چگونه دارایی‌های ریسک و دلار آمریکا پیش از FOMC رشد می‌کنند؟


USD، S&P 500 Pre-FOMC Analysis

• سهام آمریکا و دلار آمریکا در نشست امروز FOMC از سرنوشت خود مطلع شدند

• تجزیه و تحلیل S&P 500 Pre-FOMC: نشانه های فنی صعودی جمع می شوند

• سبد دلار آمریکا در آستانه FOMC: تحکیم شروع می شود

• تحلیل این مقاله از الگوهای نمودار و سطوح حمایت و مقاومت کلیدی استفاده می کند. برای اطلاعات بیشتر به کتابخانه آموزش جامع ما مراجعه کنید

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما چه چیزی را در سهام برای Q1 پیش بینی می کنند

دارایی های ریسک و سرمایه سبز ثابت امروز از سرنوشت خود یاد می کنند

دلار آمریکا و دارایی های ریسکی مانند S&P 500 اخیراً نتایج بسیار متفاوتی را تجربه کرده اند. با کاهش انتظارات نرخ بهره در انتظار کاهش واقعی نرخ در اواخر سال جاری، دلار، بسیار شبیه بازدهی خزانه‌داری آمریکا، شاهد کاهش مداوم بوده است. از سوی دیگر، Nasdaq 100 سنگین فناوری یکی از چشمگیرترین شروع های سال را در بیش از دو دهه ایجاد کرد که 11 درصد رشد کرد، در حالی که S&P 500 رشد قابل توجهی 6.2 درصدی داشت. به هر نحوی که آن را کاهش دهید، نتیجه تصمیم فدرال رزرو و کنفرانس مطبوعاتی احتمالاً یکی از این دارایی ها را متوقف می کند.

اگر فدرال رزرو با وجود نشانه‌های آشکار کاهش نرخ بهره، به موضع جنگ‌طلبانه خود در مورد افزایش نرخ‌ها ادامه دهد، ممکن است بازارها مجبور شوند شرط‌بندی دلار را دوباره قیمت‌گذاری کنند. یک پیام به اندازه کافی قوی ممکن است قیمت گذاری بازار کاهش نرخ را در پایان سال جاری پاک کند، که احتمالاً بازده اوراق قرضه و ارزش دلار را به بهای قیمت سهام پرطرفدار افزایش می دهد. نتیجه دیگر، اعتراف فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم نشانه‌های روشنی از کاهش را نشان می‌دهد، احتمالاً مورد تمجید فعالان بازار سهام قرار می‌گیرد و از روند صعودی S&P 500 به قیمت بازدهی خزانه‌داری آمریکا و در نهایت دلار حمایت می‌کند.

تجزیه و تحلیل S&P 500 Pre-FOMC: نشانه های فنی صعودی بالا می رود

S&P 500 از منطقه مقاومت خارج شده است – متشکل از تلاقی فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصدی حرکت 2020 تا 2022 و همچنین اصلاح 23.6 درصدی حرکت اصلی سال 2022. این شاخص در نهایت توانست از خط روند بلندمدت شکسته شده و بالاتر از آن باقی بماند و حتی قبل از ادامه روند صعودی دیروز، تست خط روند را به عنوان حمایت انجام داد.

قبل از اینکه منطقه مقاومت مورد توجه قرار گیرد (تلاقی 23.6% و 50% اصلاحات فیب) باید از اوج 4110 دسامبر گذشته فراتر رفت. حمایت بیشتر از اقدام صعودی قیمت، صلیب طلایی میانگین‌های متحرک ساده 50 و 200 و همچنین حرکت صعودی آشکار شده توسط MACD است. در صورتی که فدرال رزرو به‌عنوان بسیار جنگ‌طلب تلقی شود، یک حرکت نزولی می‌تواند با توجه به صعود بر اساس یک محیط اقتصادی مطلوب‌تر، نسبتاً شدید باشد. پشتیبانی Trendline نزدیکترین سطحی است که باید مراقب آن باشید، با 3950 دور از دسترس نیست.

نمودار روزانه S&P 500 (E-Mini Futures) که یک صلیب طلایی را نشان می دهد

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

سبد دلار آمریکا در آستانه FOMC: تثبیت در راه است

دلار آمریکا، از طریق سبد دلار آمریکا، پایین‌تر می‌رود، اما همچنان در محدوده تثبیت‌هایی قرار دارد که به طور طبیعی در بلندمدت تا هفته عظیمی در تقویم اقتصادی شکل گرفته است. بر اساس آخرین داده‌های CoT، صندوق‌های تامینی بزرگ و مدیران پول نهادی نسبت به دلار خالص باقی می‌مانند، که نشان می‌دهد هنوز این دیدگاه وجود دارد که دلار مستعد فروش بیشتر است.

نزدیکترین مقاومت در بالاترین حد مارس 2020 یعنی 103 مشاهده می شود، در حالی که 101.30 منطقه ای است که باید منتظر ادامه نزولی بود.

نمودار روزانه سبد دلار آمریکا تثبیت را قبل از تصمیم FOMC نشان می دهد

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

بیاموزید که چگونه به اخبار با تاثیر بالا در معاملات نزدیک شوید

اطلاعات مشاغل و تولید در ایالات متحده پیش از رویداد اصلی: FOMC

از آنجایی که اگر داده‌های تاثیرگذاری کافی برای دور زدن در این هفته وجود نداشت، معامله‌گران همچنان باید مراقب تولید داده‌های PMI باشند، پس از اینکه داده‌های حقوق و دستمزد خصوصی ADP ناامید شد. آیا می‌توان نتیجه مشابهی را با داده‌های NFP روز جمعه در پی کاهش مشاغل اخیر در فناوری مشاهده کرد؟

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع