کاهش ارزش دلار استرالیا پس از CPI; بعدی برای AUD/USD چیست؟


AUD/USD، دلار استرالیا – اقدام قیمت:

  • استرالیا تورم نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافت اما کمتر از حد انتظار کاهش یافت.
  • فشارهای مداوم قیمت، در را برای سفت شدن بیشتر RBA باز می کند.
  • بعدی برای چه AUD/USD?

پیشنهاد مانیش جرادی

نحوه معامله AUD/USD

دلار استرالیا پس از انتشار داده‌ها نشان داد که فشارهای قیمتی استرالیا به طور سرسختانه بالاست و احتمال انقباض بیشتر توسط بانک مرکزی استرالیا را زنده نگه می‌دارد، ضررهای اولیه را در برابر دلار آمریکا جبران کرد.

شاخص CPI استرالیا در سه ماهه ژانویه تا مارس به 7 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، در مقابل 6.9 درصد که از 7.8 درصد در سه ماهه قبل انتظار می رفت و بسیار بالاتر از باند هدف بانک مرکزی 2 تا 3 درصد بود. CPI در سه ماهه 1.4% در مقابل 1.3% انتظار افزایش یافت که نسبت به 1.9% در سه ماهه قبل کاهش داشت. میانگین کاهش یافته از 1.4 درصد در مقابل 1.7 درصد قبلی به 1.2 درصد در سه ماهه کاهش یافت. کاهش آهسته تورم به سمت هدف RBA نشان می دهد که ممکن است برای پایان دادن به چرخه انقباض زود باشد. بازار اکنون با نرخ نقدی RBA در ماه آگوست 3.81% (در مقایسه با 3.6% اکنون) قیمت گذاری می کند که از 3.72% درست قبل از داده های CPI افزایش یافته است.

تورم استرالیا و شاخص شگفتی اقتصادی

image1.png

منبع اطلاعات: بلومبرگ; نمودار تهیه شده در اکسل

RBA در نشست خود در اوایل ماه جاری، نرخ بهره را بدون تغییر گذاشت و گفت که زمان بیشتری برای ارزیابی سرریز افزایش نرخ های قبلی در اقتصاد گسترده تر می خواهد، اما در را برای انقباض بیشتر باز گذاشته است. در صورتجلسه نشست 4 آوریل RBA آمده است: «این مهم بود که مشخص شود که سیاست پولی ممکن است نیاز به تشدید در جلسات بعدی داشته باشد.

این صورتجلسات نشان داد که اعضای هیئت مدیره به دلیل «بسیار بالا ماندن تورم و بازار کار بسیار فشرده»، افزایش ۲۵ واحدی دیگر را بررسی کردند. این هیئت همچنین پیش از توقف افزایش نرخ بهره، افزایش سریع‌تر از حد انتظار در رشد جمعیت و افزایش دستمزد را در نظر گرفت.

نمودار 5 دقیقه ای AUD/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

همانطور که شاخص غافلگیری اقتصادی نشان می دهد، داده های کلان استرالیا در هفته های اخیر ضعیف شده است. بازار کار با نرخ بیکاری در پایین ترین حد پنج دهه اخیر تنگ بوده است، اما نشانه هایی از اعتدال در بازار کار در حال ظهور است. تحولات خارج از کشور (شامل ریسک های رکود در ایالات متحده و انقباض بازار اعتبار در نتیجه استرس در بخش بانکی) خطر نزولی را برای چشم انداز افزایش می دهد.

نمودار روزانه AUD/USD

image3.png

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

نکته مثبت این است که داده‌های کلان چین در هفته‌های اخیر انتظارات را شکست داده است و تحلیلگران را بر آن داشته تا دورنمای دومین اقتصاد بزرگ جهان را برای سال 2023 ارتقا دهند. چشم انداز در مجموع، از دیدگاه کلان، مگر اینکه ریسک پذیری کاهش یابد، به نظر می رسد در حال حاضر همه چیز برای AUD/USD به طور مساوی متعادل است.

در نمودارهای فنی، AUD/USD اخیراً در محدوده باریکی قرار گرفته است، با نزولی که در پایین‌ترین حد مارس 0.6550 مشخص شده است، در حالی که سطح بالا تحت سقف سختی در اطراف میانگین متحرک 89 روزه قرار دارد، تقریباً همزمان با اوایل آوریل. بالاترین 0.6795. در جهت نزولی، پشتیبانی فوری روی 0.6625 است. AUD/USD باید از لبه بالایی محدوده عبور کند تا چشم انداز سازنده شود.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع