کنند، زیرا بدبینی دیدگاه های رشد را برای امثال بریتانیای آن زمان کاهش می دهد. این کمی بحث برانگیزتر است. با این حال، پای نفوذ اساسی که به نظر می رسد در حال حاضر نوسانات بیشتری داشته باشد، وضعیت پناهگاه امن ارز است. لغزش از VIX (همبستگی معکوس با S&P 500) یک همبستگی خارق‌العاده 20 روزه و 60 روزه را بین این ارز ثبت کرده است. این تأثیرات می‌توانند از نظر تأثیر و همسویی بالا تغییر کنند، اما دلار را به معیاری مفید برای ناظر بنیادی تبدیل می‌کند.

نمودار شاخص دلار DXY با SMA 100 روزه با همبستگی VIX و 20، 60 روزه همبستگی (روزانه)

image6.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع