کاهش ارزش دلار استرالیا بر داده های نرم چین آیا AUD/USD محدوده آزمایشی پایین خواهد آمد؟


دلار استرالیا، اقتصاد چین، AUD/USD، PBOC، RBA، CGB – نکات صحبت

  • را دلار استرالیا پس از داده‌های ضعیف چین، برخی از سودهای یک شبه را کاهش داد
  • تولید صنعتی و خرده‌فروشی و فعالیت سرمایه‌گذاری کاهش یافت
  • دقیقه RBA افزایشی را نشان داد یا تغییری در نظر گرفته نشد. پایین تر AUD/USD?

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

دلار استرالیا به دلیل تردیدها در مورد بهبود اقتصادی چین پس از اینکه آمارها نشان داد که فعالیت کند شده است، کاهش یافت.

داده‌های چین امروز نشان داد که تولید صنعتی به 5.6 درصد سالانه تا پایان آوریل رسیده است در حالی که پیش‌بینی 10.9 درصد و چاپ مارس 3.9 درصد بوده است.

خرده فروشی در مدت مشابه به جای 21.9 درصد پیش بینی شده و 10.6 درصد قبلی، 18.4 درصد بوده است. سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت خارج از روستا و سرمایه‌گذاری دارایی نیز به ترتیب 4.7% و -6.2% برآوردها را از دست داده است.

اعداد امروز بر اساس داده‌های تورم ملایم در هفته گذشته و بانک خلق چین (PBOC) نرخ تسهیلات وام میان‌مدت یک ساله (MLF) را بدون تغییر در روز گذشته در 2.75 درصد قرار داده است. اگرچه آنها 25 میلیارد یوان نقدینگی اضافه کردند.

بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت چین (CGB) همچنان نزدیک به 2.7 درصد معامله می شود، سطحی که در نوامبر سال گذشته قبل از برداشته شدن محدودیت های کووید-19 در آن بود.

AUD.USD یک شبه 68 سنت را پس از تضعیف دلار آمریکا پس گرفت، اما با افزایش نگرانی ها در مورد مقصد شماره یک صادرات استرالیا، مقداری از آن را کاهش داد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله AUD/USD

پیش از داده‌های چین، صورتجلسه RBA نشان داد که تصمیم برای افزایش نرخ‌ها در نشست ماه مه کاملاً متعادل بود و اظهار داشت: «اعضا دو گزینه را مورد بحث قرار دادند: بدون تغییر نگه داشتن نرخ نقدی یا افزایش نرخ نقدی به میزان 25 واحد پایه.»

مورد بدون تغییر نگه داشتن نرخ ها بیشتر بر اساس کاهش اخیر تورم بود. CPI تا پایان مارس 7.0 درصد سال به سال بود که از 7.8 درصد در پایان دسامبر کاهش داشت.

در استدلال برای صعود، اشاره شد که اگرچه به نظر می رسد فشارهای قیمتی در حال کاهش است، هر گونه شتاب مجدد در تورم، دوره ای را که CPI بالاتر از باند هدف 2-3٪ باقی می ماند، افزایش می دهد. پیش بینی های فعلی بانک این هدف را در اواسط سال 2025 نشان می دهد.

داده‌های مشاغل استرالیا روز پنجشنبه منتشر خواهد شد و نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کند که نرخ بیکاری بدون تغییر در 50 سال گذشته یعنی 3.5 درصد باقی بماند.

AUD/USD TECHNICAL Analysis

AUD/USD به مدت 12 هفته پس از شکست کاذب به سمت بالا در هفته گذشته، در محدوده 0.6565 – 0.6818 قرار داشته است.

یک شکست کاذب با حرکت قیمت به خارج از محدوده اخیر قبل از بسته شدن مجدد جلسه در داخل آن مشخص می شود.

منطقه 0.6785 – 0.6820 ممکن است یک منطقه مقاومت با چندین قله قبلی در آن منطقه ایجاد کند. در جهت نزولی، حمایت ممکن است در پایین ترین سطح قبلی یعنی 0.6636، 0.6574، 0.6565 و 0.6548 قرار گیرد.

میانگین متحرک ساده 10، 21، 34، 55، 100، 200 و 260 روزه (SMA) همگی در 0.6685 و 0.6788 قرار دارند. این خوشه بندی از SMA ها می تواند نشان دهد که یک محیط تجارت دامنه ممکن است در حال حاضر ادامه داشته باشد.

یک شکست قطعی در بالا یا پایین این SMAها ممکن است شاهد ایجاد حرکت در آن جهت در یک شکست احتمالی نوسان باشد.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع