چشم انداز بازار نفت خام به دلیل افت سقف بدهی و ریسک های رکود تیره شده است


پیش بینی نفت خام:

  • روغن قیمت پاییز برای چهارمین هفته متوالی، یک علامت خرس روی فرمان باقی می ماند
  • خطرات فزاینده رکود همراه با بن بست سقف بدهی ایالات متحده احتمالاً در کوتاه مدت بر بازارهای انرژی تأثیر می گذارد.
  • این مقاله به سطوح کلیدی فناوری برای تماشا می‌پردازد روغننمودار روزانه

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: قیمت طلا به دلیل شرکت‌های دلاری آمریکا از مسیر صعودی منحرف می‌شود، اما چشم‌انداز آن همچنان خوش‌بین است

قیمت نفت خام (که توسط معاملات آتی ماهانه وست تگزاس اینترمدیت اندازه گیری شد) روز جمعه عقب نشینی کرد و اندکی بالای 70 دلار در هر بشکه نشست و برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت که ناشی از نگرانی های فزاینده از رکود اقتصادی ایالات متحده و اثرات نامطلوب آن بر کالاهای دوره ای است. .

اگرچه ایالات متحده هنوز وارد رکود نشده است، اما شاخص های بازار، مانند وارونگی منحنی بازده، نشان می دهد که ممکن است به زودی وارد بازار شود. بدیهی است، چشم انداز همچنان سیال است و در معرض تغییر است، اما آشفتگی اخیر در بخش بانکی ایالات متحده خطرات نزولی را تقویت کرده است و احتمال رکود در اواخر امسال را افزایش داده است.

ایالات متحده بزرگترین تولید ناخالص داخلی جهان را دارد، بنابراین رکود می تواند رشد جهانی را به شدت کاهش دهد و تقاضا برای سوخت های فسیلی را در سراسر جهان کاهش دهد. این می‌تواند تأثیر مخربی بر قیمت نفت داشته باشد، زیرا با توجه به ماهیت آینده‌نگر بازارها، بیشتر زیان‌ها احتمالاً در ابتدای رکود متمرکز می‌شوند.

افت سقف بدهی ایالات متحده اوضاع را برای کالاهای انرژی بدتر می کند. در حالی که ایالات متحده در ژانویه به سقف بدهی خود رسید، وزارت خزانه داری توانسته است با به کارگیری اقدامات خارق العاده به پرداخت صورتحساب های خود ادامه دهد، اما اگر دولت فدرال اقدام اصلاحی انجام ندهد، وجوه نقد موجود ممکن است در اوایل ژوئن تمام شود.

اگر سقف استقراض کشور به زودی افزایش پیدا نکند، ممکن است طی چند هفته نکول رخ دهد و عواقب فاجعه باری برای اقتصاد و سیستم مالی به همراه داشته باشد. به احتمال زیاد، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در ساعت یازدهم به توافق خواهند رسید، اما این ممکن است تنها زمانی اتفاق بیفتد که بازارها شروع به تشنج کرده و از پرتگاه سقوط کنند.

در شرایط فعلی، قیمت نفت پایین خواهد ماند، به این معنی که ضررهای بیشتری در افق وجود دارد. با وجود احساسات بر روی یخ نازک، شرایط بازار می تواند در یک چشم به هم زدن کاملاً خائنانه شود، بنابراین معامله گران باید به دقت تیترها را در روزهای آینده زیر نظر داشته باشند تا از گرفتار شدن در سمت اشتباه معامله جلوگیری کنند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه تجارت نفت

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام

از نظر تحلیل تکنیکال، نفت WTI پس از ضررهای اخیر، بالای سطح حمایت خط روند نزدیک به مرز 70.00 دلار قرار دارد. اگر گاوها نتوانند از این کف دفاع کنند و فروشندگان قیمت ها را قاطعانه به زیر آن برسانند، کاهش عمیق تری به سمت 66.00 دلار در راه است. در صورت ضعف بیشتر، خرس ها می توانند پایین ترین سطح 2023 را به چالش بکشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت ها از سطوح فعلی بازگردند، مقاومت اولیه در 72.00 دلار ظاهر می شود. حرکت موفقیت آمیز بالای این مانع می تواند در رالی را به سمت 73.75 دلار و به دنبال آن 76.50 باز کند.

نمودار فنی قیمت نفت خام

تصویری از صفحه نمایش رایانه شرح به طور خودکار با اطمینان کم تولید می شود

نمودار آتی نفت خام با استفاده از TradingView تهیه شده است
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 3% -5٪ 1%
هفتگی -3٪ 20% 1%

منبع