چشم انداز قیمت طلا – همه نگاه ها به فدرال رزرو برای راهنمایی


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودار و تحلیل

  • مقاومت چند ماهه همچنان پابرجاست.
  • کوتاه از اوج های بالاتر/پایین های بالاتر در حال حاضر متوقف شده است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

برترین درس های تجارت

بازده دلار و خزانه داری ایالات متحده تغییر چندانی نکرده است زیرا هفته را در حالی آغاز می کنیم که هر دو در وسط محدوده های مربوطه خود قرار دارند و منتظر آخرین گزارش تورم ایالات متحده (سه شنبه 13:30 GMT) و تصمیم سیاست فدرال رزرو (چهارشنبه 19:00 GMT) هستند. ). پیش‌بینی‌های بازار حاکی از کاهش تورم در ماه نوامبر با کاهش نرخ اصلی سالانه از 6.3 درصد به 6.1 درصد است، در حالی که رقم سرفصل سالانه از 7.7 درصد در اکتبر به 7.3 درصد کاهش می‌یابد. انتظار می رود که فدرال رزرو پس از چهار افزایش متوالی 75 واحدی در ثانیه، روز چهارشنبه نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد، اما مانند همیشه کنفرانس مطبوعاتی پس از FOMC در تعیین افکار رئیس پاول در مورد اقتصاد کلیدی خواهد بود. این دو رویداد پر تاثیر، ریسک اشتها را در دوره کریسمس شکل خواهند داد.

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

توصیه شده توسط Nick Cawley

نحوه معامله طلا

قیمت طلا اخیراً تا حد زیادی تحت تأثیر بازدهی خزانه داری ایالات متحده بوده است و به نظر می رسد این روند ادامه داشته باشد. بازده اوراق قرضه با تاریخ طولانی‌تر در حال کاهش است، در حالی که منحنی خزانه‌داری همچنان بالاست. منحنی 2s/10s ایالات متحده در حال حاضر حدود 80 واحد مبنا معکوس شده است، که یک سیگنال قوی است که نشان می دهد ایالات متحده وارد یک رکود شده است یا در حال حاضر در آن قرار دارد. اگر بازده اوراق قرضه با تاریخ طولانی‌تر آمریکا کاهش بیشتری پیدا کند، این به طلا اجازه می‌دهد تا بالاتر رود.

نمودار روزانه آزمایش طلا و رد مقاومت افقی در حدود 1807 دلار در هر اونس را نشان می دهد. چشم‌انداز کوتاه‌مدت با مجموعه‌ای از پایین‌ترین و اوج‌های بالاتر در نمایش مثبت است، اگرچه شکست تایید شده بالاتر از 1810 دلار در روز دوشنبه گذشته بود. بالا باید ساخته شود تا این الگو در جای خود بماند. گروهی از پایین ترین قیمت های اخیر در حدود 1766 دلار در هر اونس. به 1769 دلار در هر اونس. باید به عنوان حمایت کوتاه مدت پیش از رویدادهای ایالات متحده عمل کند.

الگوهای معاملاتی فارکس – بعد چه اتفاقی می افتد؟

نمودار قیمت روزانه طلا – 12 دسامبر 2022

image1.png
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 4% 5% 5%
هفتگی 2% -4٪ 1%

همه نمودارها از طریق TradingView

موقعیت های تجاری خرده فروشی بدون تغییر

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 72.06 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 2.58 به 1 است. تعداد معامله گران در خالص معاملات 1.46 درصد بیشتر از دیروز و 2.19 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 3.94 درصد بیشتر از دیروز و 2.54 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد تعصب بیشتر در معاملات طلا.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع