کاتالیزور GBP Bulls Eye Fresh با داده های استخدامی انگلستان


GBP نکات کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: اخبار فوری GBP: رشد اقتصاد بریتانیا 0.1٪ در سه ماهه اول سال 2023، پیشنهاد GBP/USD

نشست BoE و تأثیر تولید ناخالص داخلی بریتانیا

سقوط پوند پس از نشست پنج‌شنبه‌ای BoE ادامه یافت و در روز جمعه با کاهش GBPUSD به زیر سطح روان‌شناختی 1.2500 و در زمان نوشتن 1.2460 معامله شد. فروش GBPUSD بیشتر به دلار مربوط می شود تا پوند که با سودهای استرلینگ در برابر یورو مشهود است.

نشست بانک مرکزی انگلستان (BoE) نکات جالبی را ارائه داد که مهمترین آنها ارتقای پیش بینی های رشد بانک مرکزی بود. بانک مواضع اخیر خود را با راهنمایی‌های رو به جلو مبهم حفظ کرد و این خط مشی را دنبال کرد که اگر تورم نشانه‌های بیشتری از «تداوم» نشان دهد، ممکن است افزایش‌های بیشتری رخ دهد. با نگاهی دقیق تر به پیش بینی بانک مرکزی و بانک مرکزی انتظار دارد که تورم در 24 ماه آینده بسیار کمتر از هدف خود کاهش یابد. هزینه های انرژی در اینجا به عنوان یک عامل اصلی در نظر گرفته می شود و به اندازه کافی جالب است که پیش بینی ها نیازی به افزایش بیشتر نرخ بهره ندارند، با نرخ فعلی 4.5٪ به اندازه کافی محدود کننده دیده می شود. با این حال، مانند بسیاری از بانک های مرکزی، BoE در حال حرکت در قلمروی نامشخص است. فروش کابل پس از افزایش نرخ بیشتر به دلیل افزایش قدرت دلار بود تا ضعف پوند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

صبح جمعه داده‌های تولید ناخالص داخلی بریتانیا را به ارمغان آورد و با همه حساب‌ها، سطح تصویر زیبایی را با رشد تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول در 0.1 درصد نشان می‌دهد. با این حال، پس از بررسی دقیق تر، رکود فوریه و انقباض مارس نوید خوبی برای سه ماهه دوم نیست. نظرات ONS نشان می دهد که انقباض ماه مارس به دلیل آب و هوای نامناسب یکباره اتفاق افتاده است زیرا خرده فروشی نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

image1.png

منبع: ONS

به همان اندازه که فعالان بازار و مفسران ممکن است همزمان با شروع فیلتر کردن داده‌های تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم، به دقت زیر نظر داشته باشند، تولید ناخالص داخلی تأثیر کمی بر مسیر آینده BoE خواهد داشت. بانک مرکزی بدون شک تمام تمرکز خود را بر تورم بریتانیا و چگونگی شکل گیری آن در بقیه سه ماهه دوم خواهد داشت.

به دنبال هفته آینده

نگاه به هفته پیش رو و خطر بالقوه برای پوند در حال حرکت رو به جلو اشتغال در بریتانیا و به ویژه داده های دستمزد تمرکز خواهد بود. بانک مرکزی انگلیس (BoE) این هفته به صراحت اعلام کرد که دو مجموعه از داده های مربوط به دستمزد و تورم، مسیری را که بانک مرکزی در ماه ژوئن اتخاذ می کند تعیین می کند. با توجه به اینکه دو سیاستگذار در حال حاضر به تعلیق افزایش نرخ ها رأی داده اند (Dhingra و Tenreyro) و رشد دستمزد احتمالاً کلید خواهد خورد. اخیراً نشانه‌هایی از نظرسنجی تجاری BoE مبنی بر تعدیل احتمالی در این زمینه وجود دارد، اما بیایید ببینیم خواندن سه‌شنبه‌ها چیست. غافلگیری صعودی در رشد دستمزدها می تواند احتمال افزایش نرخ را با افزایش قیمت پوند افزایش دهد، در حالی که کاهش ممکن است علت انتظار شرکت کنندگان در بازار را تقویت کند که انتظار توقف توسط BoE در ژوئن را دارند.

با افزایش عدم اطمینان پیرامون سقف بدهی ایالات متحده که بر روحیه کلی تأثیر می گذارد، احساسات عمومی بازار همچنان شکننده است. این ممکن است تاثیر مستقیمی بر پوند نداشته باشد، اما GBPUSD ممکن است از منظر USD با چالش هایی روبرو شود. با کمال تعجب، وضعیت نکول بدهی ایالات متحده اخیراً از دلار حمایت کرده است، زیرا بازارها به دنبال پناهگاهی برای پناهگاه ها هستند و ین نیز اخیراً سود می برد. این امر خطر نزولی را برای GBPUSD به همراه دارد، زیرا هرگونه تحولی در مورد نکول ایالات متحده یا افزایش ترس از رکود در سراسر بازارها احساس می شود.

دانش تجارت پایه

تحلیل بنیادی فارکس

پیشنهاد شده توسط زین وودا

تقویم اقتصادی انگلستان برای هفته پیش رو

پس از دو هفته پرخطر رویداد، تقویم اقتصادی بریتانیا قرار است از یک هفته ضعیف برخوردار شود. در طول هفته، تنها دو انتشار داده با رتبه “بالا” وجود دارد، در حالی که ما چهار انتشار داده با رتبه “متوسط” نیز داریم.

در اینجا دو رویداد با رتبه بالا برای هفته پیش رو در تقویم اقتصادی منطقه یورو آمده است:

  • در روز سه‌شنبه، 12 مه، داده‌های تغییر استخدام برای فوریه را داریم که ساعت 06:00 به وقت گرینویچ است.
  • در روز سه‌شنبه، 12 می، نرخ بیکاری ماه مارس را نیز در ساعت 06:00 GMT داریم.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

افکار نهایی و چشم انداز فنی GBPUSD

به نظر می رسد قیمت گاوهای GBP بر اساس فروش روز پنجشنبه تمام شده است. روز جمعه شاهد بازگشت مقداری فشار خرید با ورود RSI به محدوده خرید بیش از حد بود. با این حال، محرک بزرگ این حرکت به طور قابل توجهی به دلیل افزایش مجدد شاخص دلار و تقاضای پناهگاه بود.

با توجه به اعلام مثبت BoE و احتمال افزایش بیشتر نرخ، GBPUSD نتوانست از ناحیه مقاومت کلیدی در اطراف ناحیه 1.2660 بشکند. این احتمال وجود دارد که در هفته پیش رو شاهد معامله دامنه GBPUSD بین ناحیه پشتیبانی 1.2450 و بالاترین سطح اخیر در حدود 1.2670 باشیم. GBPUSD بدون شمع روزانه صعودی باقی می ماند.

سطوح کلیدی که باید مراقب آنها بود

سطوح مقاومت:

سطوح پشتیبانی کلیدی:

  • 1.2450
  • 1.2360 (MA 50 روزه)
  • 1.2250 (MA 100 روزه)

نمودار GBPUSD D، 12 مه 2022

image3.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع