پیش نمایش CPI انگلستان – آیا رشد سریع قیمت در نهایت کاهش می یابد؟


مقاله توسط کریس بوچمپ، تحلیلگر ارشد بازار IG

تجزیه و تحلیل تورم انگلستان

انگلستان تورم انتظار می رود کند شود

انتظار می‌رود آخرین آمار اداره ملی آمار (ONS) نشان دهد که تورم بریتانیا به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته کاهش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود در ماه ژوئن، نرخ رشد قیمت به 8.2 درصد کاهش یابد، از 8.7 درصد در ماه می. این یک معکوس از انتظارات قبلی خواهد بود، زیرا تحلیلگران کاهش هزینه های زندگی را پیش بینی کرده بودند. با این حال، شایان ذکر است که این رقم همچنان بالاتر از پیش‌بینی 7.9 درصدی خود بانک انگلستان در ماه می است.

بانک انگلستان: راهنمای معامله گران فارکس

علیرغم کاهش کلی تورم، نشانه هایی وجود دارد که فشارهای زیربنایی قیمت ها همچنان پابرجاست. پیش‌بینی می‌شود که تورم اصلی، که قیمت‌های نوسان مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند و شاخص دقیق‌تری برای پویایی قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شود، در ماه ژوئن روی 7.1 درصد ثابت بماند. همچنین انتظار می‌رود تورم خدمات، حوزه‌ای که بانک مرکزی برای اطلاع‌رسانی تصمیم‌های مربوط به نرخ بهره آن را به دقت زیر نظر دارد، در حدود ۷ درصد باقی بماند.

توصیه شده توسط IG

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

افزایش نرخ بیشتر مورد نیاز است

سطوح بالای پایدار تورم زمینه ای احتمالاً باعث ایجاد نگرانی در میان اعضای کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس می شود. این سطوح نشان می‌دهد که افزایش قیمت‌ها تحت تأثیر عوامل محلی است که می‌تواند بر بانک مرکزی برای ادامه افزایش نرخ‌های بهره فشار وارد کند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که بانک ممکن است هزینه های استقراض را از سطح فعلی 5 درصد به حداکثر 6.25 درصد افزایش دهد.

Hawkish در مقابل Dovish: چگونه سیاست پولی بر معاملات FX تأثیر می گذارد

شایان ذکر است که در حالی که تورم زمینه ای همچنان یک نگرانی است، انتظار می رود تورم قیمت اصلی مصرف کننده با کاهش قیمت بنزین و کاهش قبوض انرژی کاهش یابد. این عوامل به کاهش تورم کلی کمک خواهند کرد.

در اخبار دیگر، ONS قرار است ارقامی را در روز جمعه منتشر کند که احتمالاً افزایش جزئی 0.1 درصدی را در خرده فروشی در ماه ژوئن نشان می دهد که به دلیل هوای گرم تر است. با این حال، در طول سال گذشته، فروش خرده فروشی 1.5٪ کاهش یافته است.

به طور کلی، این ارقام چشم‌انداز اقتصادی پیچیده‌ای را برای بریتانیا نشان می‌دهد، با کاهش تورم کلی، اما فشارهای زیربنایی مداوم قیمت‌ها که ممکن است افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک انگلستان را ضروری کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

منبع