چاپ مطلوب PPI همراه با داده های نرم کردن مشاغل


داده های PPI کاهش فشار قیمت را نشان می دهد

داده‌های تورم PPI ایالات متحده کاهش قابل توجهی را در ارقام اصلی و اصلی نشان داد. چاپ سال به سال آوریل نشان داد که 2.3% افزایش در مقایسه با انتظارات 2.5% و نسبت به ماه گذشته 2.7% کاهش یافته است. به همین ترتیب، Core PPI 3.2% در مقابل انتظارات 3.3% چاپ شد و از 3.4% قبلی کاهش یافته است.

بر اساس ماه به ماه، PPI در آوریل 0.2% در مقایسه با کاهش 0.5% در ماه گذشته و در مقابل انتظارات افزایش 0.3% افزایش یافت – نشان می‌دهد در حالی که جهت کلی سفر سازنده است، قیمت‌ها انگیزه کمی برای کاهش نشان می‌دهند. .

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما در مورد دلار در سه ماهه دوم چه فکر می کنند

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

USD با انتشار داده های PPI و داده های مربوط به مشاغل کاهش می یابد

پس از انتشار داده ها، ارزش دلار اندکی کاهش یافت، اما جدا کردن علت بالقوه این حرکت دشوار است زیرا ادعاهای اولیه بیکاری به رقمی رسید که آخرین بار در سال 2021 مشاهده شد. بازار کار نرم تر نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است به تغییر روند خود فکر کند و در آینده چشم پوشی کند. افزایش نرخ – که معمولاً برای دلار نزولی است. اگرچه، به نظر می رسد که فدرال رزرو در حال توقف افزایش در سطوح فعلی وابسته به داده های دریافتی است. این فقط اهمیت چاپ تورم آینده را تقویت می کند.

دلار آمریکا نمودار 5 دقیقه ای سبد (DXY).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

با وجود پیشرفت در معیار اصلی، تورم اصلی همچنان نگران کننده است

PPI مکمل شاخص تورم اصلی بازار است – شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که معمولاً واکنش بازار بیشتری را برمی انگیزد. تورم سرفصل به افت شدید 1 درصدی ماه گذشته اضافه شد که به 4.9 درصد رسید. این در تضاد کامل با شکل تیتر نشان داده شده در زیر است – که نشان دهنده بی میلی به پایین رفتن است.

هرچه فشارهای قیمتی طولانی‌تر ادامه داشته باشد، فدرال رزرو انتظار بیشتری برای بالا نگه داشتن نرخ‌های بهره دارد که بر چشم‌انداز اقتصادی در پی آشفتگی حل‌نشده بانک‌های منطقه‌ای و بن‌بست سقف بدهی ایالات متحده تأثیر می‌گذارد.

CPI اصلی ایالات متحده به طور قابل توجهی کاهش نمی یابد

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع