چشم انداز قیمت طلا – تلاش برای پیشرفت، نزولی بیشتر


قیمت طلا (XAU/USD)، نمودار و تحلیل

  • بازدهی 2 ساله خزانه داری آمریکا به 4.25 درصد رسید.
  • به نظر می رسد پشتیبانی دوباره آزمایش شود.
  • معامله گران خرده فروشی موقعیت های خرید خود را کاهش می دهند.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی Q3 ما را دانلود کنید

طلا در هفته گذشته در رکود گیر کرده است، زیرا هر تلاشی برای شکستن صعودی که با مخالفت شدیدتری روبرو شده است. طلا در حال مبارزه با بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده است، به ویژه در معاملات کوتاه مدت حساس به نرخ بهره، که همچنان جذابیت این فلز گرانبها را کمرنگ می کند. وضعیت فعلی چیز جدیدی نیست زیرا بازدهی UST ماه‌ها در حال افزایش بوده است، اما با وجود انگیزه‌های صعودی اندک یا بدون انگیزه برای طلا، قیمت‌های پایین‌تر محتمل است.

UST 2 ساله روز پنجشنبه با بازدهی 4.25 درصد معامله شد که در عین حال یک بالاترین قیمت چند ساله دیگر بود. انتظار می‌رود با افزایش، سریع‌تر و طولانی‌تر نرخ بهره فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه در ماه‌های آینده بیشتر افزایش یابد، اگرچه سرعت و اندازه هر حرکت بعدی احتمالاً محدود خواهد شد. انتظارات بازارها این است که صندوق های فدرال رزرو در نیمه اول سال 2023 حدود 4.50٪ -4.75٪ را افزایش دهند، و فضای محدودی را برای بازدهی کوتاه مدت برای حرکت بالاتر باقی بگذارند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX.

نمودار هفتگی طلا نشان می دهد که میزان حمایت از تست فلزات گرانبها در حدود 1667 دلار در هر اونس است. دوباره و یک وقفه در اینجا 1617 دلار در هر اونس باقی می ماند. به عنوان هدف فنی بعدی شکست به زیر میانگین متحرک 200 یک منفی جدید برای طلا است.

نمودار قیمت هفتگی طلا – 23 سپتامبر 2022

داده‌های معامله‌گران خرده‌فروشی نشان می‌دهد که 82.46 درصد از معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران لانگ به کوتاه 4.70 به 1 است. تعداد معامله‌گران در خالص معاملات 0.50 درصد بیشتر از دیروز و 10.29 درصد کمتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 7.66 درصد بیشتر از دیروز و 27.45 درصد بیشتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. با این حال معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته سود خالص کمتری دارند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت طلا ممکن است به زودی با وجود این واقعیت که معامله گران به صورت خالص باقی می مانند، به زودی افزایش یابد.
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -2٪ 3% -1٪
هفتگی -9٪ 8% -6٪

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع